Autohaemotherapy - dëshmitar


Autohaemotherapy - Kjo metodë vlen për terapinë imunokoryhuyuchoyi, e cila përdoret në mjekësi dhe cosmetology për trajtimin e sëmundjeve të shumta dhe kushtet patologjike. Ajo përfshin administrimin tek gjaku vet e pacientit venoz ose nenlekure (intramuskulare).
Efekti autohaemotherapy
Hyrje gjakut fillimisht perceptuar nga trupi si një penetrim substancë të huaj, duke kontribuar në aktivizimin e saj maksimal të funksioneve mbrojtëse, zhvillimin e qelizave mbrojtëse. Këto qeliza së shpejti do të njohin gjak si "e tyre" të sigurt, kështu që veprimtaria e tyre është e drejtuar në qelizë ekzistuese patologjike në trup.


Procedurat rezultat autohaemotherapy janë:

 • rivitalizimi dhe rehabilitimi i reagimeve mbrojtëse, përmirësimin e imunitetit;

 • të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe qarkullimin limfatike;

 • përmirësimin e proceseve metabolike në trup;

 • shërimin e shpejtë të plagëve, duke përfshirë qelb;

 • sekretim e toksinave;

 • të rritur performancën mendore dhe fizike;

 • rritjen e vitalitetit.


 • Indikacionet për autohaemotherapy:

 • lezione të lëkurës të karakterit infektive dhe joinfektive (psoriasis, puçrra fytyre, abrasions, dermatit, dermatit atopic, ekzema, etj);

 • sëmundje e ngadaltë dhe traktin përsëritura sipërme të frymëmarrjes dhe sistemit të frymëmarrjes (pneumonia, faringjit, pezmatim i fytit, otitis, etj);

 • Sëmundjet alergjike (astma, ethe hay, etj);

 • patologji të traktit gastrointestinal;

 • sëmundje e sistemit urogjenital;

 • plagët e gjata të pashëruara nga lëndimeve dhe operacioneve;

 • venat me variçe;

 • plakjen e parakohshme të lëkurës;

 • sindroma kronike dhimbje;

 • shtetet mungesës së imunitetit.


 • Autohaemotherapy për abrasions


  Abrasions kronike - një nga patologjitë më të zakonshme me origjinë bakteriale, e cila është karakterizuar nga vazhdimisht relapsing rrjedhën e acarimin dhe kishte efektivitetit gjatë antimicrobial dhe terapi simptomatike. Shfaqja dhe zhvillimi i sëmundjes luan një përçarje të rëndësishëm rolin e funksionimit të pjesëve të ndryshme të sistemit imunitar.

  Autohaemotherapy si një metodë e stimulimit terapi, abrasions tregon rezultate mjaft të mira. Në përgjithësi, procedurat janë kryer me normën e 8 - 10 injeksione (5 - 10 ml gjak për administratën) të kryera në një ditë. Efektivisht kombinuar këtë metodë me përdorimin e toksoid streptokoksike.

  Autohaemotherapy në gjinekologji


  Kjo metodë është përdorur gjerësisht në trajtimin e patologjive të organeve riprodhuese femra, përkatësisht:

 • infeksion kronik citomegalovirusin;

 • inflamacion të mitrës dhe shtojca;

 • të ngjitet në legen;

 • kondylomatoz, papillomatosis;

 • herpes gjenital;

 • sindromi kritik;

 • infertilitetit, etj


 • Në gjinekologji shpesh nuk zbatohet skema klasike, e cila ofron për futjen e të freskëta, jo të përpunuara, pa substancat e shtuara artificialisht, gjak dhe autohemotherapy me ozonin. Në këtë skemë gjakun e pacientit është e lidhur me ozonit, i cili rrit efekt terapeutik. Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se në sëmundjet më të autohaemotherapy gjinekologjike nuk përdoret si një metodë backup fillor dhe.

  Autohaemotherapy me pimples


  Kohët e fundit shpesh autohemotherapy rekomandohet për trajtimin e akneve, sfidon largimin nga fondet e jashtme. Në këtë rast mund të përdoren si nje teknike klasike dhe autohemotherapy me ozon, kombinuar me injeksione të antibiotikëve dhe glukonat kalciumi.
  Kundërindikimet autohaemotherapy:

 • sëmundje të zemrës dhe enëve të gjakut;

 • epilepsi dhe çrregullimet e tjera të sistemit nervor;

 • koagulimit të gjakut;

 • semundjeve kronike te pankreasit;

 • hipotension;

 • onkologjisë.