Dhimbje në bark në të majtë, duke tërhequr, të fortë, të mprehtë, dhemb dhimbje në bark


Simptomë më e zakonshme e sëmundjeve të ndryshme kanë dhimbje barku me lokalizimin e ndryshme për shkak se diagnoza e saktë do të varet mbi efektivitetin e trajtimit të sëmundjes.

Për disa lloje të dhimbjeve të barkut kërkon emergjente dhe shtrimin në spital të menjëhershëm, për shkak se mjeku duhet të dalluar normale nga dhimbje të rënda për të parandaluar pasoja të rënda.


 
Tërheq barkut majtë dhimbje

Në anën e majtë ka agjenci që mund të shkaktojnë dhimbje tërheq - Ajo u largua veshkave, R3r3r360. zorrët dhe organet riprodhuese të brendshme. Dhimbja në këtë rajon mund të jetë simptomë kushtet kryesore të tilla që shkaktojnë dhimbje në këtë sektor, por përjashtim është apendiksit. Shumë njerëz vuajnë zorrëve çrregullim - një stomak nervor apo sindromi i nevrikosur zorrë. Kjo sindromë është një kombinim i çrregullimeve funksionale e më shumë se 12 javë dhe gjatë gjithë vitit. Simptomat e kësaj sëmundjeje përfshijnë dhimbje, prania e spazma, kapsllëk, diarre, bloating dhe vanitet. Megjithatë, ky sindrom është i shoqëruar me ndryshime në frekuencë dhe stol konsistencën dhe defekimit. Dhe për këtë sëmundje mund të përjetojnë natyrën përsëritura të ndryshueshmërisë ankesat, ankesat, rrit çrregullime stresi në, nuk progresion, nuk ka humbje peshe dhe çrregullime të tjera funksionale.Dhimbje të forta lënë bark të ulët


Dhimbje të forta lënë bark të ulët ndodh kur inflamacion i zorrës së trashë të ulët dhe në shumicën e rasteve, përveç dhimbjes dhe simptomave të tjera janë të pranishme - një shkelje të bloating dhe stol. Në këtë rast, vidyazykatysya e erëza pikante dhe e nxehtë, fruta të freskëta dhe perime, qumësht dhe bukë të zezë, që ndjekin një dietë standarde. Dhe në qoftë se për disa ditë nuk do të përmirësuar shëndetin, pavarësisht një dietë, ju duhet të konsultoheni me një mjek i cili do të përshkruajnë përdorimin e drogës medicinale.


Dhimbje në anën e majtë të barkut tek gratë mund të tregojë praninë e sëmundjeve të sistemit urogjenital. Nëse dhimbja është shumë e fortë dhe shoqërohet me të vjella dhe ethe dhe dhimbje nuk është i kufizuar në anën e majtë, por u zhvendos në të djathtë, atëherë ka një yyazytsirnist e madhe që gratë rrotullim këmbët cist e vezores. Dhe në këtë rast do të vetëm trajtimi kirurgjik, kështu që ju duhet të telefononi menjëherë një ambulancë.


Dhimbje barku Sharp la

Dhimbje të mprehtë në bark në anën e djathtë sugjeron inflamacion të shtojcë ose salpynhooforyte. Përveç kësaj, temperatura mund të rritet, por me ndjenjën e pacientit mund të ndjeni dhimbje barku. Nëse dhimbja është shumë i fortë, ai duhet menjëherë të thërrasë një ambulancë. Përveç kësaj, dhimbje e fortë në anën e majtë të barkut mund të jetë për shkak të shtatzënisë ektopike dhe në shumicën e rasteve dhimbja shfaqet në njërën anë, por në disa raste mund të jetë bilateral. Në dhimbje akute gradualisht bëhet më e fortë, dhe mocioni është rritur në mënyrë dramatike, dhe mund të jetë colicky në natyrë. Dhe në qoftë se papritmas shqyer tub mitrës, dhimbje mund të jetë e papritur dhe të padurueshme të fortë.


Dhimbje dhemb në të majtë bark

Dhimbje dhemb në bark në anën e majtë mund të ndodhë për shkak të problemeve me stomak, me të njëjtën dhimbje është dhemb në natyrë dhe shpesh shoqërohet me nauze dhe vjellje. Dhe këto simptoma janë shumë të rrezikshme, sepse stomaku mund të merrni të sëmurë për arsye të ndryshme, dhe disa prej tyre kërkojnë trajtim të menjëhershëm, të tilla si kanceri i stomakut është ose sëmundje peptike. Por ka raste kur dhimbja në kitara e majtë ndodh sepse hernie diafragmës. Sëmundja më shpesh shihet në të moshuarit. Përveç kësaj, dhimbje në anën e majtë mund të japin pankreasit. Sigurisht, më shpesh në inflamacion të pankreasit dhimbjes ndodh në mes, por mund edhe të majtë dhe të djathtë, kështu që kjo nuk duhet të përjashtojë diagnozën. Dhe veçanërisht e rrezikshme dhemb dhimbje që është ndjerë brenda dhe është natyra e herpes. Kjo dhimbje në shumicën e rasteve i jep mbrapa dhe në disa raste shoqërohet me nauze dhe vjellje, dhe ethe. Prandaj, në situata të tilla, ju duhet të telefononi menjëherë një ambulancë.


Kur dhimbje stomaku në anën e majtë, ndërsa gruaja vëzhgoi gjakderdhje nga trakti gjenital, ajo tregon praninë e sëmundjeve të caktuara të organeve gjenitale. Dhe në këtë situatë duhet të kontaktoni gjinekologun, sepse vetëm një specialist mund të duhet të diagnostikojnë dhe shkaku i vërtetë i dhimbjes dhe analizave të shqyrtojë dhe të përshkruajnë trajtim të duhur. Nëse dhimbje barku bezdisur shoqëruar me ethe dhe të dridhura, kjo tregon praninë e infeksioneve të caktuara në zonën e legenit. Në çdo rast, akute, duke tërhequr apo dhemb dhimbje në bark që nuk do të ndalet për disa orë, ju duhet të kontaktoni menjëherë mjekun. Dhe me dhimbje shumë të rënda mund të humbim kohë dhe të telefononi menjëherë një ambulancë, që është e mundur varet në jetën e mëtejshme.


 
R3r3r3118.