Varyfort - jastëk e venat me variçe


Varices takon kategorisë së sëmundjeve, të cilat plotësisht të kuruar pamundur. Edhe nëse ju hiqni venat e dëmtuara kirurgjike, ata do të shfaqet përsëri. Pyetja e vetme është se sa shpejt. Për më tepër, shkaqet e sëmundjes - trashëguar, parandalimin ajo është edhe e pamundur. Prandaj, kur shitja ishte Varyfort jastëk i variçe dëshirojnë për të blerë është dëshmuar shumë. Premtimet Prodhuesi duken joshëse!

Sa efektive jastëk kundër venat me variçe?Në përshkrimin e drogës pohoi se jastëk për trajtimin e variçe Varyfort në disa muaj në gjendje për të hequr qafe e problemeve me venat dhe të lehtësojë dhimbjen. Përveç kësaj prodhuesit premtoj se kur përdoret rregullisht përjashtohet rifillimi.

Çfarë e shpjegon një efekt të tillë të mahnitshme shërimit? Udhëzimet për të zbutur trajtimin e shteteve me variçe se ajo punon nëpër zonat e veçanta janë të ngarkuar negativisht grimca. Ata normalizimin e bilancit duke hequr grimcat ngarkuar pozitivisht në trup që është shkaku i venat me variçe, sipas këtij përshkrimi. Që mbeturinave, toksina dhe kolesteroli janë bartës të kationeve dhe për këtë arsye të grumbulluar në muret e venave, duke shkaktuar zgjerimin dhe deformimi.
Nëse përdorimi i jastëk variçe këmbë gjatë gjumit, ajo normalizes procesin e tërheqjes së mpiksjen e gjakut dhe të shpërndajë veten e tyre dhe venë të bëhet përsëri fleksibël dhe të dendura.

Prodhuesi, kompania "Shëndeti", prodhon produktet e mëposhtme, duke punuar përmes microspheres ngarkuara pozitivisht:

 • Varyfort jastëk kundër varicosity;

 • Çizme Varyfort për t'u veshur në këmbët e vezëve;

 • qorrazi, e cila normalizon presionin e gjakut dhe heq dhimbje koke.


 • Kundërindikimet për përdorimin e jastekë variçe Varyfort


  Kjo do të thotë se nuk ka contraindications, përdorni një jastëk nga variçe Varyfort mund të gjithë, pa përjashtim:

 • gratë shtatzëna;

 • pacientët e kancerit;

 • të moshuarit;

 • ata që vuajnë nga sëmundje të rënda të zemrës.


 • Duhet të përdoret me kujdes do të thotë alergji, si për shkak të kontaktit të vazhdueshëm me pëlhurë mund të jetë acarim të lëkurës.
  Por le të gjeni vetëm se sa i justifikuar përdorimin e jastekë të tilla të venat me variçe.
  Unë nuk dua të ju zhgënjej, por që është i aftë për një mjet - një heqjen e dhimbjes, por vetëm si një hapje qetësuese e padëmshme. Kjo është, deri sa ju të besoni në fuqinë e mrekullueshme të holla, ju do të ndjeheni më mirë. Vetë zbutur kundër varicosity Varyfort absolutisht padobishme.

  Çfarë alternativa jastëk e venat me variçe janë atje?


  Shkaqet e venat me variçe sot nuk është përcaktuar saktësisht, por sëmundja nuk ka të bëjë me toksina. Ai zhvillon si më poshtë:

 • Dobëson murin venoz, përmes të cilit venat zgjerohet dhe të fluksit të gjakut përmes tyre bëhet më i dobët.

 • Stanjacioni çon në mpiksjen e gjakut dhe tensionet venat.

 • Thrombophlebitis zhvillon - sëmundje më të rrezikshme.


 • Eliminimi venat me variçe mund vetëm kirurgjike, por ka disa këshilla që mund t'ju ndihmojnë të ngadalësojë përparimin e sëmundjes:


 • Të mbajë nivele normale të aktivitetit fizik, nuk përpiqet për të shpenzojnë tërë ditën në këmbët e tyre, por në të njëjtën kohë të shmangur aktivitet fizik.

 • Mos e mbani ngarkesa peshon rreth 5.7 kg

 • Veshur çorape compression.

 • Nëse është e nevojshme, të marrë anticoagulants dhe droga që rrisin rrjedhjen e gjakut.

 • Hani më shumë ushqime që forcojnë muret e venave - peshk deti, alga deti, perime jeshile dhe salads.


 • Kjo do të vonojë operacion për shumë vite. A është e vlefshme për të shpenzuar paratë për blerjen jastëkët Varyfort? Vetëm në rast se ju sinqerisht besoj se kjo do t'ju ndihmojë.