Mjete popullore Trajtimi - hyperthyroidism


Tiroide - Ky organ i rëndësishëm kontrollin e nivelit të hormoneve tiroide në trup. Shpesh për mosfunksionim të trupit duke shkaktuar stresit, ekspozimi i fortë në diell, përdorimin e tepruar apo mbidozë e jodit në trajtimin e hormoneve tiroide. Si rezultat i çrregullimit të gjëndrës tiroide mund të jetë një sëmundje të pakëndshme si hyperthyroidism.
Kancer tiroide Hyperthyroidism dhe simptomat e saj
Hyperthyroidism quajtur fenomen në të cilin hekuri për shkak të aktivitetit të tepruar prodhon shumë hormone. Hormonet e tepërta çon në përshpejtimin apo shkeljen e shumë proceseve në trup. Si rezultat, pacientët ankohen: • rrahje zemre të shpejtë;

 • presion të lartë apo të ulët të gjakut;

 • nervozizmi;

 • dobesi dhe në të njëjtën kohë të aktivitetit të tepërt fizik;

 • shtrëngimi i duarve;

 • stools të shpeshta;

 • humbje peshe papritur;

 • ose mungesa e prish gjumin.


 • Me përparimin e mëtejshëm të sëmundjes duket qepallat fryrë dhe fibra peryorbytalnoy. Kjo shfaqet në pacientët me fryrje sy. Është gjithashtu e mundur shfaqja dhe rritjen e tumoreve në zonën e qafës.

  Trajtimi i hypothyroidism në gratë


  Sot hyperthyroidism kanë tendencë për të edhe fëmijët më të vogla për shkak të trashëgimisë, kjo ndodh shpesh në njerëz të moshuar. Femrat janë veçanërisht të dobëta në këtë sëmundje, kështu që trajtimi i hypothyroidism në gratë është më se e zakonshme në meshkuj.

  Trajtimi i hyperthyroidism të jetë e mundur në shtëpi dhe në kushte spitalore. E gjitha varet nga diagnoza e sëmundjes. Nëse terapia nuk jep efektin e dëshiruar, është e nevojshme të mbështetet në kirurgji. Për fat të mirë, trajtim shumë efektive për mjetet juridike popullore hyperthyroidism.

  Trajtimi Folk i hyperthyroidism


  Ka shumë receta për tinctures dhe teas për trajtimin kombëtar të hyperthyroidism gjëndrës tiroide. Në shtëpi bimët homeopati përdorur në kombinime të mëposhtme:

 • Rrënjët e bardhë Potentilla, Nepeta bar, borzilok, ca balsam, oe limon, nenexhik, Leonurus.

 • Grass norychnyka, blackheads, alga deti, Valerian, HOPS dhe murriz.

 • Bedstraw, Arnica, vorobeynyk, balsam limon, knotweed, qen hithrat, kaperi dhe manit.

 • Leshterikët, horsetail, repeshok, Rutka, gjethe delli, pisha dhe arre.

 • Majat e pishave, arre, gjethe limoni, mjaltë.

 • Motherwort, nenexhik, rrënjë sanëz, murriz.

 • Mint, rrënjë sanëz, HOPS kone.


 • Këto akuza nastoyuyutsya në ujë dhe u dërguan brenda një deri në dy muaj. Nëse është e nevojshme, trajtimi mund të përsëritet.

  Mjekimi bimor për hyperthyroidism është shumë efektive, pasi rivendosjen e nivelet e duhura të hormoneve dhe nuk ka efekte anësore. Edhe mjekët rekomandojnë për të trajtuar hyperthyroidism homeopati, sidomos në fëmijët e vegjël.