Këmbët korrigjuar djersitje


Rritja e djersitje - nuk është fenomen vetëm i pakëndshëm që ju lejon të dini rreth vetes në kohë të gabuar. Ajo është gjithashtu një sëmundje që mund dhe duhet të trajtohen. Ka shumë mjete popullore për djersitje të tepërt që mund të përdorin të gjithë ata që përpiqet që të shpëtoj të këtij problemi.

Mjetet juridike popullore për këmbët djersitjeMë shpesh njerëzit të shqetësuar në lidhje me këmbët e tepruar djersitje. Ajo nuk mund të ndjehen rehat ose në një parti, as mjeku, as duke u përpjekur për këpucë të reja. Ka disa mjete të thjeshta, por efektive për të reduktuar apo edhe tërësisht të hequr qafe këtë ndjenjë:


 • Niseshte patate. Ata spërkatën këmbët në vendet e djersitje e tepruar.

 • Zgjidhje kripur (1 h. Lugë kripë në 1 filxhan me ujë). Është e nevojshme që të shpëlaj këmbët dy herë në ditë.

 • Pluhur lisi leh. Kjo substancë është derdhur në çorape që ju vishni. Ndryshojë çorape nevojën e përditshme.

 • Lë të thupër. Lë vendosur në mes të këmbëve, ndryshimin e tyre dy herë në ditë. Këmbët duhet të jenë të thatë dhe të pastër.

 • Infuzion i celandine (200 g barishte në 2 litra ujë të valë). Me këtë infuzion duke bërë dush këmbë.

 • Zgjidhja e sode (1 h. Lugë 1 filxhan ujë). Në zgjidhje copa të lagura e leshi pambuku dhe vënien e tyre në mes të gishtave gjatë natës. Nëse ju mendoni këmbët itchy, atëherë, do të thotë vepron në mënyrë të përkryer.


 • Mjetet juridike popullore për djersitje underarm


  Djersitje sqetullat jep asnjë sherr më pak se këmbët djersitje. Për më tepër, sqetull - kjo është një industri që është në mendjen e shumë më tepër se një këmbë. Mënyrat për të reduktuar djersitje underarm përshkruar më poshtë:

 • Oats brewed apo bollgur. Përfundoi në disa shtresa të garzë, ato janë përdorur si sponges për larje.

 • Lemon. Para se të nisej nga shtëpia fshij fetë pastër sqetull e limon.

 • Tretësirë ​​Propolisi plus supë urtë. Dana përzierje duhet të jetë periodikisht fshij zonën sqetull.


 • Mjetet juridike popullore për fytyrë djersitje


  Nëse ju vizitoni në publik, është thelbësore që gjithmonë të shikojmë si duhet. Personi djersitje në këtë rast është absolutisht e papranueshme. Megjithatë, në qoftë se ka një problem, provoni disa herë në ditë për të fshirë fytyrën me lesh pambuku ngjyhet në çaj të fortë ose qumësht i ftohtë të freskët. Le çaj (ose qumësht) vberutsya, pastaj të lajë me ujë të ftohtë. Nëse procedura është kryer para gjumit, ju mund të larë në mëngjes.

  Ose të përgatitur ekstrakt nga leh e dushkut dhe shelg. Ju duhet të fshij fytyrën e tyre në mëngjes dhe në mbrëmje.

  Mjetet juridike popullore për djersitje kokë


  Kryetar - kjo është një tjetër fushë ku djersitje është e pamundur për të fshehur nga të tjerët. Mjetet për marrjen e shpëtoj djersitje kreu në vijim:

 • Leh lisi, i urtë dhe nenexhik. Herbs duhet të krijoj dhe të fshijë kokës gjatë natës.

 • Uthull, ujë dhe lëng limoni. Zgjidhja e dobët uthull në ujë të përzier me një lëng limoni pak dhe fshij në lëkurë e kokës në kohën e gjumit.

 • Çaj i fortë. Ata mund të fshij kokës dy herë në ditë.


 • Me sa duket, do të thotë njerëzve të djersitje mund të përdoret në mënyrë të pavarur dhe nganjëherë ata janë më të efektshme dhe sigurisht më e lirë se sa homologët e tyre farmaceutike.
  Në çdo rast, për të kujtuar disa këshilla mbi atë që kujdes duhet të pajisen me rritjen e lëkurës djersitje:

 • Veshin rroba dhe pëlhura natyrore. Këpucët duhet të jetë bërë prej lëkure.

 • Organizoni një banjot e ajrit të lëkurës.

 • Lahen fushat me probleme të paktën dy herë në ditë duke përdorur një sapun të butë (p.sh., fëmijë).

 • Këpucë dhe rroba duhet të ventiluar mirë. Në këmbë me këpucë të mbyllura duhet të veshin çorape.

 • Monitor dietën tuaj. Ajo duhet të përmbajë të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme. Shmangni ushqimet yndyrore, ajo është tretur dobët dhe trupi zashlakovuye.