Gut të shëndetshëm


Një dietë e shëndetshme për zorrë normalizes metabolizmin, përmirëson trupin. Varet për 10 ditë dhe ju zorrë obzavedetesya shëndetshëm dhe, si rezultat i përmirësimit të proceseve metabolike do të bjerë 5-7 kg!
Kur dietë hani vitaminë C, të pini shumë ujë mineral jo të gazuara.
Në dietë për një zorrë të shëndetshme ndjekin rregull kryesor - për të mos përdorur: sheqer, kripë, sode, bukë.
1 dhe 2 ditë absolutisht të uritur, të përpiqet për të ulur në mollë e gjelbër, dhe në mbrëmje një filxhan çaj me një lugë mjaltë.


Dita 3.
Mëngjesi: qull Hercules, i gatuar në ujë pa kripë dhe sheqer, një gotë me ujë mineral.
Darka: 200 g mish lope i zier, domate.
Darka: 200 gram oriz i gatuar (mund të jetë pak e salcë soje), një filxhan çaj me limon.
Dita 4.
Mëngjesi: qull Hercules, një filxhan kafe.
Dreka: dy mollë, fetë e limon.
Darka: mollë dhe portokall.
5 ditë.
Mëngjesi: karrota integruar, sasi e vogël me lëng limoni, kos yndyrë të ulët, 150 g djathë, ujë mineral..
Dreka: pjekur patate, dy vezë të ziera, sallatë e domate dhe trangujve derdh vajra bimore.

Darka: 200 gram oriz i gatuar (mund të jetë pak e salcë soje), një filxhan çaj me limon.
6 ditë.
Mëngjesi: Qull Hercules.

Darka: Qull Hercules.
Darka: 200 gram oriz i gatuar.
Dita 7.
Mëngjesi: një filxhan kafe.
Dreka: supë perimesh, mollë, 150 g djathë..
Darka: kos.
8 ditë.
Mëngjesi: Hercules qull, një gotë me ujë mineral, supë me perime tre mollë, portokall.
Dreka: kos.
Darka: peshk të zier, dy portokall dhe çaj.
9 ditë.
Mëngjesi: kos.
Dreka: peshk, çaj.

Darka: 200 g mish i zier, oriz, tre mollë.
10 ditë.
mëngjes. kefir.
Dreka: çaj me mjaltë.
Darka: oriz, portokalli dhe fetë limoni.
Ushqimi është më mirë të mos për të ndjekur gjatë punës së vështirë ose aktivitetit fizik.