Forcimi dhe trajnimit anije me ujë


Sezoni veror - koha më e mirë e vitit, kur ju mund të jepni trupin tuaj dhe dobitë maksimale e trupit, nuk ndërsa shpenzimet e një cent të parave. Frutat dhe perimet, ujin e detit dhe madje edhe rrezet e diellit - të gjitha këto në sasi të caktuara dhe në përdorimin e duhur të aftë jep shtuar forcën dhe shërimin, forcimin e imunitetit për të gjithë vitin e ardhshëm. Një pikë e rëndësishme në shërimin e trupit dhe gjithë trupin është forcimi dhe trajnimin e anijeve. Pse ata ngurtësojnë dhe si ta bëni këtë, ne do të kuptoni më shumë.


Nuk është çudi mjekët thonë se forcimi dhe trajnimin e enëve me ujë forcon tërë trupin. Uji ndihmon të shpëtoj e celulitit, i cili kohët e fundit u bë një problem "në modë" gjysma femra e popullsisë. Uji zvogëlon rrudhat janë formuar në lëkurë, përmirëson elasticitetin e lëkurës, përmirëson qarkullimin e gjakut. Dhe në gjithë këtë, natyrisht, përfshirë enët. Stanjacioni i gjakut dhe i keq lëvizjen e saj në trup çon në probleme, manifestohet jashtë. Venat duket të jetë i fryrë, ka rrjetë vaskulare në këmbë, dhe përfundimisht të dalë dhe dhimbje, nga e cila nuk e fsheh nën gjatësi buzë "maxi".


Forcimi dhe trajnimit enët e nevojshme për të siguruar që ato të bëhen më fleksibël, kishte ngushtuar, e cila do të grumbullohen dhe të ngecë në vend gjak. Këto procedura të zvogëlojë rrezikun që anijet do të ia plas, për shkak të cilat ka shenja në trup dhe variçe venat. Përdorimi i ujit mund të mbajnë ushtrime të ndryshme. Ne e dimë se enët me ujë të ftohtë të fillojnë të ngushtë, dhe të vjen nxehtë në zgjerimin e tyre. Gjaku fillon të qarkullojë më shpejt. Pra, kjo procedurë do të sigurojë një mënyrë e shkëlqyer për të praktikuar anije. Përmes punës së saj dhe për të përmirësuar zemrën dhe organet e tjera, jo vetëm pamjen e këmbëve.


Mbërritjes në det edhe në fillim të verës, kur uji është i ftohtë, nuk nxitojnë mërzitur. Jo domosdoshmërisht zhytur në ujë plotësisht, të paktën të përpiqet për të shkuar në det në nivelin e hips për disa sekonda. Atëherë banka intensivisht fshij lëkurën e këmbëve me një peshqir. Ju do të ndjehen si enët e gjakut fillojnë të qarkullojnë më shpejt për shkak të asaj që do të jetë një ndjenjë të vogël të ngrohjes. Përsëriteni si zihriyetesya. E pra, në qoftë se ju jeni me fat me motit dhe deti është e ngrohtë, si qumësht, përsëritja e anijeve të tilla të trajnimit të jetë shumë nicer.


Në qoftë se deti larg, dhe mos të largohet së shpejti, duhet të përdorin atë që është në dorë - domethënë një dush të ftohtë në banjo. Mos menjëherë tregojnë heroizmin e tyre dhe ngjiten në avionëve të ujit akull, duke zëvendësuar ato me ujë të valë. Ju duhet të fillojë me kontrast të lehta, uji duhet të jetë e ngrohtë, pastaj të ftohtë. Për starters, ju mund të zhytem në një banjë të ngrohtë, duke shtuar për zierje me ujë e kamomil ose nenexhik. Këto concoctions me ujë të ngrohtë të kontribuojë në zgjerimin e poret e lëkurës, vasodilatation. Vylizshy dush, kthehet dush të ftohtë. Ky kontrast nuk duhet të sjellë ndjenja shumë të pakëndshme. Nga ana tjetër, forcimi dhe enët e trajnimit duke përdorur dallim dush mund të bëhet vetëm për këmbët, dhe jo për të gjithë trupin. Pra, ka pak rrezik për veshkat dridhura, seksi, dhe organeve të tjera të rëndësishme. Për të forcuar këmbët anije vetëm të aplikohen edhe ujë akull, duke rritur efektivitetin e trajnimit për anijet.


Ju mund të bëni dhe të konfirmohen masazh për anijet me ujë. Nëse shpirti është kapak mbi, kaloni atë për regjimin e furnizimit me ujë. Jet duhet të jetë mjaft e fortë. Masazh në lëvizje rrethore dhe kofshët ngadalshme, e cila është zakonisht për shkak të enëve të gjakut të dobët të zhvilluar celulitin. Gradualisht opuskaytesya në këmbë, sepse problemi kryesor këtu është varices. Pas masazh për të forcuar enët e gjakut dush sfungjer të ngurtë mund të përdoret për të rritur rrjedhjen e gjakut edhe më shumë.

A jo vetëm të i kushtoj vëmendje të këmbëve, si zona më problematike të trupit. Anijet janë në të gjitha faqet e saj. Prandaj massaging jet e ujit mund dhe duart, dhe bark, dhe madje edhe palme. Mos harroni për supet, bërryl, si dhe të kokës.


Trajnimi i shkëlqyer për anijet me ujë mund të të japë gjimnastikë uji, akvafitnes dhe ushtrime të tjera në pishinë. Edhe not zakonshme për gjysmë ore dy herë në javë do të sigurojë një përforcim të mirë për anijet dhe duke tërhequr e trupit. Dendësia, e cila është tipike për ujë, ofron dobëson ndikimin në anije. Gjaku nën presion të tillë të njëjtë nga të gjitha anët e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë mbi atë shumë. Forcimi dhe trajnim i tillë enët janë shumë të dobishme për njerëzit që vuajnë nga ekstremet e motit.


Për të praktikuar anija mund të jetë në banjot normale këmbë me ujë të ngrohtë. Midis të gjitha anijet dhe sistemeve të organeve në marrëdhëniet trupit dhe vzaymotsyrkulyatsyya. Kur ju të ulur këmbët tuaja në ujë, temperatura e të cilit është dyzet gradë, nuk do të jetë reflektive e zgjerimit të enëve të gjakut në trup, dhe madje edhe në kokë. Një ndjenjë e këndshme që përhapet në të gjithë ngrohtë e trupit. Këmbët duhet të jetë më e ulët në ujë për jo më shumë se dhjetë deri në pesëmbëdhjetë centimetra. Kjo duhet të jetë e mbuluar me ujë të ngrohtë vetëm kyçin e këmbës.


Banja, në të cilat uji i ngrohtë arrin nivelin e këmbëve, janë konsideruar krejt tjetër procedurë, e cila - si tjetra. Trupi në këtë rast është dhënë shumë më shumë për ngrohje dhe enët e gjakut zgjerohet më shpejt. Këto procedura janë treguar në trup supercooling.

Anije trajner me ujë jo vetëm që mund ta përdorin atë jashtë, por të hahet brenda. Siç e dimë, uji është që jep jetë. Në ditën duhet të konsumojnë shumë lëngje: ajo mund të jetë e pastër të ujit mineral, zierje bimor, komposto, infusions, lëngje të freskëta. Kafeina vetëm mban lëngjeve në trup, dhe alkoolit, edhe pse ajo është një lëng, zgjeron enët e gjakut, jo të përshtatshme për njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre. Kështu që zgjidhni për veten tuaj pije vetëm të dobishme!