Regjistrohu Star dhe sensibilitet të sëmundjes


Ne jemi të gjithë të lindur nën një yll të caktuar, dhe secili prej nesh është e natyrshme në shenjë zodiakut tij, i cili nga ana e tij është pajisur edhe me karakteristika të caktuara. Astrologët jo vetëm që e bëjnë horoscopes nga shenjë zodiakut, por paralajmëroi - shenjën tuaj zodiakut dhe ndjeshmërisë ndaj sëmundjeve.
Ne mund të besoj se kjo apo jo (në fund të fundit kjo nuk është diagnostikuar nga një mjek), por ia vlen të dëgjuar. Mos harroni thënien: ". Paralajmëruar - është forearmed" Lexoni se çfarë thonë ata në lidhje me shëndetin e yllit tuaj zodiakut shenjë mbi Çfarë duhet të shikoni për dhe çfarë mbrojtur veten. Ndoshta ju do të gjeni ndeshje të mjaftueshme, kontrolloni jetesës dhe ai do t'ju japë mundësi për të shmangur sëmundje serioze në të ardhmen.
Aries
Aries duhet të i kushtoj vëmendje të sistemit nervor dhe në kokë. Shansi i ndjeshmërisë ndaj sëmundjeve të tilla si otitis media, sinusit, migrenë, TIC nervor, nevralgji.
Këshillë: të parë për shëndetin e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve; nuk prostuzhayte kokën; mos abuzojnë alkool, nuk sjellin veten në stres.
Aries, këto ushqime janë veçanërisht të dobishme zodiakut juaj nënshkruani: djathë, djathë, vezë, banane, arra, lajthi, domate, piper, xhenxhefil, selino, qepë, hudhër, rrush të thatë.


Demi
Taureans nuk sëmuren shpesh, por në qoftë se sëmundja është kapur, pastaj trajtohen nuk nxiton, për shkak të përtacisë së tyre.

Në Demi tendencës së këtyre sëmundjeve, fyt, këmbëve, këmbët, prapa dhe shpinë. Kujdes nga angina, diabeti, overeating.
Këshillë: të paguajnë më shumë vëmendje për aktivitet fizik, të çojë një jetë të ulur, të ndiqni moderim në ushqim.
Me produkte Demi treguar: karrota, patate, kopër, spinaq, fasule, manaferra, rrush, shegë, qershi, gooseberries, mollë, arra.


Binjakët
Binjakët - workaholics, ata shpesh harrojnë pjesën tjetër, dhe kjo pagjumësi dhe tension mendor.

Më të tjera të prirur për sëmundje të mushkërive, zorrët, migraines, reumatizmi. Ka dobësitë, supet, parakrahët, duart, sistemin e saj nervor dhe e qarkullimit të gjakut.
Këshillë: Binjakët - të mësojnë për t'u çlodhur, për të shmangur tendosje nervor. Më shpesh jashtë.
Të përfshijnë në dietën tuaj: karrota, bishtaja, kopër, majdanoz, fiq, pjeshkë, kajsi, dardha, kërpudha, rrush, lajthi.


KANCERI
Shfleto shenjën tuaj zodiakut kanë tendencë për hypochondria dhe depresioni.
Shënim organet e tretjes dhe stomakut. Dobësitë tuaja: fshikëz, veshkave, gju. Ju mund të jetë konfuze dhimbje në gjoks.

Këshillë: pini shumë lëngje, të ndiqni moderim në ushqim dhe shumë optimizëm.
Hani: mollë, prej trangujve, pumpkins, lakra, radishes, panxhar, qepë, majdanoz, manaferra, luleshtrydhe, rrush.


Lion
Në Lviv përkeqësimin rrallë kronike, por të ndjekë thyerje dhe sëmundjet infektive.
Luanët duhet të i kushtoj vëmendje të zemrës, mbrapa dhe shpinë. "preferuar" sëmundje - pectoris, anemi, artrit, dështime nervor.
Këshillë: Kujdes nga goditjet; mos abuzojnë alkool; dhe të mësojnë për t'u çlodhur pas një ditë të zënë.

Përgatitja enët me patate, lakër, speca, bizele, misër, thjerrëzat. Mos harroni - arra, bajame, rrush, rrush.


Virgjëresha
Detyra më pak nervoz Ndiqni dhe pjesa tjetër të ndaluar dhe të gjithë vetëm të shohim keq.
Pikat tuaja të dobëta - sistemet nervor dhe ndihmon tretjen e ushqimit, mund të prishin reumatike dhimbje, traktit digjestiv, mushkëritë.
Këshillë: ndodh rregullisht në ajër të pastër, por jo të përpiqen për ftohjet; Ndiqni një dietë të shëndetshme; Shmangni enët kalitur me shumë erëza.

Produktet e juaj: pothuajse të gjitha kokrra, majdanoz, qimnon, kopër, karrota, rrush, mollë, dardha, boronica, fiq, kopër.


PESHA
Ju nuk mund të kërcënojnë një çrregullim nervore dhe lodhje fizike.
Peshore pëlqen të hanë dhe pinë shumë, dhe kjo - trashje, veshkave dhe mëlçisë migrenë.
Këshillë: mos përdorni në sasi të mëdha e kripë, uthull, agrume dhe alkoolit. Të paktën një herë në muaj për të bërë masazh.
Peshorja tregon produktet e mëposhtme: radishes, misri, spinaq, selino, grurë, fasule, fasule, rrush, kajsi, luleshtrydhe, shegë, qershi, hirit, arre.SCORPION
Scorpios janë rrallë të sëmurë, por për shkak se ata nuk kanë dëshirë të trajtohen në mjekët vuajtja është e vështirë. Si rregull, Scorpios gjumë të dobët, dhimbje koke dhe dështime nervor. Ka parregullsi në sistemin e qarkullimit të gjakut. Të prirur për sëmundjet e fytit, mbrapa, këmbët, organet urinare.
Këshillë: mbani sistemin nervor; Mëso për t'u çlodhur, për parandalimin e sëmundjeve të sistemit të qarkullimit të gjakut, të reduktuar konsumin e mishit të lopës dhe produktet e qumështit.
Scorpios janë më të mirë produktet e mëposhtme: radishes, qepë, marule, borzilok, rrikë, selino, të egra u rrit, buckthorn, kërpudha, limon, xhenxhefil, arra.Shigjetari
Shigjetari nëse sëmurë, ajo nuk është e gjatë. Ata kanë luajtur, një kujtim të mirë.
Ka dobësi. Sagittarians janë të prirur për overeating, ata mund të kenë probleme me sistemin musculoskeletal, presionin e gjakut, zorrë.
Këshillë: Ndiqni një dietë të mirë gjumë të mjaftueshme.
"Press" në: kastravecat, misër në kalli, panxhar, drithëra të ndryshme, kumbulla të thara, limon, luleshtrydhe, mollë, detit buckthorn, rrush pa fara.


Bricjapi
Lëkura juaj delikate të prirur për sëmundje alergjike dhe natyrën infektive. Sëmundje të shpeshta të veshkave, zorrë, kockat.

Këshillë: Kujdesuni për lëndimet e nyjeve gju, reduktuar futje kripë.
Produktet e juaj: panxhar, selino, lëpjetë, elbi, tërshëra, mollë, currants zi, arra.


Ujori
Ujori parasysh sistemin e tij të qarkullimit të gjakut. Për shkak të qarkullimit të dobët të gjakut mund variçe venat, dhimbje këmbë dhe probleme me zemrën.
Këshillë: Ushtrimet më shpesh jashtë, do të marrë frymë, të mbajë një jetese aktive.
Përfshijnë në dietën tuaj kungull i njomë, tërshëra, elbi, luleshtrydhe, portokall, shegë dhe të egra u rrit.


FISH
Qarkullimi i gjakut që shpesh thyer. Prandaj problemi: venat me variçe, ënjtje, plagë, sëmundjet e duart dhe këmbët, ftohjet e shpeshta.
Këshillë: zahartovuytesya më shumë pushim, të heqin dorë nga pirja e duhanit.
Në ushqim preferoni prej trangujve, fruta, arra.