Hemorroide jashtme - Trajtimi


Simptomat e pakëndshme manifestime të tilla hasen shpesh sëmundje si hemorroide, mund të tregojë llojin e shfaqjes së saj. Ka hemorroide brendshme, të jashtme dhe të përziera. Hemorroide jashtme diagnostikuar manifestimin e lehtë për faktin se komponentët që përcaktojnë llojin e sëmundjes, e formuar jashtë anusit.

Hemorroide akute jashtme - trajtimShpesh në nyjet normale shtetërore formuar nuk mund të prishin të pacientit, ai nuk mund thjesht të injorojë praninë e tyre. Megjithatë, momenti sjell një shumë të përkeqësimit të hemorroide siklet. Sot, janë droga të dizajnuara në mënyrë specifike për të ndihmuar jo vetëm për lehtësimin e dhimbjeve, por gjithashtu të sigurojë një gjeneral ul inflamimin dhe vret bakteret në fuqi.

Trajtimi i hemorroide akute ka për qëllim heqjen e ënjtje, kruarje, dhimbje. Kjo është përdorur zakonisht kryesisht ointments të tilla si Aurobyn, Relief, Proktosedyl. Kur duke përdorur një formular majasëll vaj jashtëm - hapi më i thjeshtë dhe efektive, ajo është e preferuar në krahasim me përdorimin e qirinj.
Në përgjithësi simptomat e tërheqjes, ointments, zakonisht ndikojnë në nyjet e furnizimit me gjak, duke parandaluar formimin e mpiksjen e gjakut. Kështu, trajtimi i shpejtë mund të parandaluar hemorroide jashtme komplikuar nga zhvillimi i kësaj sëmundjeje.

Trombyrovannыy hemorroide jashtme - trajtim


Në vend që rezulton mund të ndodhë çrregullime të qarkullimit të gjakut, gjaku akumulon, trashet, ndenjur trombo formuar. Hemorroide Trombyrovannыy jashtme konsiderohet si fazë e komplikuar, ajo është karakterizuar edhe nga një ënjtje të fortë nyje, kaltërosh, dhimbje e tij të mprehtë, kur prekur atë. Dhimbja mund të ndodhë me ndonjë lëvizje të papritur.
Hemorroide Trombyrovannыy jashtme kërkon ekzaminim mjekësor dhe të ekspozimit të menjëhershëm mjekësor, ose ndërhyrje kirurgjikale mund të jetë e nevojshme. Trombo gjithashtu mund të shkaktojë një absces.

Trajtimi i hemorroide jashtme pa kirurgji përfshin përdorimin e barnave në formën e ointments, supozitore (qirinj) dhe tableta. Në prani të trombo emëruar hormoneve që i japin një efekt të fortë kundër ënjtje, kruarje, dhimbje dhe inflamacion. Në ointments kundër inflamacionit të tabletave të lidhura të tilla si indometacin, ibuprofen dhe droga të tjera, si dhe duke siguruar efekt të përgjithshëm venotonizuyuchu, të tilla Flebodyy.

Trajtimin e hemorroide jashtme mjetet juridike popullore


Extremely trajtime të njohura janë të dobishme në hemorroide pakomplikuar dhe shenjat e para të sëmundjes. Në rastet e tjera të vetë mund të çojë në pasoja të kundërta - ndërlikim thrombosed majasëll çojë në kirurgji kirurg. Për këto arsye, më mirë për të marrë asistentë njerëzve terapi me metodat terapi mjekim.
Popullore në trajtimin e hemorroide ulur banja ku herbs ujë të ngrohtë brewed, zbutjen dhe lehtësimin inflamacion - Calendula, kamomil, Propolisi. Gjithashtu në shtëpi përgatitjen ointments përdorur mjaltë, Propolisi. Të ndihmojë në uljen ënjtje pako si të vogla karrota integruar dhe panxhar.

Trajtimi i hemorroide jashtme gjatë shtatzënisë


Trajtimin e hemorroide jashtme ointments, pilula, qirinj gjatë shtatzënisë është kryer nën mbikëqyrjen dhe në mënyrë rigoroze në recetë. Jo të gjitha drogat mund të jetë i sigurt në këtë periudhë. Përveç kësaj, zgjedhja e barnave varet nga faza dhe peshën e hemorroide.
Pas lindjes hemorroidet e jashtme kërkojnë trajtim të vetëm nën mbikëqyrje mjekësore. Nëse gjirit nëna ushqen fëmijën, jo të gjitha pilula dhe krem ​​mund të përdoret. Shpesh në terapi komplekse përfshijnë supozitorëve dhe ointments shpenzimet, qarkullimin stabilizues dhe venotonyzyruyuschye dhe pastrues i butë.