Imuniteti - një çështje delikate Ajo duhet të forcojë


Me fillimin e dimrit, shumë njerëz kanë filluar të ketë të sëmurë me grip dhe të gjitha llojet e ARI. Menjëherë të gjithë fillon menjëherë pini disa mjekësi, madje edhe më keq - të krijojë panik rreth sëmundjes, ai vetëm rrit. Megjithatë, ne e dimë se është më mirë dhe më të sigurt për të parandaluar sëmundjen. Nga të gjitha llojet, sidomos sëmundjet virusi mund të ndihmojë në mbrojtjen e imunitetit normale.
Në mënyrë tipike, fillimin e imunitetit dimrit zvogëlon në mënyrë të konsiderueshme. Prandaj, është koha për të filluar forcimin e mbrojtjen e trupit, që rrisin imunitetin. Dëshironi të jetë i shëndetshëm - të ndryshojë stilin e jetës tuaj. Motoja juaj: "as" shtrirë në shtrat, japin stërvitje dhe ajrit të freskët! Not, derdhje dhe dush të ftohtë, për të ju ndihmojë të merrni më të fortë. Veprimi i shkëlqyer Erëza është në dush. Mundohuni të fle si duhet çdo ditë. Stresi - armiku kryesor i imunitetit, ndjekje larg ndjenjat e tyre dhe të mos jetë i shqetësuar. Nëse ju nuk mund të shmangur sherr, të fillojë të marrë sedativë bimor. Mundohuni t'i merrni sa më shumë emocione pozitive nga të komunikuar me miqtë, e komedi të mirë apo libër. Por ju duhet për të filluar forcimin e sistemit imunitar, natyrisht, ushqim. Frutat dhe perimet - produkte të shëndetshme.


Së pari, hani më shumë vitamina. Është vërtetuar se përdorimi i ushqimeve të mjaftueshme natyrore të pasura me vitamina, i jep një efekt shumë më të madh se shtojcave vitaminë sintetike. Për shembull, banane rrisin acid stabilitetin Mukoza stomakut. Një speca e ëmbël ndihmon sistemin imunitar të luftuar ftohjet, astmës dhe bronkit. Gjithashtu në luftën kundër sëmundjeve kronike me siguri do të ndihmojë përkulet. Produktet e qumështit të rritur aktivitetin e të gjithë organizmit. Për shembull, një filxhan kos përditshme zvogëlon simptomat e ftohjet dhe infeksionet tjera respiratore të traktin e sipërm respirator.


Well-njohur, provuar mënyrë për të mbrojtur kundër sëmundjes - që do të vaksinohen. Trupi, Relaxer një sëmundje të veçantë në një formë të butë, ai fillon të prodhojë antitrupat në mënyrë aktive.


Këshilla praktike


Ekspertët gjithashtu rekomandojnë tarifat mjekësore:1 e rrënjë mashtruese, 2 pjesë të hips: 2 tbsp. Mbledhja lugë të mbushur një termos 05 litra ujë të vluar, të lënë për 2 orë para përdorimit të shtuar në 2 pika tretësirë ​​e vaj pishe në çdo pjesë dhe të bëjë një filxhan nxehtë 2-05 herë në ditë.
4. gjethe copëtuar e luleshtrydhe ose raspberries derdh 05 litra ujë të nxehtë, të sjellë një çiban, të lënë për 20 minuta, kullimin, përzierje supë 2 gota qumësht, karrota integruar dhe 3. lugë mjaltë, llokoçis dhe të pini pije të ngrohtë për 05 filxhan 3-4 herë në ditë.

Fruta copëtuar u rrit hips, barishte, barishte acaroj trumzë në sasi të barabartë: 2 tbsp. lugë mbledhjes për të mbushur një termos 05 litra ujë të vluar, të lënë për 1 orë dhe pini me mjaltë në një filxhan të nxehtë çaj me 02-03 maj herë në ditë.

Mix Tonic:

Shtoni 1 lugë çaji tretësirë ​​të Propolisi në 05 gota e ujit të nxehtë ose qumësht dhe për të marrë 1-2 herë në ditë.
Mix në proporcione të barabarta grimcuar kernelit arre dhe mjaltë, hani deri në 100 gram përzierje në ditë për 3-4 orë.Kjo përzierje është veçanërisht e dobishme për pacientët me tuberkuloz, të gjithë pacientët me dëmtime, gratë shtatzëna, fëmijë në gji dhe fëmijëve. Ajo është treguar për hipertension, anemi, atherosclerosis, mëlçisë, stomakut, kapsllëk, sëmundje kardiovaskulare, sëmundje të veshkave, fizike dhe lodhje mendore.
Merrni 1 filxhan kajsi të thata, 1 filxhan kernelit e arra, 1 filxhan rrush të thatë (pafarë), 2 limon me lëvozhgë. Të gjitha komponentët e pres, përzierje, shtoni 15 gota e mjaltit. Përzierje rezultuar është marrë 1 tbsp. lugë 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.
Merrni 100 g lëng Aloe, 500 g kernelit grimcuar arre, 300 g mjaltë dhe lëng e limon 3-4. Mix mirë dhe për të marrë 1 lugë ëmbëlsirë 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Për lëng Aloe bimore për të përdorur të paktën 2 vjet.

Echinacea është konsideruar bari më i rëndësishëm ndikon në sistemin imunitar, si ajo ndihmon në shumë sëmundje virale dhe bakteriale. Si një agjent parandalues ​​dhe terapeutik të Echinacea tretësirë ​​mund të pini kurse 2-3 herë në vit. Ju mund të përdorni përgatitjen bimor bërë nga ekstraktin e Echinacea - immunal.
Një forcë e veçantë ka produktin e prodhuar nga bletët - Ambrosia. Ai përmban të gjitha vitaminat B, carotenoids, rutin, vitamina C, D, E dhe H, proteina, aminoacidet, hormonet, enzimat dhe madje edhe antibiotikët natyrore. Kjo është gjithçka që është e nevojshme për metabolizmin normale dhe rritjen e organizmit. Pergam mirë për të marrë në një stomak bosh 10 kokrra. Kursi i trajtimit - 10 ditë, pas 10 ditë pushim kurs të ri dhe të kthehemi përsëri të shkelim të gjithë 3 kurset. Ata mund të kryhet disa herë në vit.


Burimi: www.easttime.ru