Jeta Një grua pas divorcit


Pavarësisht nga fakti se gratë janë vazhdimisht duke folur në lidhje me vullnetin e tij, forcën, rezistencën ndaj mjerimit të vazhdueshëm dhe trazira, ata janë në fakt mjaft e brishtë dhe e ndjeshme. Pothuajse çdo mbështetës i feminizmit fshehurazi ëndërroja një shpatulla të forta meshkuj. Sa "supet" ne të përmbushur në mënyrën tonë të jetës. Midis tyre janë me të vërtetë në gjendje të mbrojë dhe të na mbulojë nga fatkeqësira të çdo lloji. Por ka nga ata që nuk kanë në plan për të marrë mbi shpatullat e tij problemet tona, ata ende nuk e gjejnë mbrojtje kundër supet e prindërve.


Ndodh dhe kështu që ne jemi të lumtur dhe lumturi vënë kokën tonë në të ngushtë shpatull, burrëror, por mendojnë se mbështetja dhe mbrojtja e të zhduken, duke thënë se ne - jo një çift. Mbijetuar ndarje është shumë e vështirë. Ky artikull është se si të fillojnë të jetojnë përsëri pas prishjes me burrin e saj për të ndihmuar veten si frenuar nxiton, emocionet e tyre të zemëruar. Çfarë mund të jetë jeta e një gruaje pas divorcit të saj nga burri i saj i dashur?

Leximi një pamje libër të çdo dashuri tjetër, duke shijuar çdo moment, kaloi shumë orë së bashku. Në mënyrë që të mos harrojmë diçka, nuk do ta humbasin kujtesën e pak nga pak ju të mbledhë të gjitha kujtimet e kohës jetonin së bashku. Krijuar albume shqetësuar, duke shpresuar për të treguar atyre fëmijëve të mrekullueshme të ardhmen. Ju keni qenë duke mbajtur duart e njëri-tjetrit, ju nuk keni nevojë për ndonjë fjalë të veçantë - Qëndrimi në ankth rrodhi nëpër venat tuaja, lëkundje dhe duke lëvizur nga zemra e tij për të tutë. Keni menduar se e tërë bota juaj, është e pamundur për të shkatërruar, pushim. Edhe në shumicën gri e ditë me shi vjeshte kur gjethet e pemëve vendosur, keni menduar se asnjë ditë më shumë diellore. Dhe ky shi vjeshte ishte magjike për ju, sepse ju dhe të fshehur qilim, rozdyvlyalysya si shiu në dritare tërheq vizatime të saj të ndërlikuara, dhe kjo ju dha një ndjenjë e rehati dhe ngrohtësi.


Ju gëzuar njëri-tjetrin, jo vërejtur asnjë popull, nuk ka makina, ju keni qenë të gjithë vetëm në botë. Dhe kështu filloi një stuhi. Diçka ka ndodhur dhe çdo gjë ndryshoi. Dhe ky person i afërt vetëm ju tregon diçka me zë të ulët në veshin e tij, thotë pasion dhe shpejt, shqetësuese në lidhje me humbjen e fjalëve të nevojshme. Ju jeni mësuar se ky zë kohët e fundit i tha ju të njëjtën gjë me pasion për dashurinë, nuk besoj dhe nuk mund ta kuptojnë universin tuaj per dy gjysmë bosh. Dhe pasi ai, duke shkuar, mbylle derën, ju ngadalë Shkoni në katin e akullt, të marrë nga paketë, cigareve ikanak gishta, zakuryte dhe do të torturojnë vetes pyetje: si për të jetuar?


Si për të mësuar të jetojnë përsëri pas ndarjes nga bashkëshorti i saj, i cili ishte jetën tuaj, dashurinë tuaj. Ju e gjatë do të gëlltisë lot, po vdes dhe dëgjuar mundi të tij të zemrës për të qenë të qetë dhimbje situatë të njohur të qetë dhe, por që mund të jetë jeta e një gruaje pas divorcit? Edhe në qoftë se nuk është kështu, siç u përmend më lart, por ka pasur të tjera, po aq të rëndësishme për ju. Vetëm një pyetje torturon zemrën dhe shpirtin: "Si për të jetuar në një mënyrë të re? Dhe të gjithë ne jetojmë? ". Por është e rëndësishme të dini se pas divorcit të preferuar dhe më të mirë, jeta vazhdon, edhe në qoftë se ju tani në këtë vështirë të besohet. Ju duhet të ndalet së qari, për të tërhequr veten së bashku dhe të fillojnë për të luftuar.


Dhe çfarë ndodh kur ju prezantoj mundësinë e kthimit të tij? Sepse shkaku i çrregullimit tuaj mund të jetë se venitur dashuri, jo se ai u takua me një tjetër. Ndoshta arsyeja qëndron në marrëdhënien tuaj, ose tuaj. Kjo kështu ndodh që dashuria është teste shumica, dhe këto teste, pavarësisht nga vështirësitë, duhet të mbijetojnë. Ne gjithmonë duhet të jenë të gatshme për kthesa të tilla. Ka çifte që nuk mund të merrni atë, atëherë, me përjashtim të lëshoni ato asgjë për të presin. Pra, mendoj se, dhe nëse të gjitha ishte edhe në bashkim tuaj? Pra, tashmë quivering dhe e tenderit ishin ndjenjat tuaja? Ju mund të grinden, skandalyly? Kjo shkatërron një ndjenjë të butë si dashuri. Dhe në qoftë se ju të përpiqet për të korrigjuar gabimet, për të folur, për kompromis, ne mund të kthehemi.


Na vjen keq, por kjo është ende një dukuri e rrallë në jetën e një gruaje pas divorcit. Shpesh, për fat të keq, dashuria vdes përgjithmonë. Dhe ju mendoni se jeta është e gjatë, të gjitha mendimet tuaja, fjalët, veprat e kota. Por të marrë veten në dorë! Ndërsa ne jemi të gjallë, ne mund të ndryshojë gjithçka në jetën tuaj. Secili arkitekt i lumturisë së tij! Ne vetëm duhet për të thyer larg nga mendimet e trishtuar dhe të lënë mosbesimin e rrjetit. Ofron mbështetje të mirë disa admirim. Pick up një hobi. Shko në atë me kokën e tij. Sa kohë për rekreacion, vetë-zhvillimit. Gëzojnë klasa tuaja. Për të harruar jeta kaluara shpejt të ndryshojë profesionin e tyre. Trego pikëllimin tuaj në kanavacë, ose të jenë të angazhuar në qëndisje apo shprehje në muzikën e dashurisë. Dhe shpirti juaj gradualisht shkrij dhe të lulëzojnë.


Kur ajo i kujton atij një kohë për të ndryshuar situatën. Drive me miqtë në një qytet tjetër, rreth një muaj - gjysmë. Rrethuar nga miqtë e ngushtë, me të cilët ju thjesht dhe për fat të mirë, ju do të jetoni, dhe gradualisht të harrojmë për problemet e tyre. Ndoshta kur të mbërrini në shtëpi, ju përsëri të mbuluar trishtim është e pashmangshme, por kjo është e dobishme për forcim shpirtin tonë. Nuk e fshehu imazhin e së kaluarës, gëzohen përsëri. Dhe me kalimin e kohës në shtëpinë tuaj lirë nga kujtimet, dhe ju do të merrni frymë në muret e tyre.

Nuk është thënë: "si shëron pëlqen."

Kjo fjalë është e vërtetë, sidomos për këtë rast. Flirtoj me e këndshme për ju burrat nuk refuzojnë ftesën për të shkuar në një kafe me ta, le ta pouhazhivat ju. Mundohuni të sillen në mënyrë që ai nuk perehnuv në zellin e tij, dhe ju nuk doni të heqin qafe e makthi e tij. Natyrisht, të gjitha varet se si ju vendosni për të ardhur në afërsi të saj. A nuk mendoni se të gjithë anëtarët e gënjeshtarëve meshkuj. Mund të ndodhë që ky person është me të vërtetë besnik, të mirë, të ndershëm. Pra, buzëqeshje dhe për të mbajtur interesin e ju me kënaqësi. Kështu, ju të rritur vetë për veten e tyre, e cila është një rënie ashpër pas divorcit të vështirë me dikë që e doni.