Pneumonia Thithja


Thithja shumë mirë ndihmon me tracheitis, bronkit dhe pneumoni. Ata vijnë në forma të ndryshme: inhalimi me avull është përdorur substanca aromatizues me trajtimin e tyre traktin e sipërm respirator, gripit, bronkit kronik. Në mënyrë për të hequr qafe e tharjes një Mukoza, mund të përdorni mbytje Mass. Për të parandaluar inflamacion akut në mukozën e udhë ajrore mund të përdorë mbytje ajrit. Shpesh trajtimi i tracheitis dhe bronkit mund të përdorin mbytje me ultratinguj.Për të thyer lëngun kur ka absces të mushkërive apo pneumonia, tuberkulozi pulmonar, gripit, rinitit kronike, përdorimi fryrje.

 
Vlera mbytje pneumoni

Qëllimi i pneumonisë mbytje - përmirësimin e efikasitetit të mushkërive dhe të sistemit bronkial, dmth për të rivendosur funksionin e kullimit të funksionit bronke ose ventilimit të mushkërive. Gjithashtu nga inhalimi mund të ndalojë inflamacion. Por ne duhet të kujtojmë se inhalimi i pneumonisë mund të kryhet kur kriza sëmundja ka kaluar. Shpesh, mjekët mund të rekomandojë një "bioporoks" - është mjet anti-inflamator dhe protyvobakteryalnoe. Ajo është përdorur çdo katër orë, ky person duhet të bëjë katër frymë mbytje.


Me këtë trajtim shpejti largohet pështymë dhe kollë të ndaluar torturën. Është e rëndësishme për të marrë frymë ajrin e pneumonisë të përbashkët në pyll pishe ose dëllinjë. Këtu ajri është steril. Sigurisht, jo të gjitha jashtë për të bërë atë, ju mund të përpiquni vajra esenciale të pishave dhe dëllinjë. Këto shijet janë të përshtatshme për gjatë gjithë vitit mbytje.


Cilat janë vajra esenciale që përdoren për pneumoni mbytje?

Dobishme konsiderohet ajrit me vajra esenciale e koriandrit dhe borzilok. Këto vajra janë antifungal mirë dhe agjent antibacterial. Ndihmë e mirë vajra esenciale e karamele mente, livando. Ata janë përdorur për rubdown trupit dhe masazh.

 

Me inhalacion, e cila përdor vajra esenciale mund të mbrojë trupin dhe imunitet nga pneumonia.


Për të parandaluar vend më të mirë në shtëpi pas bimëve:


Room 1 limon.


2. Geranium.


3. aguliçe.


4. Begonia.


 

5. Ficus.


6. Oleander.


Me houseplants mund të aktivizuar sistemin imunitar dhe për të përmirësuar funksionalitetin e trupit.


Cilat janë contraindications pneumoni inhalimi?

Në butë pas diagnozës, mjekët mund të rekomandojë trajtimin në shtëpi, ajo nuk ka nevojë për shtrimin në spital, por gjëja kryesore për të kujtuar për contraindications:


1. Ne nuk mund të kryejë mbytje, nëse një person është duke vuajtur nga sëmundjet kardiovaskulare.


2. Në qoftë se një person ka gulçim ose sëmundje të rëndë të mushkërive.


3. Nëse temperatura e lartë u rrit.


Është e rëndësishme që të konsultoheni me mjekun para se të inhalimi, të cilin asnjë rast nuk mund të mbajë vet, aq më shumë një mjek mund të përshkruajnë ilaçe për t'u përdorur për mbytje, mund të kenë nevojë vetëm alkaline dhe mbytje bimor.


Si pneumoni mbytje?

Ajo është në procedurë të saktë të kryer varet nga efektivitetin e saj. Thithja është personi inhales mjekësisë ajrore. Gjithashtu shpesh mbahen zgjidhje Thithja e ujit të drogës.


Nëse duhet të kryejë ilaçe mbytje menjëherë në mukozën apo vendin ideues, kjo nuk do të ndikojë në sistemin e tretjes. Kjo është arsyeja pse kjo metodë është shumë efektive. Gjatë mbytje pneumoni është e rëndësishme që të thith mjekësi nëpërmjet gojës. Qafë dhe fyt nuk duhet të shtypen ose jakë shall.


Çfarë duhet të përdorni për procedurën? Pan ose kazan. Në qoftë se ju përdorni kazan, hundëz e avullit thithur. Pan më parë është e nevojshme për të mbuluar letër gyp.


Mjekësia moderne për pneumoni mbytje këshillon përdorimin Nebulizers, aerosols ose inhalers, komrpessory. Ata janë shumë të dobishme, ato janë të lëngshme llak. Por mos harroni, është e rëndësishme që të kontrolloni para se të reagimit procedurës alergjik ndaj ilaçeve, sepse kjo mund të rrisë vetëm procesin.


Cilat mjete janë përdorur për mbytje dhe pneumoni?

Mund të përdoret si një droge dhe produkteve jo-drogës, merr parasysh se çfarë lloji ju përdorni Thithja - me avull ose nebulizer.


Droga që mund të përdoren për pneumoni Mbytje:


1. R3r3r3157. Agjentë anti-inflamator - 4% gentamicin solucion; dioksidina; rotokan është një ekstrakt i këtyre bimëve - kamomil, Calendula dhe yarrow, ajo është përdorur në sëmundjen inflamatore akute; Interferon është një mjet i shkëlqyer kundër viruseve, veçanërisht efektive për infeksion respirator viral.


2. Agjentët Antibacterial - Fluimutsil është një antibiotik, ajo është përdorur në pneumonia, mbytje dhe duhet të shpenzojnë dy herë në ditë për qëllime terapeutike dhe një herë në ditë për parandalimin.


Droga hedh lëng mukusit

1. R3r3r3168. Lazolvan ka veti expectorant. Shpesh ajo është përdorur në bronkit, pneumoni, ajo është përdorur në qoftë se pështymë trashë dhe të vështirë të largohen.


2. Atrovent Thithja Zgjidhja, berotek, kripë Hensalbutamol, Epsom.


Droga natyrore për pneumoni mbytje

1. Mjaltë ka efektin anti-inflamator.


2. Propolisi stimulon sistemin imunitar.


3. ujit mineral përdoret për mbytje kripur alkaline.


4. Bimët mjekësore - urtë, kamomil, karamele mente, kumak, borzilok, eukalipt.


5. Një shkëlqyer agjent anti-inflamator dhe antiviral është Kalanchoe.


Kështu, gjatë mbytje pneumonia është shumë e rëndësishme që të konsultoheni me një mjek, në asnjë rast nuk mund ta bëjë këtë vetëm. Është e rëndësishme të marrin në konsideratë të gjitha contraindications dhe reaksione alergjike, të cilat mund të jenë pas mbytje.