Gurët në veshka


Për të ndihmuar të heqin qafe e gurëve në veshka (ose për të parandaluar formimin e tyre) mund të jetë mjet tjetër.
Hudhër 100g
Vodka 100ml
Rub hudhër në një rende vogël, pour vodka, insistojnë në një vend të errët për një javë. Infuzion.
Merrni 20-30 pika 3 herë në ditë, pas ngrënies. Para fillimit të trajtimit duhet të konsultoheni me një mjek.
Kur gurët në veshka dhe fshikëz gatuaj tretësirë ​​hudhër: 40 g karafil grimcuar pour 100 gram vodka. Mbush së paku 30 ditë, të marrë 10 pika 2-3 herë në ditë për 20 - 30 minuta para ngrënies.Në qoftë se gurët në veshka është e dobishme për të pirë lëng hudhër. Shumë janë të frikësuar për të përdorur hudhër, sepse mjaft të pakëndshme për të tjerët erë. Ju mund të marrë kapsula të mbushur lëng hudhër dhe gëlltit ata dhe 2 ose 3 copa në një stomak bosh në mëngjes dhe para gjumit. Nëse kapsula gëlltitur mbushur me lëng të hudhër nga hudhër nuk erë konsumojnë.
Nga gurët në veshka: 1 tbsp. l. Fara qepë pour 15 gota ujë të vluar, të vënë në një enë të mbyllur për 30 minuta në një banjë me ujë, të ftohtë dhe tendosje. Pini 1/3 filxhan 3-4 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.