Mëlçia kist - Trajtimi


Mëlçia kist - një sëmundje që nuk është menjëherë e bën vetë ndjehet, kështu që shpesh gjenden ose aksidentalisht ose në fazat pozdnyk. Mëlçia kist diagnostikuar me ultratinguj, ku dhe për të përcaktuar se si arsimi është rritur.
Parimet e trajtimit të cysts
Kist e mëlçisë e shoqëruar me një shumëllojshmëri të simptomeve, të cilat shfaqë shkelje të traktit gastrointestinal dhe lidhur me konsum të ushqimit:

 • të përzier;

 • ndjesi hidhërime;

 • dhimbje në këmbë të drejtë podrebey ose lëvizjes;

 • Siklet pas ngrënies;


 • urth;

 • belching;

 • rritjen e madhësisë së mëlçisë.


 • Kështu, trajtimi i cysts ka dy drejtime - në nevojë për një dorë të eliminuar simptomat, dhe në ndihmë tjetër për të eliminuar cysts si shkakun e këtyre simptomave.

  Trajtimi i mëlçisë cysts metoda popullore


  Trajtimi i mëlçisë cysts mjetet juridike popullore mund të drejtohet vetëm në trajtimin simptomatike Vector. Si kist - një edukimin fizik, të prekshme, me ndihmën e bimëve nuk mund të hiqet.
  Kjo vlen sidomos cysts të vërteta që nuk përbëjnë një kërcënim për trupin, ndërsa të paturit e një madhësi të vogël. Përndryshe, situata e rreme Kisame që dalin nga parazitet humbjen. Në këtë rast, do të thotë e njerëzve mund të jetë një mjet që forcon luftën kundër aktiviteteve të parazitëve - për të reduktuar efektet e tyre toksike në trup. Për të parandaluar infeksionin e organeve të tjera dhe për të hequr inflamacion dhe për të forcuar trupin në mënyrë që ajo kishte burimet për të luftuar sëmundjen.

  Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se trajtimi i cysts mjete popullore shumë të padëshirueshme, dhe pa miratimin e një mjeku dhe ka ndaluar nga përdorimi i substancave toksike për të trajtuar cysts - për shembull, celandine apo kërpudha. Kjo mund të shkatërrojë të mëlçisë, veçanërisht në qoftë se kist shoqërohet me sëmundje të tjera - të tilla si kesh.
  Trajtimi i mëlçisë cysts vezëve trembem
  Ky trajtim i njohur kombëtare e cysts mëlçisë - pije në mëngjes në një stomak bosh rreth 5 vezë trembem. Mjet të marrë çdo ditë për tre javë, pastaj të marrë një pushim për dy javë. Para trajtimit duhet të bëjë me ultratinguj të duket si foto ndryshuar pas trajtimit të parë. Nëse një një efekt, ajo duhet të përsëritet.

  Trajtimi i vezëve trembem mund të konsiderohet i sigurt dhe të dobishme, ndryshe nga shumë recetave të njohura që kanë shumë efekte anësore dhe ndonjëherë edhe të rrezikshme për shëndetin. Vezë trembem - një mënyrë e njohur për të forcuar trupin, e cila tregon njerëzit me kushte asthenic përfshijnë humbje peshe përshpejtuar.
  Trajtimi i cysts mëlçisë bimëve
  Gjithashtu, trajtimi i cysts mëlçisë mund të kryejnë duke përdorur infuzion rodhe, kur përdoret si gjethet dhe rrënjët:

 • Të gjitha pjesët e bimëve duhet të lahen, të prerë dhe pour vodka në një proporcion të barabartë me masë të bimëve.

 • Brenda dy javësh do të thotë infused në një vend të errët.

 • Ai u dërgua më pas për 1 h. Litër. para ngrënies tre herë në ditë për 2 javë.


 • Një bimë që është përdorur në trajtimin e sëmundjes - Oman:

 • Ajo duhet të marrë 30 gram të lëndëve të para të mbushur atë me 3 litra ujë.

 • Pastaj shtoni 1 tbsp mjete. l. maja e thatë.

 • Atëherë brenda natës përzierje insistojnë në një vend të errët.

 • Ky ilaç marrë 100 ml pas ngrënies 3 herë në ditë për një muaj.


 • Trajtimi i drogës i cysts mëlçisë


  Nëse kist referohet neparazytarnomu lloji dhe madhësia e saj është 5 cm në diametër, rekomandohet vetëm për të parë - nuk ka metodë mjekësore ose kirurgjikale është e nevojshme. Duke rritur cysts nevojë për kirurgji pavarësisht llojit të saj.

  Trajtimi i drogës i cysts mëlçisë nuk do të kishte kuptim, pasi vdekja e parazitit është kalcifikim e mureve të saj.
  Trajtimi i cysts parazitare mëlçisë mund të ndodhë në dy mënyra - duke hequr cist përdorur vyluschivanie ose nëpërmjet heqjes së murit kist dhe për të hequr disa nga rajonet e saj.
  Trajtim të drogës ka për qëllim largimin e simptomave kist, të tilla si:

 • diarre emërojë Reaban;

 • me gravitetit pas një vakt - ilaçe biliare - Holyver, Hofytol.