Trajtimi i mjeteve juridike popullore tëmthit


Për trajtimin e sëmundjes fshikëz e tëmthit, të tilla si cholecystitis, kolangiti, dhimbje barku biliar përdorur me sukses decoctions e bimëve mjekësore. Këtu janë koleksionet më efikase dhe teas.

Luleradhiqe
Pronat kurative për sëmundje fshikëz e tëmthit ka luleradhiqe. Për të përgatitur një zierje, është e nevojshme për të marrë 1 lugë çaji rrënjë luleradhiqe dhe derdh 100 ml ujë. Vlim për 15 minuta. Pas lodhje, ju duhet të marrë 100 ml 3 herë gjatë ditës, pasi të hahet.

Ujë RosePetals Rose mund të krijoj një çaj, dhe të përdorin në formën e ujit u rrit, e cila është përdorur si një ilaç. Për këtë rose petals në 2 lugë (të freskëta apo të thata), derdh 200 ml ujë të vluar, pastaj këmbëngulin dhe filtri. Ky infuzion të marrin një lugë gjelle para çdo vakt.

Mbledhja bimeve medicinale


Për këtë tarifë ju duhet të merrni:

 • yarrow barishte - 40hramm;

 • kopër fruta - 20 gram;

 • Lule Helichrysum - 30 gram;

 • Peppermint - 20hram;

 • pelin - 10 gram.


 • Ky koleksion i bimëve vendosur në një kavanoz dhe derdh dy gota me ujë në temperaturën e dhomës. Insistojnë mbledhjen e 10-12 orë, dhe pastaj kaloi nëpër napë dhe për të marrë një gjysmë gotë 15 minuta para çdo vakt.

  Trajtimi i cholecystitis dhe rritjen e imunitetit


  Në mënyrë që jo vetëm të kuruar sëmundje të tëmthit, por edhe të rritur imunitetin, pasurojnë trupin me vitamina të nevojshme për të përdorur një recetë e thjeshtë.
  Përbërësit:

 • Honey - 08 kg;

 • vaj ulliri - 200 ml;

 • Lemon - 4 copë.


 • Për të përgatitur limon duhet grij, pastaj shtoni mjaltin dhe i hedh vaj ulliri. Shitore në frigorifer në një formë të mbyllur, duke marrë një lugë çaji 40 minuta përpara se të hahet. Kursi mund të përsëritet pas 2-3 muajsh.

  Mbledhja Bimor


  Ju duhet të përzierje në proporcione të barabarta (20 gramë) Hypericum perforatum bari, rrënjët sanëz, fushë pelinin dhe kone hop. Një koleksion lugë gjelle derdh ujë të valë (1 filxhan) dhe të vënë në një vend të freskët për 4 orë. Pas tendosje kohë dhe të marrë 150 ml për 20 minuta para ngrënies.

  Lule misri normale


  Një lugë gjelle lule në një enë të mbyllur filxhan brewed ujë të vluar, të shkojë në një vend të errët për 3 orë dhe filtruar. Pini 180 ml 2 herë në ditë, pavarësisht nga vakt.

  Mbledhjen bile herbs


  Kjo tarifë është një efekt diuretik dhe choleretic, ndihmon me cholecystitis dhe kolangiti. Përbërësit:

 • gjethet dhe sythat e thupër - 150hramm;

 • pelinin - 20hram;

 • dëllinjë fruta - 80hramm;

 • Pemë - 100g.


 • Të gjitha herbs përzierje dhe bluaj nëse është e nevojshme. Merrni 1 lugë gjelle e përzierje, derdh 250 ml ujë dhe vu zjarri. Cook nuk zierje 15-20 minuta nën kapak të mbyllur, të lënë të mbush për 15 minuta. Tendosje dhe pini 1/2 filxhan në mëngjes dhe para gjumit në një stomak bosh, një orë pas ngrënies për një muaj.

  Root molodushky


  Hidh 10 gram rrënjë 250 ml ujë molodushky dhe kuzhinier për ngrohje të ulët, derisa gjysma e lëngshme ka avulluar. Pastaj ftohtë dhe tendosje përmes napë. Duhet të marrë 150 ml në gjysmë ore para ngrënies.

  Infuzion i rigon


  Për infuzion vendosur lugë çaji herbs dhe derdh një gotë me ujë të valë. Brewed leje barishte të mbush për dy orë. Merrni një lugë gjelle 40 minuta para ngrënies 3 herë në ditë.

  Mbledhja e bimëve


  Kjo tarifë duhet të merret në mëngjes dhe para gjumit. Për të përgatitur, përzierje dy lugë mente, lugë gjelle veshkave të çajit dhe tri lugë kamomil. Hidh 300 ml ujë të vluar, të mbuluar dhe të mbyllë një peshqir për 3 orë. Pini një lugë gjelle 3-4 herë në ditë, pavarësisht nga vakt.