Kullimit limfatik masazh të fytyrës


Për të stimuluar sistemin e qarkullimit limfatike në shumë sallon masazh ofruar këtë procedurë si kullimit limfatik masazh fytyrës. Të bësh atë në shtëpi nuk është e rekomanduar për shkak se jo çdo person mesatar të njohur me vendndodhjen e nyjet limfatike në trup dhe drejtimin e rrjedhjes së limfatike. Bëni këtë procedurë vetëm mund person me të vërtetë e dobishme me arsim mjekësor i cili ndoqi kurse të veçanta të këtij lloji të masazh.

Hardware kullimit limfatik masazh të fytyrësKy lloj i funksionit aktivizimit të sistemit limfatik kryhet duke përdorur pajisje të ndryshme dhe është vetëm në kabinën. Ka disa lloje të pajisjeve limfatik kullimit, përkatësisht:


 • Ndikimi në pëlhurë tanishme Tension i vogël. Kjo lejon që shoqëron ushqyesve të depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës, normalizes ndërsa bilanci i saj i ujit, parandalimin e rrudhave dhe duke e bërë plagët praktikisht të padukshëm.

 • Protsessoterapyya , në të cilën përdorur microprocessors, mishëruar në një kostum të veçantë, është një ndikim të rëndësishëm në trupin e njeriut. Si rezultat - humbje peshe, reduktimin e paraqitjes së celulitit, ënjtje dhe venat me variçe.

 • Pajisje vakum Kullimit limfatik fytyrës dhe të trupit nënkupton efektin e presionit negativ në fusha specifike të lëkurës.

 • Kullimit Mykrotokovыy sipërfaqe ndikon capillaries janë të vendosura në shtresat e sipërme të lëkurës duke përdorur impulse elektrike.


 • Kullimit limfatik manual masazh të fytyrës


  Kjo procedurë nuk e humbet rëndësinë e saj, sepse asnjë makinë nuk mund të luajë ndjeshmëri duart e përjetuar nga një masazhator ose një mjeku. Kjo është një mjeshtër i zeje e tij mund të kontrollohet nga presioni në një zonë të caktuar të trupit, të marrë parasysh dëshirat e klientit dhe karakteristikat e tij fiziologjike.
  Është thelbësore për të përdorur shërbimet e një masazh me përvojë dhe të mirë-provuar, siç ekzekutuar gabimisht manipulimit të shkaktojë dëme të mëdha në shtetin e fytyrës dhe trupit.

  Kullimit limfatik Japanese masazh të fytyrës


  Teknikë Shiatsu, por thjesht vënë, kullimit limfatik japoneze, mund të bëjë në mënyrë të barabartë edhe në kabinë dhe të përsëritur në shtëpi. Për ta bërë këtë, çdo natë dhe çdo mëngjes pas larjes trokitje e lehtë gishtin tuaj në fytyrë, dhe kjo duhet të bëhet butësisht. Zona problemi rreth syve prostukyvaetsya disi më të shpejtë.
  Masazh ballin, cheeks dhe tempuj duhet pryhlopыvanyya përzierje të strokes dhe të bëjë atë gjithmonë lart. Për lehtësi, ju mund të përdorni të dy duart, por ju mund të një të tillë. Numri i procedurave është 5-6 afrohet çdo lëvizje për një masazh. Por për të arritur rezultate të dukshme duhet të bëhet çdo ditë.


  Si mund të kullimit limfatik masazh të fytyrës në shtëpi?


  Resort në një veprim i tillë ka kuptim vetëm pasi teknikë masazh plotësisht dhe tërësisht studiuar. Nuk ka njohuri të veçantë të gjithë pat tuaj dhe goditje për asgjë plumbi, dhe rreziqet përkeqësimi gjendjen e lëkurës rritje.
  Parakusht është mungesa e klikimeve të forta, dhe e tenderit dhe presioni delikate në lymfotokov. Efekti do të jetë e papritur, të urrejtëshme zhduken rrudhat, "këmbët në anët e syve", puffiness dhe qarqe të errëta nën sytë, lëkura do të përmirësohet dhe do të ketë një ndjenjë e brendshme e ngushëllim dhe relaksim.

  Mëso për të bërë kullimit limfatik shtëpi masazh të fytyrës me vlerë në çdo rast, pasi që kjo metodë nuk kërkon ndonjë investim të kohës dhe përpjekje, dhe rezultati do të jetë një i ndritshëm pamja, vetëbesimi dhe bukurinë e saj.