Staph Infeksioni Trajtimi


Lezione bakteriale të jetë trajtim me antibiotikë, veçanërisht në qoftë inflamacion i madh. Staph Infeksioni Trajtimi duhet të fillojë me përcaktimin e ndjeshmërisë së mikroorganizmave ndaj llojeve të ndryshme të barnave me rrezik të ulët të rezistencës.

Trajtimi i infeksioneve streptokoksike në fyt dhe hundëNjë qasje gjithëpërfshirëse përfshin masat e mëposhtme:

 • antibiotikët;

 • përdorimi i drogës immunomodulatory;

 • vitaminë;

 • shpëlarje gojën dhe zgavrën e hundës me zgjidhje antiseptik;

 • rritur futje fluide;

 • stabilizimin e zorrë;

 • të mbrojtur të mëlçisë, duke marrë hepatoprotectors;

 • fizioterapi.


 • Metodat e mësipërme mund të përdoret në sëmundje të tjera të brendshme të shkaktuara nga bakteret në bronke, mushkëritë, zorrët, fshikëz.

  Trajtimi i infeksioneve streptokoksike të lëkurës


  Si në rastet e tjera, lezionet dermatologjike të kërkojë gjithashtu agjentët gojë antibacterial. Përveç kësaj, përdorimi lokal dhe antibiotikët si hentamytsynovaya, metiluratsilovaya vaj Levomekol.

  Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar për të kryer trajtim të rregullt antiseptik të zonave të dëmtuara nga zgjidhjet e alkoolit, për të monitoruar normalizimin e bilancit të ujit dhe imunitetit të lëkurës lokale. Për këto qëllime janë ointments mira homeopatik dhe gels, për shembull, Traumel C.
  Ju lutem vini re se në disa raste të staph autohaemotherapy shumë të mira, por vetëm si pjesë e një qasje të integruar.

  Droga për trajtimin e infeksioneve streptokoksike


  Antibiotikët Efektive:

 • Oxacillin;

 • Cefazolin;

 • Amoxicillin;

 • Azithromycin;

 • Tseporin;

 • Cephalexin;

 • Vancomycin;

 • Tsefalotin;

 • Kloksatsylin;

 • Sumamed;

 • Karbopenem.


 • Një mënyrë efektive për të rrahur staph është konsideruar si një vaksinë të veçantë që përmban plazma hyperymmunnuyu ose imunoglobulinat.
  Në raste të rënda ilaçe mund të jetë i paefektshëm dhe i aplikuar kirurgji. Gjatë operacionit përmbajtjes purulent dhe indet nekrotike hequr, të instaluar kullimit për të ruajtur kushtet sterile dhe qelizat riparimin e indeve.

  Mjetet juridike popullore Staph Infeksioni Trajtimi


  Ndërhyrjet Si shtesë terapeutike mund të përdoret këshilla të tilla të pazakonta:

 • Çdo ditë, në një stomak bosh për të ngrënë një lugë gjelle e tul kajsi të freskët të përzier me mjaltë.

 • Në vend që të marrë çaj infuzion të nxehtë e gjethet dhe frutat e rrush pa fara e zezë.

 • Shpërndarë në pjesë të gojës propolis natyrore 1-2 herë në ditë.