Aplikimi maclura Adamit mollë në mjekësi


Një mik i imi, erdhi nga vendpushimin e Detit të Zi, më solli një fryt të pranishëm çuditshme. Fruta ishte verdhë-gjelbër në ngjyrë, madhësi dhe formë ngjante një portokall me gunga, lëkura grimcuar. "Është kinez apo portokalli maclura. Nga shumë sëmundje ndihmon. Ashtu siç është e pamundur - kjo është helm, "- tha të njohur.
Siç doli, maclura ose mollë Adamit vjen nga Amerika, Qendrore Texas jo, nga Kina. Tree maclura vlerësuar për shkak të drurit të fortë dhe i përkulshëm, ngjyra e bukur qelibar, e cila është përdorur për të bërë harqet. Maclura themeluar edhe në Azinë Qendrore, Krime dhe Kaukaz. Tregtarët shitur portokalli kineze, e ekzagjeruar në masë të madhe pronat e saj medicinale në trajtimin e shumë sëmundjeve, nga Spurs thembra dhe mbaron onkologjisë. Megjithatë, duhet të theksohet se aplikimi mollë Adamit maclura në mjekësi, të cilat në masë të madhe ekzagjeruar, ka një aftësi për të pengojnë rritjen e qelizave të kancerit.Për këtë qëllim është e nevojshme për të përgatitur një tretësirë, të cilat mund të përdoret topikale dhe goja. Në mollë e Adamit deri në një pintë vodka. Vendos fruta në një kavanoz qelqi maclura tërësi, nuk prerja, dhe pour vodka. Banka për të mbyllur kapak të shtrënguar dhe të lënë për dy muaj, deri sa fryti nuk ka rrjedhje. Sigurisht, ju mund të zvogëlojë Bimë infuzion kohë dy javë, të prerë në copa, por pastaj mollë Adamit oksidohet, dhe infuzion do të jetë më pak efektive. Në kancerin e organeve të brendshme tretësirë ​​merren, duke filluar me 2 pika 3 herë në ditë para ushqimit. Çdo ditë, duke shtuar 2 pika e tretësirë ​​në ditë, të sjellë një dozë të ilaçeve në 30 pika në një kohë. Para se të aplikoni tretësirë ​​duhet të jetë i holluar me ujë deri në 10 pika -1 lugë gjelle, bie në 20 - dy lugë, 30 pika - holluar 50 ml ujë. Kur ai arriti në 30 pika, të zvogëlojë pritje dozë në mënyrë të kundërt çdo ditë 2 pika të reduktimin medikamente. Ju lutemi të jetë normë për dy pika në pritje. Atëherë ju duhet të marrë një pushim për dy javë dhe të përsëritur kursin. Vazhdo trajtimin për të paktën gjashtë muaj. Në rastet më të rënda, të fillojë duke marrë infuzione të maclura me 3 pika çdo ditë duke shtuar 3 pika, dhe për të sjellë konsum përzierje me 40 pika në një kohë. Pastaj të zvogëlojë dozen e njëjtë në të kundërt.


Në rast të problemeve me vezore dhe mitër të marrë 2-3 pika të tretësirë ​​në një lugë gjelle me ujë 4-5 herë në ditë për një muaj. Pas një përsëritje kurs pushim në javë.
Në mjekësinë popullore, tretësirë ​​e mollë Adamit janë përdorur për shërimin plagë. Perdorimi i njohur i tretësirë ​​të maclura dhe sëmundjeve të nyjeve.
Së jashtmi mund të përdoret si një tretësirë ​​fasha në natën kur mastitit dhe adenoma e prostatës (në zonën bigëzim).
Kur polyps në sinuseve 1 lugë çaji tretësirë, përzierje me 1 lugë çaji çdo vaj perimesh. Bëni gunga e leshi, lagur ato në përzierje dhe vë në hundë për gjysmë ore, të marrë një pushim 2 orë dhe të përsëritur. Të sigurojë trajtim të heqin qafe e polyps.


Në mënyrë të ngjashme, ju mund të gatuaj me maclura aplikimin vaj që është efektive në trajtimin e nyjet limfatike inflamatore, që shtrihen muskuj dhe nyje, osteoarthritis. Për këtë qëllim, tretësirë ​​përfunduar përzier me shkrirë nutryanym derri yndyrë për 05l. 1 infusions kg nutryanoho yndyrë. Përzierje ishte llokoçis mirë, vë në një gotë apo tas smalt, të mbuluar dhe ftoh. Para përdorimit, të mbajë për një kohë në temperaturën e dhomës për pak rozm'yakshylasya vaj. Vaj mund të aplikohet si aplikacionet në komplot të sëmurë, duke shkaktuar një sasi të vogël në pëlhurë. Ju mund të aplikoni krem ​​si rastyrky në zonat e dëmtuara. Pas fërkim krem ​​duhet të mbulojë batanije pacientit të ngrohtë.


Megjithatë, mbani mend se centrali maclura është helmues dhe duhet të aplikojnë atë me kujdes. Kur simptomat e helmimit: gulçim, vjellje, dobësi, marramendje, trajtimi duhet të ndalet në këtë mënyrë.

Dua gjithashtu të theksoj se përvoja e madhe e mollë Adamit në mjekësi nuk është aq shumë, sa provuar receta popullore me këtë fryt. Për shembull, gërmoj këshilli për Apple veshin nastoyannom naftës Adamit, unë mendoj se, duhet të merret me kujdes të madh. Gratë shtatzëna dhe nënat pleqsh, stagnimi patologjike e qumështit në gji, është rreptësisht e ndaluar për të përdorur drogë ose brenda ose jashtë. Mos vetë-mjekoj, gjithmonë konsultoni mjekun tuaj dhe të përdorin provuar receta popullore.

Të qëndrojnë të shëndetshme.