Metodat e anti-celulitit masazh


Bukurinë e një gruaje nuk është vetëm përsosur make-up dhe fytyra e saktë ovale. Mjaftueshëm grua e bën figura e saj e madhe. Dhe jo aq shumë forma dhe përmasa, dhe gjendja e lëkurës së saj. Metodat e anti-celulitit masazh - kjo është ajo që ju duhet! Nevoja normale që të ketë një lëkurë të barabartë tan me çokollatë zgjon në gjysmën e femrave të pranverës. Dhe nuk është çudi.
Natyra zgjohet dhe ne të fillojnë të menduarit rreth sarafan verore, pantallona të shkurtra dhe bikinis. Është vënë re se në internet është i mbytur me kërkesat në pranverë në dietë, edukimit fizik dhe se si të shpëtoj e celulitit. Në 25 vitet e fundit duke luftuar celulitin është i krahasueshëm vetëm me luftën kundër terrorizmit. Çfarë nuk ka bërë të zonjat janë në gjendje të harrojnë të gjitha në lidhje me "lëvozhgë portokalli" në hips, mollaqe, bark. Dhe harmonia nuk është një garanci që celuliti nuk do të prekë me putrat e tyre. Shfaqja e celulitit nuk varet nga numri i kg në trupin tuaj. Mos të jetë i mërzitur, ne duhet të luftojmë.Mënyra më e përballueshme dhe popullore për të luftuar celulitin është një teknikë e masazh. Masazh aktivizon qarkullimin, shtresa nënlëkurës ngopur me oksigjen dhe pastruar toksina. Zonat e dëmtuara nga celuliti bëhet më elastike. Masazh është efektive nëse ajo është e celulitit. Në ditët e sotme, shumica e Salons bukuri ka një masazh të stafit specialist antytsellyutnomu. Por jo gjithmonë kanë mjete dhe kohë për të vizituar sallonet e bukurisë dhe dhoma masazh, dhe dëshiron për të hequr qafe celulitin, ju mund të pavarur të mësojnë metodat e masazh.


Nëse bëhet si duhet, në shtëpi dhe vetë-masazh do të sjellë përfitime të pamohueshme. Ju gjithashtu mund të lidheni duke përdorur krem ​​anti-celulitit, gels, kanaçe speciale, brushat, mjaltë dhe pastaj ju mund të arrijë një efekt mahnitëse. Por është e rëndësishme të kujtojmë se rezultatet e para shfaqen vetëm pas 2-3 javë të procedurave të rregullta. Disa vonë celuliti, nëse lëkura e tyre është mjaft e dëmtuar, si dhe rezultati ndikon në karakteristikat fiziologjike të një gruaje të veçantë. Ju nuk mund të tregojë zellin e tepruar, duke marrë në bruising kthimit dhe ënjtje. Mirë se vini në këtë "efekt anësor" nuk duhet të presë. Vetëm, celulitin masazh duhet të bëhet butë dhe me kujdes. Atje ai dhe Kundërindikimet: - a venat me variçe, sëmundjet e lëkurës, lëndimet.


Masazh përbëhet nga lëvizjet e mëposhtme: - stroking, trazim, çikë, shoshone dhe admirim. Për çdo shkallë e celulitit është kombinimi i tyre. Ata mund të mësojnë se si në internet dhe kurseve. Kryesore - të mos merrni humbur në bollëk të tillë dhe me kujdes, nga gjykimi dhe gabim, bie vetë opsionin tuaj. Së pari, të mësojnë dhe të mos harroni rregullat themelore të lëvizjeve masazh. Masazh duhet të fillojë nga këmbët, duke lëvizur në ijet, pastaj në mollaqe, bark dhe pastaj në fund të duarve. Kohëzgjatja e masazh nuk duhet të kalojë një orë. Masazh barkut në metodën e bërë të nevojshme me kujdes maksimal, e butë, lehtë. Ijë, kofshët e brendshme dhe bends popliteal masazh në çdo rast e pamundur.


Kur përdorni anti-celulitit krem, ju duhet të kontrolloni lëkurën tuaj për reaksione alergjike. Për shembull, mjaltë, me të gjitha avantazhet e saj - alergjen më të fuqishme. Së pari, vënë disa produkt në dorë apo dore. Nëse gjatë ditës duket kruarje, skuqje, kështu që ky produkt është i përshtatshëm për ju masazh. Sot ju mund të blejnë një numër të kozmetikës të ndryshme për të luftuar celulitin. Ju gjithmonë mund të vini deri një mjet të përshtatshme për ju. Anti-celulitin krem ​​rrit efektin e masazh, dhe mund të arrijë një rezultat më parë. Këto produkte përmbajnë substanca shumë aktive, në mënyrë të studiuar me kujdes përbërjen dhe të kryejë teste të mos shkaktojnë alergji. Ju mund të aplikoni për bankat dhe furçë silikoni masazh masazh. Ata mund të blihen në shumë barnatore apo dyqane të specializuara kozmetike. Merrni një furçë masazh me shpohet natyrore të fortësi të mesme. Kontrolloni se si lëkura juaj do të ndjehen rehat. Masazh furçë mund të kryhet vetëm në lëkurë të thatë, furçë të thatë. Kohëzgjatja e masazh nuk duhet të kalojë pesë minuta.


Bankat vakum masazh silikoni gjithashtu procedurë mjaft e zakonshme është efektive dhe e mjaftueshme. Ju mund të verifikojë këtë veten. Vetë-masazh me bankat sjell rezultate të shkëlqyera në asnjë mënyrë inferiore të masazh në sallon bukurie. Për kavanoza më të mirë rrëshqitje të përdorni një krem ​​ose vaj që është i përshtatshëm për ju. Masazh duhet të kryejë kursin. Në hedhje kupash masazh është birthmarks contraindications në fërkoni, sëmundje të lëkurës, koagulimit të dobët të gjakut, kanceri, tuberkulozi, thrombophlebitis, venat me variçe, stimulues kardiak implant. Për rezultate pozitive, por çdo ditë, në mëngjes në një stomak bosh, të mbajë masazh për 30 minuta. Ne duhet të fillojmë me lëkurë të pastër, pastaj të aplikojnë moisturizer të lëkurës apo celulitit naftës dhe procedojë drejtpërsëdrejti për masazh. Gjëja kryesore - është masazh. Me lëvizje të presionit thjesht ndiqni clockwise. Stroking dritë - vetëm kundër akrepave të sahatit.


Së bashku me një masazh në shtëpi mund të zhvilloj procedurat e banjot e detit. Banja me kripë deti dhe vajra - të shkëlqyer agjent anti-celulitit. Shkrihet Detit të Kripur, blerë në farmaci, në një banjë me ujë të ngrohtë. Kjo do të ndihmojë në eliminimin e toksinave nga lëkura. Vaj thelbësore (ose një përzierje e disa vajrave) Llokoçis në një qumështin kupa dhe derdh në legen. Kripë aromatike dush dhe mund të shkojë deri në 15 minuta.