Personi Myostimulation


Ndër metodat moderne të përtëritje veçanërisht personat popullore myostimulation përfshirë efekt në muskujt e fytyrës me rrymë elektrike. Pavarësisht disa parimit të tmerrshëm të procedurës është absolutisht pa dhimbje dhe i ngjan vibruese.
Çfarë ndodh kur myostymulyatsyy?
Elektroda për personin Myostimulation ndikojë mbaresa nervore, që do të thotë se muskujt reduktuar në mënyrë aktive, duke përmirësuar rrjedhën e qarkullimit të gjakut dhe limfatike, rritjen e metabolizmit, zvogëlon sasinë e qelizave yndyrë.


Myostimulation muskujt e fytyrës do të jetë një zgjidhje e shkëlqyer për:

 • Shekulli i butë të lëkurës;

 • ënjtje;

 • yndyra të tepërta;

 • mjekër të dytë.


 • Interesante, por një mënyrë për të ndikuar muskujt rrymat impuls u shpik jo cosmetologists që duan të kthehen në klientë të rinjtë. Myostimulation për disa dekada përdorur në mënyrë aktive në mjekësi, duke ndihmuar për të rivendosur funksionin e mbaresa nervore dhe muskujt e ngujuar.
  Cila është procedura?
  Përpara seancës myostymulyatsyy dhe qafën (nëse është e nevojshme), lëkura është zakonisht trajtohet me një kompleks të veçantë, përçueshëm dhe të rritur efektin e ekspozimit (kolagjenit hydrolyzed, acid Hyaluronic, etj).

  Hapat e ardhshëm cosmetologist varet se çfarë lloj të pajisjes për personin Myostimulation vlen. Ka disa opsione:

 • Ndërrojë pamjen klasike - kryer duke përdorur shkopinj elektroda që rrëshqitje në xhel përçueshëm. Kjo metodë është e rëndësishme kur stimulim kërkon vetëm një grupi të caktuar të muskujve (mjekër, qepallë e sipërme).

 • Elektroda stacionare përdoret në kombinim me përbërjen përçueshëm që bie në lëkurë si një maskë. Aktuale vjen nga maja e vendosur maskë e elektrodave vepron në mënyrë që muskujt janë ulur me një, por jo të dyja.

 • Flakshëm Elektroda Velcro - është një person tjetër mënyrë myostymulyatsyy. Ata zam në një të pastër, lëkurë degreased.


 • Amperage pavarësisht nga beautician metodë zgjedh individualisht, dhe personi myostymulyatsyy qark duhet të konsiderojnë këtë klient tonin e muskujve. Kjo teknikë është e ngjashme me trajnimin muskujt në palestër - ngarkesës parë përkatës të vogël, ata rriten me kalimin e kohës.
  Procedura nuk shkakton siklet nëse aktuale përzgjedhur saktë. Zakonisht ka një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë në muskul personale, edhe pse në përgjithësi të sigurojë më moderne muskujve stimulimit mungesë të plotë të ndjesi gjatë heqjes tillë.

  Procedurat efekt
  Pas seancës së parë ndjehet qartë si "lodhur" muskujt fytyrë. Myostimulation jep rezultate të mahnitshme menjëherë - se fytyra ovale u bë më i qartë. mjekër e dytë filloi të bjerë dhe butësi i calikut mbaroi, ne kemi nevojë për një 10-12 procedurave. Një seancë zgjat rreth një orë. Pas norma është ulur ndjeshëm ënjtje të fytyrës, çanta nën sytë zhduken, reduktohet TURGOR lëkurës.
  Fytyra Myostimulation në shtëpi
  Pajisje moderne të lejojë për seancat përtëritje të drejtë në shtëpi. Në përgjithësi muskujve Stimulimi mund të ndahen në dy grupe:


 • Cheap fokusuar në përdorim në shtëpi;

 • profesional, vlera e të cilit është shumë më e lartë.


 • Së pari kanë funksion limfatik kullimit, bateri-powered, kanë fuqi të ulët. Kategoria e dytë e pajisjeve për Myostimulation person të siguruar një ndikim të plotë në mënyrë fleksibile ndjeshmëri rregullueshme përshtatur të drejtave individuale. Zgjedhja e një pajisje për përdorim në shtëpi, është e nevojshme për të ndaluar pikëpamjen e "tokës së mesme" - nga modelet më të thjeshta të Nxitjen profesionale muskujve.