Pse janë vitamina të tretshme në ujë


Vitaminat Ky grup i komponimeve, një strukturë e thjeshtë dhe strukturë të ndryshme kimike, por një gjë bashkon ata, ata janë absolutisht të domosdoshme për të gjitha qeniet e gjalla, me sasi shumë të vogla, pa to jeta jonë e pamundur. Brenda këtë artikull ne do të flasim për shkrihet në ujë. Ata mori emrin e tyre për shkak të asaj që ata kanë pronat që shpërndarë në ujë, nuk grumbullohen në indet dhe excreted shpejt nga trupi. Në njërën anë të trupit ngopur shpejt me ta, dhe nuk ka tejkalim dhe tjetra e mangësi shpejt ndodh. Pse janë vitamina i tretshëm në ujë, dhe çfarë është roli i tyre në aktivitetet e trupit.


Vitaminë C (acid askorbik) është një antioksidant fuqishëm që vonon proceset e plakjes, pengon zhvillimin e kancerit, normalizojnë nivelet e lipideve në trup, ul rrezikun e arteriosklerozës dhe sëmundjeve koronare të zemrës, është një faktor në mbrojtjen e trupit nga stresi. Pse kemi nevojë për vitaminë C? Për të ruajtur kockave normale, mishrat, dhëmbët, kërc. Ajo përmirëson shërimin e plagëve, thyerje, djegiet, rrit rezistencën ndaj infeksioneve, nxit thithjen e hekurit në zorrë, thins gjakut, është efektiv në rozuyazykah dhe mbingarkesë fizike, zvogëlon efektin e alergeneve në trup. Përdoret për parandalimin e gripit dhe ftohjet. Vitamina C është gjetur në perime, fruta dhe manaferrat: luleshtrydhe, currants zi, raspberries, agrume, kopër, bell peppers, lakër brukseli, onions gjelbër, domate, lulelakër, etj


Vitamina B janë të tretshëm në ujë dhe pse ata e konsiderojnë më të dobishme.

Thiamine (vitaminë B1) rregullon metabolizmin karbohidrate, përmirëson sistemin nervor, sistemet kardiovaskulare dhe tretjes të përfshira në sintezën e hormoneve tiroide - tireoidina. Shenjat e mangësi B1 janë: kujtesa e dobët, vëmendja reduktuar, nervozizëm, ritëm jonormal të zemrës, gjumë të dobët, gulçim, mpirje dhe ndjesi shpimi gjilpërash në gjymtyrë, depresioni. Rritjet e saj duhet gjatë shtatzënisë, rritjen e aktivitetit fizik, gji, u rrit funksionin e tiroide, me moshën dhe në pacientët që marrin diuretics. Përfshira në miell gruri, pulses, nechyschenom oriz, mëlçisë, veshkave maja.


Riboflavin (vitaminë B2) rregullon metabolizmin e proteinave, yndyrave dhe asimilimit. Ajo përmirëson aktivitetin e sistemit nervor qendror. Merr pjesë në zhvillimin e glutathione, e cila është një nga antioksidantë më të rëndësishme të shpejt të përkthehet B6 në formën e saj aktive. Rrit nivelin e hemoglobinës dhe qelizat e kuqe të gjakut, përmirëson proceset metabolike në kornea dhe lente. Mungesa e B2 shfaqur të çara në anët e gojës, pezmatimi i mukozës së gojës, djegie dhe thread në sy, lacrimation, fotofobi. B2 gjendet në vezë, mish, shpezë, peshk, peshk, panxhar, lulelakër, arra.


Niacin (vitamina B3 PP) është përgjegjëse për energjinë dhe asimilimin e proteinave nga ushqimet bimore, rregullon metabolizmin e karbohidrateve dhe aktivitetin e traktit gastrointestinal, stimulon pankreasit, mëlçisë dhe Bone palcë, dhe normalizes kolesterolin, përmirëson qarkullimin e gjakut kapilar, pengon zhvillimin e pash dhe sulmet e zemrës. Mungesa e B3 duket dëmtim kujtesës dhe gjumit. Përfshira në mish dhe prodhimet e detit.

Acid Patotenovaya (vitaminë B5) prodhuar pjesërisht nga microflora zorrëve. B5 nevojshme per sintezen e kortizon, hemoglobinë, përmirëson sistemin nervor, tiroide dhe gjendra veshkave. Rrokje e tij nuk është e qartë përkeqësimin e imunitetit, reduktuar sekretimit stomakut dhe një shkelje e sistemit kardiovaskular. Përdorimi i antibiotikëve shkelin gut, dhe kjo çon në një reduktim në B5 tyre sintezë. Mungesa manifestuar letargji, marramendje, mpirje e gishtat e këmbëve, skuqje të lëkurës së këmbëve. B5 është në të gjitha ushqimet e prejardhje shtazore dhe bimore.


Pyridoxine (vitaminë B6) është e nevojshme për të prodhuar prostaglandins dhe substancave hormonopodobnyh ata rregullojnë veprimtarinë e të gjitha organeve dhe sistemeve. Ata nuk kuptojnë çon në dëmtimin e indeve, inflamacion, skizofrenia, në zhvillimin e tumoreve. Pritja B6 stabilizon sheqerit në gjak, dhe të lënë zhvillimin e retinopathy diabetik, zvogëlon rrezikun e sulmeve në zemër, përmirëson sistemin imunitar, veshkat dhe mëlçinë. Ajo rrit prodhimin e hormoneve femërore dhe redukton shenjat e toksicitetit në gratë shtatzëna. Mungesa e B6 shkakton çrregullime gastrointestinale, anemi, nervozizëm, vonesa e rritjes tek fëmijët. Përfshira në maja që bën birrë, krunde gruri, meli, në elb, misër, bizele, kafshët mish, peshk detare, vezë, qumështit të lopës.


Acidi folik (vitamina B9) është e nevojshme për të përmirësuar proceset e formimit të gjakut dhe thithjen e sintezës së vitaminës B12 e aminoacideve të caktuara. Mungesa e saj gjatë shtatzënisë rezulton në lindjen e foshnjave të parakohshme apo dështime. Doza e lartë B9 janë efekt hormonopodobnыm dhe përmirësimin e shëndetit të grave gjatë menopauzës. B9 Mungesa rrit rrezikun e kancerit të qafës së mitrës, zorrës së trashë dhe mushkërive. Njerëzit që vuajnë nga psoriasis, vitiligo, sëmundjet e nyjeve shënuar mungesën e B9. Ajo është gjetur në grurë mbinë kokrra, fasule, spinaq, lulelakër, vezë e verdhë veze, lulelakër.


Cyanocobalamin (vytamynV12) është i pranishëm në të gjitha produktet të kafshëve, por prodhuar pjesërisht në zorrë. B12 është e nevojshme për sintezën e hemoglobinës, disa aminoacideve të përfshira në formimin e trombocitet dhe leukociteve. Mungesa e saj është manifestuar ulur imunitetin, kujtesës, mpirje dhe ndjesi shpimi gjilpërash e, depresioni.

Ne t'iu përgjigjur pyetjes: "Pse janë vitamina tretshëm në ujë?". Për të marrë të gjithë ata duhet të hani një mënyrë jetese të ekuilibruar dhe të shëndetshme.