Ilaçet e reja homeopatik


Ilaçe të përshkruara në një kohë të caktuar para, gjatë ose pas ngrënies. Nuk është rastësi, sepse në varësi të asaj të drogës është dhe çfarë kohë të marrë, varet në efektivitetin e trajtimit. Ilaçe të reja homeopatik ne i pranishëm në vëmendjen tuaj.
Duke ngrënë
Disa ilaçe duhet të merret para ngrënies, kur lëng stomakut është prodhuar. Ky mjekim absorbohet më lehtë në gjak dhe veprojnë në mënyrë efektive. Norma - 30-40 minuta para ngrënies.

Gjatë vakt
Lëng stomakut zvogëlon efikasitetin e drogës. Që ushqimi është prodhuar lëng mund te kuroje ndarë në komponentë të veçantë. Mos e merrni antibiotikë gjatë ngrënies, ata nuk do të kenë ndonjë efekt. Aspirina në një mjedis të ndarjeve lëng stomakut në dy komponentë acidit: acetik dhe salicili. Duke marrë drogë të caktuara, ndërsa të hahet në të kundërtën do të jetë i dobishëm. Këto përfshijnë droga që përmirësojnë sistemin e tretjes, të stimuluar prodhimin e lëngut të stomakut, dhe disa diuretics (jo të gjitha).Pas një vakt
Disa medikamente të përshkruara për të marrë pas ushqimit për të reduktuar acarim e stomakut dhe aciditetit të ulët. Norm - 2 orë pas një vakt. Këto përfshijnë qetësues, ju lutem, drogë anti-inflamator, sulfonamides.

Pavarësisht nga vakt
Pavarësisht nga herë vakt mund të pranojë mjetet juridike homeopatik të reja se uljen e presionit të gjakut, bronchodilators dhe droga që përmirësojnë qarkullimin e trurit.

Të gjitha së bashku
Vështirë të përtypë një pilulë ose kapsulë kur goja është e thatë. Të jetë i sigurt doni hetimet asgjë. Dhe këtu kemi të rrëmbyer çdo gjë që është pranë nesh. Të bësh kështu që nuk duhet të jetë, sepse kjo është e rëndësishme se çfarë saktësisht ju larë poshtë pilulë. Fluid ndikon se sa mirë ilaçe do të punojnë.


Çaj
Çaj nuk duhet të pini mjetet juridike homeopatik të reja që promovojnë një tretje më të mirë, të normalizuar aktivitetin kardiovaskular dhe alkaloide. Në çaji përmban tanin, i cili bashkëvepron me komponentët e drogës, formon komponimet pazgjidhshëm. Ata nga ana e tij nuk janë të absorbohet nga trupi.

Kafe
Në kafe përmban kafeinë, e cila lan larg drogës nga trupi. Drogës nuk mund të bëjë atë për të vepruar si ajo ka të tërhiqet nga trupi. Mos lani poshtë antibiotikët kafe, ilaçe që ju ulin tensionin e gjakut. Zapyvannya droga vetëm kafe dhe vende tepruar konsumit kafe një tendosje të madhe në zemër dhe mund të çojë në çrregullime nervore.


Lëngjet
Lëngjet përmbajnë acide që shkatërrojnë struktura e miratuar mjetet juridike homeopatik të reja. Portokalli dhe grejpfrut lëngje përmbajnë rritur shumat e acidit, në mënyrë që ata të larë poshtë ilaçe, të cilat përfshijnë ato tashmë përmban acid. Ajo mund të jetë një mbidozë serioze ose helmim.

Qumësht
Qumështi është një produkt shumë i dobishëm. Por mos pini ilaçet e tyre për shkak se ajo neutralizon shumica e tyre. Qumështi është në gjendje të sjellë drogë nga trupi shumë shpejt, sepse ushqyesve drogës thjesht nuk kanë kohë për të absorbuar. Qumështi përmban substancat e mëposhtme që reagojnë me disa komponentë të drogës, duke rezultuar në mos i lënë ata të shpërndarë dhe të zhytur në gjak. Qumësht zbutjen aciditetin e stomakut.


Çfarë mund dhe çfarë nuk mund të kombinohen!?
Ndonjëherë ndodh që për shkak të sëmundjeve të ndryshme duhet të marrë drogë së bashku të ndryshme nga grupe të ndryshme. Këtu ne duhet të jenë të kujdesshëm dhe të kujdesshëm, pasi jo të gjitha droga të "tolerojë" njëri-tjetrin. Për të reduktuar efektin dhe të mos prishin trajtim, më mirë të marrë drogë veç e veç. Për shembull, nuk e marrin me antibiotikë dhe hipnotike, vitaminë C. Acid Askorbik rrit veprimin e antibiotikëve. Gjithashtu, nuk do të marrë antibiotikë me kontraceptivëve oral hormonale. Ata rrisin efektin e drogës, duke rezultuar në rritjen e toksicitetit.


Formë e përmbajtje
Në tregun farmaceutik, një numër i madh i drogave të ndryshme forma të ndryshme: tableta, kapsula, në guaskë, pa shell dhe të tjerët. Nga ky mjekim nuk do ta humbasin ndikimin e tyre efektiv. Në vend të kësaj, farmacistët ofrojmë të gjitha forma të reja për përdorimin më të përshtatshëm të këtyre barnave.

Pllakat në shell
Shell nuk dëmtojnë trupin. Ajo është projektuar për të ofruar përmbajtje të drogës në vendin e duhur, e mbrojtur nga aciditetin e stomakut (se absorbimi nuk ka filluar në stomak dhe zorrët), dhe të mbrojnë smaltin e dhëmbëve dhe ezofag e përmbajtjes së këtij ilaçeve. Ne mund të themi këtë: shell projektuar të aktivizojë medikamente në vendin e duhur në kohën e duhur. Shell lejon ilaçe thithen ngadalë, duke krijuar kështu efektin e qëndrueshme.


Kapsula
Në thelb kapsula bërë nga xhelatinë, nuk sjellin dëm të trupit. Ata duhet të pini shumë ujë, kështu që ata nuk janë të mbërthyer në muret e ezofagut. Kapsula ju lejon të sjellë përmbajtjen e zorrëve, kështu që nuk është vbralosya përpara, përndryshe efektiviteti i marrë drogë të tilla nuk do të.

Përtypet dhe gjiri tableta
Këto pilula si fëmijë. Ata janë të përshtatshëm për të marrë, ju nuk mund të pini ujë. Këto tableta janë zhytur në mënyrë të barabartë gradualisht dhe ata janë në të njëjtën kohë të shpejtë. Rasti kur Xhorxh Bush ndihmës i lartë për të kuruar ftohjet mori paracetamol për disa ditë. Kështu gjatë kësaj kohe ai konsumuar disa gota verë në ditë. Si një dridhura rezultat kaluar, por mëlçisë dha veten të vetëdijshëm për dhimbje të mprehtë. Paracetamol alkoolit - jo aligns gjëra.


Patches terapeutike
Në dispozicion në barnatore pa recetë shpërndahen. I përbërë nga substanca natyrore që janë të thithen nëpërmjet lëkurës. Kjo arna kanë ose ftohje apo efekt ngrohjen.