Shenjat e komplikimet nga gripi


Ne kemi bërë për të mësuar për të atribuojnë në ftohjet dhe gripit dhe infeksioneve respiratore akute virale (ARI) dhe rrufë akute e traktin e sipërm respirator (OKVDP), e cila është zakonisht një komplikim i dy sëmundjeve të para. Por ata ndajnë një lidhje me ftohje, dhe origjinës virale.
Gripi dhe infeksion akut respirator (ARI) rrallë bëjnë pa komplikime, dobësimin e trupit, duke minuar sistemin imunitar dhe duke shkaktuar "zgjohen" zahlohshye inflamacion kronik. Shpesh, faringjit dhe pezmatim i fytit bie nën - trakea dhe bronke, ndërsa gratë janë keqësuar nga inflamacion kronik i organeve riprodhuese, dhe njerëzit - prostatës, etj Shenjat e komplikimet nga gripi mund të jenë të ndryshme.Është e rëndësishme për të zbuluar natyrën e këtyre sëmundjeve për shkak të faktit se ajo ndikon dhe strategjinë e trajtimit, dhe rezultatin vetë. Përveç kësaj, ne e dimë se kemi SARS apo grip, ne do të jemi në gjendje t'i qasen kompetencë të sëmundjes së tij. OKVDP mund të fillojnë pa simptoma rrufë hundës zakonshme. Këtu, hundë i lëngshëm, fyt ashpër, laring dhe madje edhe trake. Por, SARS dhe gripit të fillojë me oznablyvanyya, dhimbje të trupit, ethe në mbrëmje të njëjtën ditë. Së pari dhe më kryesorja - sa më shpejt që të jetë e mundur në orët e para të fillimit për të filluar trajtimin intensiv të gripit dhe SARS-it. Në këtë mënyrë çdo orë, dhe madje edhe minutë në komplikimet shenjë nga gripi. Zakonisht ne fillojmë trajtimin në 2 dhe pastaj ditën 3. Ne këshillojmë ende nuk arritur apartamente, pikë të fillojë, ringjalljen gisht vetë-masazh. Dhe kur ai mori në shtëpi, me shpejtësi të ngrohtë deri këmbët, fërkim duart e tyre dhe zihrivayemosya veten përmes lëvizjes dhe bumping të banesës, duke marrë një dush të nxehtë, apo edhe më mirë aromatike vaske me hala, kamomil, vajra bredh (nga një lugë çaji) dhe bimë të tjera. Brenda vitaminë C (shoku dozë - 1 g 24 orë për tri ditë rresht), dhe para se të shkojnë për të fjetur, në shtrat, aspirina dhe çaj me raspberries. Përveç kësaj, disa shkencëtarë të rekomandojë lëng e limon, grejpfrut, panxhar (lëng panxhar pije pasazhe hundës në kohët e lashta).


Për trajtimin e shenjave dhe në ndërlikimet KVDP e efektivitetit të mbytje dhe gëlltitje e infusions e urtë ose eukalipt (20 pika). Ata janë race të mirë në patate të dendura supë "në uniformë". Por mjetet juridike më të vjetra popullore rekomanduar futje e hudhër dhe qepë dhe produktet e tyre. Dhe për shkak të gripit është e komplikuar dhe e njëjta KVDP, nuk do të jetë pektusyn dobishme që përmbajnë në përbërjen e saj eukalipt dhe mente. Dhe, sigurisht, shpëlarje dhe gëlltitje e infusions e urtë dhe eukalipt. Të gjithë anëtarët e familjes këto ditë është e rekomanduar për të përdorur hudhër për të mbrojtur veten nga infeksioni, dhe për të siguruar izolimin e pacientëve - tregtarë pikëz infeksionin me teshtitjes dhe kollitjes. Brew dhe pini çaj me lule bli, dhe madje edhe me raspberries. Në KVDP kronike natyrisht shpenzojnë gargarë fyt dhe gëlltitjen ose farmaci infuzion tretësirë ​​eukalipt (20-30 pika në një gotë me ujë të ngrohtë) ose vaj pishe (3-5 pika), por me mbytje bredh naftës duke përdorur një aparat për thithje ilaçi komunitet Maholda. Në kronike kursit larynho-faringjit përtypet dobishme dhe gjiri të thata me bar ose zierje urtë gargarë të saj.


Në tracheitis kronike dhe bronkit, si dhe shenja që tregojnë të komplikimeve të tretësirë ​​pritja eukalipt gripit (20-30 pika) dhe vaj pishe (5 pika). Gjithashtu, vihet mustardë në gjoksin e tij, duke bërë kompresa të qepë dhe karrota integruar në këmbë, etj Wort Shën Gjonit është një mjet i shkëlqyer për antibiotik saj natyrore - ymanynom. Hypericum tretësirë ​​në vodka në një raport prej 1:10 miratojë në shenjë të vogël të sëmundjeve kronike. Pini 1 tbsp. lugë 3 herë në ditë para ushqimit për 5-7 ditë në shenjë të komplikimeve nga gripi. Është e rekomanduar për të marrë buds edhe zapar e pisha, thupër, bredh (2 h. Lugë në filxhan me ujë të valë).