Trupi i plotë eliminimin e toksinave


Shumë njerëz kushtojnë shumë kohë pastrimin e trupit, duke u përpjekur të heqin qafe e kilogram shtesë apo më shumë për lirimin trupin e toksinave. Ekologji qytetet moderne është shumë e vështirë, përveç disa që mbajnë një mënyrë jetese të shëndetshme, shpesh duke përdorur alkool ose vykuryuyuchy në një paketë cigare në ditë. Central District i Moskës është vend më të pafavorshme në mjedisin ekologjik.
Ajrit urban është i ngopur me metale të rënda, të tilla si plumbi, dhe të helmuar të lezetshme nga tymi shter. E gjithë kjo ka tendencë për të zgjidhur dhe grumbullohen në trupin e njeriut, duke shkaktuar lezione të rënda të organeve të brendshme dhe sistemet që mund të trashëguara.Për të zvogëluar këtë rrezik, njerëzit duhet të marrë një kalcium të përditshme që lidh një molekulë të metaleve të rënda dhe pastaj heq ato nga trupi. Kalcium të pasur produktet e qumështit - djathë, qumësht, kos. Trupi i plotë eliminimin e toksinave - se ju shumë e nevojshme! Ata duhet të jenë në tavolinën tuaj. Megjithatë, një person i shëndoshë nuk ka nevojë për ndonjë metodat speciale të spastrimit të plotë të trupit. Trupi i njeriut është sistemi në mënyrë të përsosur në vetvete mjaft pastrohen me sukses dhe rregulluar. Pra, mjaft rregullisht përdorin procedura natyrore pastrim, të tilla si dush, sauna, stërvitje, vrapim, not. Këto ngarkesa në zemrën e njeriut është i detyruar të rrisë qarkullimin e gjakut, rrit aktivitetin e muskujve. Kjo anije filloni pastruar veten e tyre, gjaku, i cili tundet me forcë përmes mëlçisë gjithashtu pastron atë. Ushtrim i tillë i dobishëm për njerëzit që punojnë ulur apo mënyrë jetese i ulur.


Këta njerëz shpesh vuajnë nga dështimet në traktin e tretjes. Për të normalizuar zorrët, ajo është e nevojshme disa herë në javë, mundësisht të paktën tre, shtypi rock. Dhe në dietën tuaj të dobishme për të përfshirë produkte të tilla si arra, banane, kos - një efekt i dobishëm në tretje. Kur këto pika kanë nevojë për pastrim të veçantë dhe të trupit të plotë zhduket. Pastrimi i enëve të sistemit të qarkullimit të gjakut, përveç aktivitet të rregullt fizik të kontribuojë edhe për disa produkte. Mundohuni në dietën tuaj të përditshme përfshijnë një shumëllojshmëri të detit, peshk yndyrë, më shumë fruta dhe perime. Shumë e dobishme të gjitha llojet e frutave agrume, manaferrat - rrush pa fara e zezë dhe manaferrat të tjera dhe fruta që përmbajnë vitaminë C, siç është edhe forcon muret vaskulare.


Ndër produktet e rekord për antioksidantë çaj jeshil, kakao, verë e kuqe. Wine, natyrisht, abuzimi nuk është e nevojshme, por në qoftë se herë pas here pi për drekë ose mbrëmje gotë verë me cilësi të mirë të thatë, ajo do të përfitojnë vetëm. Sigurisht, vera duhet të jetë e natyrshme. Përkundër faktit se trupi ynë mund të shpëtoj veten e toksinave plotësisht, plotësisht rrudhosje substanca të dëmshme depozituara nga nikotina, alkooli, ekologjinë e keqe dhe ushqime të lartë kalori, është e vështirë. Spastrim të plotë të trupit do ta ndihmojë atë të pastruar dhe të normalizojë funksionimin e organeve të brendshme. Dhe përveç pastrimit të trupit promovon humbje peshe.


Nëse ju vendosni të bëni pastrim, së pari ju duhet të shkoni për të ushqyerit e duhur. Baza e tryezën tuaj duhet të jenë fruta, perime dhe drithërat, të freskëta dhe të larë mirë. Ju nuk mund të ha tepër, ju keni nevojë për të lëvizur më shumë. Çdo ditë duhet të pini të paktën 2-25 litra pijshëm të pastër ende ujë. Uji është një mjet i shkëlqyer për të shpërndarë dhe detoxification. Hapi i parë në pastrimin është pastrimin e stomakut dhe zorrët, dhe pastaj ju mund të lëvizin për në organet e tjera. Kur pastrimin zorrët, pastaj përgatitja e saj. Për ta bërë këtë, të marrë dush 15-minutëshe të nxehtë me një temperaturë prej jo më pak se 37 gradë dhe gradualisht ajo duhet të sillet në 41-45 gradë. Pas një dush zakutatysya nevojë për një batanije të ngrohtë dhe një orë duhet të shkoni në shtrat. Për të rritur djersitje çaj efektiv të nxehtë me gëlqere-çel ose limon. Pas një orë duhet të fshij trupin me një peshqir dhe të qëndrojnë në shtrat për dy orë. Kjo procedurë duhet të përsëritet kur pastrimin zorrët rreth 6-10 herë.


Një mjet i mirë largon toksina janë mollë e gjelbër dhe të kuqe. Brenda një muaji, ju duhet të hani çdo mëngjes agjërimit 2-3 mollë integruar. Pas këtyre tri orë është e nevojshme që të abstenojnë nga ushqimi, dhe janë ende si zakonisht. Tillë një dietë është e përkryer pastron zorrët dhe promovon sekretim e gurëve fekal. Zorrë mund të jetë e pastruar dhe duke përdorur barëra. Plaku Ground copes me këtë detyrë. Shoots Fresh yahlytsi duhet shtrydh përdorur mulli apo shtrydhëse frutash e perimesh dhe çdo ditë, 30 minuta para ngrënies marrin një lugë gjelle e ditës së parë të tri herë, ditën e dytë ose dy herë. Kursi zgjat për dhjetë ditë, atëherë duhet të bëni një pushim pesë-ditore dhe të përsëritur kursin.


Mëlçisë të jetë gjithashtu edhe e qartë e toksinave duke përdorur barëra. Ne duhet të përgatitemi asamblenë me Wort Shën Gjonit, stigmas misri, knotweed, bearberry zakonshëm. Çdo barishte duhet të merret në shumën e një lugë gjelle e bimëve, pour përzierje në dy litra ujë të vluar, të lënë të mbush për 40 minuta. Supë ftohur duhet tendosje dhe pije gjysma xhami një orë para ngrënies për një muaj. Oats janë gjithashtu një mjet i dobishëm për pastrimin e mëlçisë.

Tre gota e kokrra të kënaqur duhet të shpëlarë tërësisht me ujë të ngrohtë, pastaj derdh në kënaqur duhet të jenë tenxhere pesë-litër, duke shtuar dy lugë buds tërshërë dhe gjethet e thupër, dy lugë copëtuar lë boronicë. Përzierje duhet të derdh katër litra ujë dhe të vënë mbush një vend të ftohtë. Ndërsa kënaqur do të mbush ju duhet për të përgatitur një zierje e hips.