Polycystic veshkave - mjete Trajtimi popullore


Sëmundja e veshkës polikistik - një sëmundje në të cilën pacienti zhvillimi i veshkave prodhuar cysts të shumta. Përveç kësaj, kist mund të shfaqen në organe të tjera të tilla si mëlçi, shpretkë, pankreasit. Cysts janë flluska që kanë shell dhe të mbushura me lëng.

Simptomet e veshkave polycystic
Simptomë kryesor i kësaj sëmundjeje - dhimbje barku. Por vetëm kjo simptomë diagnozë të saktë të jetë e mundur.
Simptoma të tjera të veshkave polycystic:

 • hipertensionit

 • infeksion të traktit urinar

 • paraqitja periodike e gjakut në urinë

 • lëvizin dhimbje prapa në anët

 • formimin e gurëve në veshka

 • të dridhura

 • ethe

 • zgjerimi i mëlçisë

 • bloating

 • hernia barkut dhe inguinale


 • Riprodhimi dhe rritja e cysts shkakton rritje në madhësinë e veshkave dhe të çon në ndryshime në strukturën e tyre. Cysts mund këputje, gjakderdhje mund të ndodhë edhe në kist. Në këtë rast, dhimbja e vuajnë nga mëlçisë polycystic acaruar në masë të madhe.

  Shkaqet e veshkave polycystic  Shkaku kryesor i sëmundjes së veshkave polycystic - një predispozitë gjenetike. Për çdo person që vuan nga kjo sëmundje, ka një yyazytsirnist 50 për qind që foshnja e saj gjithashtu do të merrni sëmundje. Prandaj, gratë me sëmundje të veshkave polycystic, ose që i kanë burrat këtë sëmundje duhet të jetë nën mbikëqyrjen e vazhdueshme gjatë shtatzënisë dhe të jetë vigjilent ndaj fëmijës në njoftim simptomat e hershme të kësaj sëmundje dhe për të parandaluar zhvillimin e saj. Sëmundje të veshkave polycystic përgjithësi në shtatzëni është mjaft e rrezikshme, sepse kjo sëmundje provokon pika të rëndësishme presion.

  Trajtimi i mjeteve juridike popullore veshkave polycystic


  Për fat të mirë, mjekësia tradicionale mund të ndihmojë të ndaluar përparimin e sëmundjeve të tilla si sëmundje të veshkave polycystic dhe të lehtësojë simptomat e sëmundjes.

  Trajtimi i Echinacea polycystic veshkave


  Me Echinacea tretësirë ​​bërë. Kjo tretësirë ​​është e dobishme për sistemin imunitar. Ajo duhet të marrë 10 pika tri herë në ditë. Megjithatë, kjo metodë e trajtimit nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna, për njerëzit me alergji, si dhe prania e sëmundjeve autoimune.

  Trajtimi i arra polycystic veshkave dhe Echinacea


  Një tjetër përdorim i tretësirë ​​e Echinacea edhe të rritur sistemin tuaj imunitar dhe pastruar gjakun, eliminon inflamacion i veshkave dhe të mëlçisë. Merrni arra bluaj ato në një mulli mishit, ju mund të përdorni një blender për këtë qëllim. Pastaj holluar mjaltë e tyre. Honey, të marrë sa më shumë dhe arra. Të gjitha përzierje tërësisht, të vënë në çdo kapacitet dhe në mënyrë të vendosur në afërsi të oksigjenit nuk ushqehet nga goja. Produkti medicinal duhet të qëndrojnë për muaj. Në fund të mjeteve afat mund të konsiderohet i gatshëm për përdorim. Duke marrë ajo duhet të jetë brenda, një lugë çaji me echinacea.

  Trajtimi i rodhe polycystic


  Kjo metodë e trajtimit të veshkave polycystic është jashtëzakonisht i thjeshtë. Gjethet Narva freskëta të rodhe domosdoshmërisht ri. Lajë ato dhe grij për të marrë lëng nga gjethet. Pas scrolling në një mulli mishit do kungull për t'u kapërcyer. Këtu ju lëng dhe rodhe. Hidh në një tas dhe ngrij. Pas kalimit të saj atje pak kohë, ju mund të filloni të përdorni. Është e rëndësishme që t'i nënshtrohen një kurs të trajtimit me këtë produkt medicinal. Kursi do të zgjasë për një muaj. Në ditën e dytë, dhe pini një lugë çaji lëng të dy hyjnë në ditë në ditën e tretë dhe të katërt - një lugë çaji ngjarje tre ditë, të gjitha ditët e mëvonshme të gjatë - një lugë gjelle tri herë në ditë. Nëse trajtimi duhet të përsëritet, pastaj të marrë një pushim për një muaj pas kursit mëparshëm.

  Trajtimi i lëpushkë polycystic veshkave


  Lule lëpushkë gati për të dërguar pronat e saj medicinale për shërimin tuaj. Utility lëpushkë është se ajo promovon rezorbimit e cysts në veshkat dhe organet e tjera të brendshme. Me këtë bimë të mrekullueshme e bën një tretësirë. Merrni një kavanoz kuart dhe pour gjysma e lule lëpushkë, pastaj plotësoni në krye të luleve Calendula. Më shumë lule, pour vodka dhe le të qëndrojë për 14 ditë. Kur kjo kohë ka kaluar, tendosje infuzion, dhe mund të fillojnë të përdorin. Pini një drogës një lugë çaji në pesë ditët e para për gjysmë ore para ngrënies tri ngjarje në ditë. Duke filluar nga dita e gjashtë të kursit, duke marrë ilaç shumë, por lugë çaji zëvendësojë dhomë ngrënie.

  Parandalimi veshkat polycystic


  Sepse sëmundja transmetohet kryesisht trashëguar ose mënyra për të parandaluar polycystic. Por ju mund të ndikojnë në zhvillimin e cysts në veshkat, mund të ngadalësojë në mënyrë të konsiderueshme apo edhe të ndaluar përhapjen e cysts. Të sigurojë atë me ushqimin e duhur. Nëse ju keni hipertension i shkaktuar nga polycystic, kthehet ushqime të kripura dhe yndyrore nga dietën tuaj. Hani më shumë fibra, të ulët-yndyrë produkte bulmeti. Ju vijnë në ndihmë të gjithë, ajo që quhet ushqim të shëndetshëm. Por kjo është e nevojshme për të kufizuar sasinë e lëngut që është përdorur si veshkat nuk duhet të përshkuar.