Ethet Hay - Trajtimi


Alergji nga bari - Kjo sëmundje alergjike është sezonale. Kur kjo ndodh në njerëzit rinitit në përgjigje të polenit, polen mbuluar nga era. Për shkak të rinitit specifike alergjen ndodh kryesisht gjatë lulëzuar - pranverës dhe verës. Pacientët që vuajnë nga ethe hay, duke përjetuar shumë shqetësim, i cili çon në cilësinë reduktuar të jetës.
Mundësisht kongjestion i hundës ethe hay duket, por ka raste ethe, të dridhura, dukuri e konjuktivit (sytë e kuqe), dermatiti alergjik, nervozizëm dhe lodhje, si dhe zhvillimi fyt gërvisht dhe kollë.


Në raste të rënda, asfiksi të jetë e mundur, dhe kjo është simptomë më e rrezikshme e ethe hay.
Ngatërruar shpesh me një ethe hay ftohtë për shkak të ngjashmërisë së simptomave.

Si për të trajtuar ethe hay?


Ethe hay kërkon trajtim kompleks, i cili, megjithatë, nuk janë gjithmonë premton një shërim 100%, dhe efekti i saj mund të tregojë një rënie të përkohshme në simptomat.
Mjekim
Para së gjithash, trajtimi është mjekim. Kurë për ethe hay - ose antihistamines ose në raste të rënda, hormon - prednisolon. Për lehtësimin e simptomave nuk është gjithmonë e mjaftueshme për të marrë një agjent antihistamine, dhe për këtë arsye pacienti kishte përdorur rregullisht vasoconstrictor pika ose sprays hundës për të lehtësuar ënjtje e mukozës frymëmarrjes dhe lehtësuar.

Trajtimi i hay ethe homeopati
Mjetet juridike homeopatik shpesh ndeshen me komentet e paqarta të mjekëve. Por përvoja tregon se në shumë raste ato janë më efektive se sa shumë ilaçe kimike.
Për shembull, Heel kompani Gjerman është një medikament për trajtimin e rinitit - Ahnus Kosmopleks C (në formën e qirinj). Për trajtim alergji mund të jetë efektive Lymfomyozot (në formën e pikat), i cili redukton inflamacion, përmirëson sistemin imunitar dhe pastron limfatike.
Por medikament kryesor kundër alergjive Heel të fortë - ajo Euforbium compositum S. Nazentropfen droge si një llak siguron anti, anti-inflamator, antivirale, dhe veprimin ymmunokorrektyruyuschee protyvoallerhychnoe.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore ethe hay
Mjetet juridike popullore janë të efektshme për trajtimin e alergjive, por të ndihmojë të sjellë imunitetit të njeriut në mënyrë që, për shkak të kësaj, yyazytsirno ulet sëmundjes.
Pra, të marrë një limon të tretë të përditshme dhe pini një gjysmë gotë me lëng mishi acaroj. Hithër supë nuk mund të marrë trombozë dhe presionin në rritje.

Parandalimi i ethe hay


Parandalimi më i mirë i ethe hay - është një immunotherapy specifike, të cilat mund të mos japin efektin e dëshiruar. Kjo procedurë duhet të kryhet ose vjeshtë vonë ose dimrin kur bimët nuk lulëzim. Pacienti Testi para gjakut të humbur nga alergjen, dhe pastaj bazuar në këto të dhëna të sigurojë një mjet që përmban polen, e cila shkakton alergji. Kjo do të thotë skemë doza e administruar njeri nen lekure, dhe kështu trupi merr përdorur si alergji ndodh kur fillon lulëzuar.