Bajamet larëse


Për shkak të faktit se ka lacunae në bajamet (i pavlefshëm), ka shpesh grumbulluar qelizat epiteliale të vdekur dhe bakteret acarohet. Për shkak të reduktuar imunitetin dhe sëmundjeve të shpeshta mund të ndodhë procesi inflamator që kërkon trajtim. Bajamet larëse - një nga mënyrat më efektive deri më sot për të zgjidhur problemin dhe për të parandaluar zhvillimin e saj të mëtejshëm, komplikime.

Bajamet larëse në shtëpiPër procedura nuk do të vizitojë mjekun, është e mundur për të përballuar vetëm me të.

Miri përdorë për të afërmit, por në qoftë se nuk ka asnjë, të përpiqen për të larë nga bajamet vetëm:

 • Përgatitja e një zgjidhje të kripës (1 lugë çaji) ose tableta njëpasnjëshëm furatsillina (2 copë) dhe një gotë me ujë të ngrohtë zier.

 • Prodhuar nga pambuku ose pambuku swabs makinë më e dendur, mjaft përshkojnë lëngshme tyre medicinale.

 • Bajamet Namatsavshy, me presion për të shpenzuar me të marrë shtupë për zgjidhje larë boshllëqet.

 • Ndryshimi leshi, veprim të përsëritur.


 • Në rast se ju jeni i synimeve të dhënësit dhe fiziologjisë dhe e di saktësisht se ku trupi është konsideruar, ne mund të larë me një shiringë (pa gjilpërë), por kjo metodë kërkon një përvojë dhe aftësi.

  Vakum larje mangësitë bajamet Tonzylorom


  Klinika moderne Otolaryngology dhe zyrat kanë një pajisje të veçantë që mund të ofrojnë cilësi dhe larje efikase boshllëqet, të eliminuar boshllëkun e ndonjë grupe, dhe ka antibacterial dhe veprim anti-inflamator.
  Lavatrice metodë bajamet vakum duke përdorur Tonzylora kombinuar me përdorimin e njëkohshëm të valëve tejzanor dhe zgjidhje medicinale antiseptik. Kjo ju lejon të shpejt të arritur rezultatet e dëshiruara dhe të qëndrueshme, të lehtësuar simptomat dhe shenjat e lezioneve kronike të zgavrën me gojë.

  Për më tepër, pajisja prodhon këtë efekt:

 • rrit imunitetin lokale të mukozës;

 • rivendos microflora normal në sipërfaqen e grykës;

 • eliminon patogjene dhe kërpudhave;

 • pengon kolonizimin nga bakteret e dëmshme boshllëqet;

 • heq dhimbjen.


 • Bajame dhe larje bajamet


  Përshkroi sëmundjen, natyrisht, nuk mund të shërohet plotësisht me këtë procedurë. Ndikimi pozitiv padyshim do të jetë, por e shkurtër.
  Bajame, sidomos forma e tij kronike, siguron afatgjatë regjim të plotë trajtim që përfshin drogë sistemin futje, përdorni antiseptics lokale apo antibiotikët gjatë rikthim, mënyrën e jetesës dhe madje edhe ushqimin e pacientit.

  Megjithatë, larja e bajame është një parakusht për përshpejtimin e rimëkëmbjes dhe është konsideruar si një nga metodat më urgjente për të parandaluar përkeqësimin.
  Seancat mund të vizitohen në spital ose të blerë pajisje të veçanta për përdorim në shtëpi. Pajisje të tilla janë quajtur irrigators. Natyrisht, cilësia e boshllëqeve larëse nuk janë aq të larta sa për mjekun, por si një aparat të rregullt masat parandaluese është e mirë.
  Mekanizmi i irrigator është në kapacitetin e bashkangjitur të vendosur zgjidhjen antimicrobial drogës. Kur lëngshme është ushqyer nga një tub me një hundë të hollë direkt në amygdala, presioni dhe ju mund të ndryshojë për të zgjedhur vlerat më të rehatshme. Frymarrja shumë e lehtë për t'u përdorur, në qoftë se e nevojshme mangësitë larje të shpeshta.