Penetrimit të viruseve në trupin e njeriut


Në këtë kohë të vitit në luftë nga ftohjet dhe viruset, i shoqëruar nga punoi si astma, të marrë frymë, dhe nganjëherë komplikime të tilla si bronkit, konjuktivit, dhe probleme të tjera. Kur ju banoni në transport dhe vende të tjera, ku njerëzit nuk përpiqen për të prekur fytyrën - jo vetëm viruset janë të transmetueshme nga pikat ajrore, mikrobet lehtë mund të paraprakisht duke përdorur kontakt prekshëm!
Dielli pranverë është shumë e mashtruese, shpesh bastisje gusts Era e veriut, dhe nga rrugët drejtimin streams dhe i gatuar dëborë pidtaloho nën këmbët tuaja shumë lehtë këpucë lagësht. Doreza duhet gjithmonë të merrni me vete. Ndryshueshme Moti: ajo dripping nga çatitë dhe dielli warms pothuajse pranverë, reja dhe kthehet përsëri dimrit. Forcë ngrijë duart - presin dridhura! Shuplakat ngrohtë ngrohtësia e frymës së tij ose një jet të ujit të nxehtë. Mbajnë në duart e tyre një filxhan çaj të nxehtë, dhe në rrugë - vetëm fshij apo pat ato. Depërtimi i viruseve në trup shumë të rrezikshme. Koha mini-funde nuk ka ardhur ende. Stop zgjedhjen mbi pantallona të mos sëmuren aq të përhapura në këtë kohë të cystitis vjeçare - inflamacion të fshikëzës. Nuk është çudi mjekët e quajnë atë të ftohtë nën rripin! Triko gjerë ose triko - alternativa më e mirë për të në fund të dimrit. Nën këtë fustan është shtresa e ajrit që ruan ngrohjes. Në bluzë të ngushtë (sidomos mëndafshi fitilin e lëkurës) ose sintetike me jakë golf ngushtë më shkurt era jeni i dhëmb për dhëmb nuk do të bjerë gjatë viruset në trupin e njeriut! Mos mbivlerësim viruset tuaja forcë në trup, duke u mbështetur në shëndetin e fortë në hipotermi dhe ajo mund të marrë.Me ndryshimin e stinëve me probleme të tij të përjetshme - zbehtë e lëkurës, pamjen e errët, humor mynornыm, humbja e fuqisë, kollë e vazhdueshme dhe përkeqësimin e gastritit - ka mbetur shumë kohë në viruset në trupin e njeriut. Por në qoftë se verës ynë navytamynennыy, forcohet dhe e zuri gjumi trupi është i përgatitur për të lëvizur në vjeshtë, atëherë për pranverë forcat e tij janë në prag. Për të siguruar një shëndet të mirë gjatë kësaj periudhe të vështirë do të ndihmojë vitamina. Ato ndihmojnë trupin të rezistojë infeksioneve të frymëmarrjes, të cilat janë ende të rëndësishme, dhe për të forcuar sistemin imunitar për të bërë më të lehtë për të përballuar me ndryshimet e temperaturës, këto tranzicionit papritur nga të ftohtë për të shkrij dhe mbrapa, dhe pa swings të tilla të motit "nuk ka kosto, jo jashtë sezonit.


Vitaminat për trupin tonë - çelësi për shëndetin kur viruset në trup. Asnjë reagim biokimike është i plotë pa këto substanca jetësore brenda qelizave ata veprojnë si enzima dhe katalizatorë, dhe disa edhe kanë aktivitet hormonal. Në fund të dimrit ne zakonisht mungojnë të gjitha të njëjtat vitamina të, por ndonjëherë rrit nevojën për çdo një, atëherë deficiti mund të identifikuar nga simptomat karakteristike. Pëllëmbët dhe këmbët janë vazhdimisht të lagësht, ju djerse lehtë dhe si rezultat vazhdimisht kap ftohtë. Përveç kësaj, shpesh kanë për të trajtuar dhëmbët - kjo është pika juaj e dobët. Por nuk ka një gram mbipeshë, Kushtetuta asthenic - që është, kockave hollë, në të kaluarën mund të ketë qenë zhvendosur fraktura dhe trauma të ndryshme. A keni një mangësi të vitaminës D, dhe kalciumit dhe fosforit që forcojnë dhëmbët dhe kockat. Mëlçisë Detare peshk, vezë e verdhë veze, havjar zezë dhe të kuqe, djathë, gjizë, kos, farat e susamit dhe arra. Ju ndarje - shpejt lodhur, nuk tolerojnë ushtrimin, mezi menaxhon vëmendjen skotsentryrovat, harrojmë për çdo gjë, të lehtë dratuyetesya, duke qarë për shkak të pakuptimta, vështirë të përballen me situata të vështira, gjithmonë duan të fle, shpesh të sëmurë me viruse në trupin e njeriut. Nuk mund të ketë probleme me mishrat, fryma e keqe. Flokët duket përulur dhe i vdekur, lëkurës - kohët e fundit rrudhat lodhur dhe i ngadaltë e saj të reja, gërvishtjet shërim të zgjatur.


A keni një mangësi të vitaminës C.
Chokeberry Jam dhe currants zi, u rrit hips ekstrakt, lëngje fllad-shtrydhur agrume. Sytë e keqe përshtaten me errësirë, kaq e vështirë për të punuar në mbrëmje ose të përzënë një makinë. Alergji rënduar ose gastrit, ka pasur zbokth, flokët bëhen të dobët, e thatë dhe të thyer - Dhe ne kemi humbur volumin, thonjtë sharuyutsya, dhe lëkura duket e lodhur, e ngarkuar, e thatë dhe i krisur, ndezur lehtë, dhe tregon skuqjen të ndryshme dhe pimples Buzët obvitrylysya në qoshet e gojës keni ndonjë çarje.


Shpejt lodhur, zadyhayetesya kur bëjnë palestër apo ngjit shkallët. Në buzët shpesh shfaqen blisters herpes, flokët flogged dhe ngadalë në rritje, torturuar pagjumësi. Ju mezi sderzhyvaetes nëse diçka si ajo, dhe pastaj gjatë nuk mund të qetësuar dhe relaksohuni. Mëlçisë e kafshëve dhe peshku, karrota (të papërpunuara, integruar apo i gatuar me krem) dhe kajsi dhe nektar bukuroshe, spinaq, piper i kuq, majdanoz, kalë dori, kopër. Krahët dhe këmbët mpirë periodikisht për asnjë arsye të dukshme dhe të mbuluara me milingonat, si në qoftë se ata pokalыvayut hala të vogla.