Parandalimin e sëmundjeve të dhëmbëve mjetet juridike popullore


Dhëmbët e shëndetshëm janë një pjesë e rëndësishme e një trup të shëndetshëm. Ata janë një tregues se trupi vetëm sa, dhe kalcium, elementet dhe vitaminat për zhvillim normal gjurmë. Për më tepër, buzëqeshje tërheqëse gjithmonë tërheq pikëpamjet me entuziazëm. Dhëmbët duhet të jenë të barabartë, të bardhë dhe të ujdisur mirë. Dhe këto karakteristika mund të nuk kanë dhëmbë çdo person.

Duke vizituar dentisti në mënyrë të rregullt për shumë është torturë e vërtetë. Edhe në mënyrë preventive, vizitoni zyrën dentare, jo të gjithë janë dakord, dhe nuk kishte asnjë arsye në të gjitha, i cili shkon në spital. Dhe kur është koha për të trajtuar dhëmbët, duket se ajo është mësim shumë e shtrenjtë, e dhimbshme dhe në përgjithësi të padëshirueshme. Është më mirë për të përdorur metoda parandaluese për të trajtuar për të mos përmendur një kohë të gjatë.Edhe shumë shekuj më parë në sages Kinë u shpik shumë mënyra me të cilën ju mund të trajtojnë shumë sëmundje të dhëmbëve, si dhe për të parandaluar këto sëmundje. Ironikisht, por metodat e parandalimit të propozuar nga kineze e lashtë, është shumë më efektive se shumë medikamente moderne. Që nga kohët e lashta u shfaq një shumë e recetave më të njohura që janë të njohura sot. Parandalimi i sëmundjeve të dhëmbëve mjete popullore nuk kërkon shpenzime të mëdha materiale dhe kohore dhe jo më keq se droga.


Për shembull, efekt parandalues ​​në zhvillimin e sëmundjeve të tilla si kariesit, është e nevojshme për të përditshmen e dhëmbëve në mëngjes brushing pije pritje, duke përdorur ujë të ftohtë zier. Shpëlaj duhet të jetë shumë intensive për dy deri në tre minuta. Kjo metodë na lejon jo vetëm për të forcuar smaltin e dhëmbëve, por edhe të rezultojë në tonin e muskujve në faqet e saj. Parandalimi i sëmundjeve të dhëmbëve, kështu që po ndodh kullimin mbetje të ushqimit mbërthyer në dhëmbët dhe jo shumë larg furçë dhëmbësh. Nuk bakteret mesme lëndë ushqyese për riprodhimin - dhe në këtë mënyrë nuk ka dëmtimit të dhëmbëve.


Një efekt duhet plotësisht të thjeshta parandaluese është shtyer pas një konsum gojë të ushqimit. Mbetjet e ushqimit nuk do të shkaktojë shkatërrim, dhe kështu nuk do të shkërmoqet dhëmbët, gojën nuk do të shkojnë erë të keqe që tregon një sëmundje e dhëmbëve. Dhëmbët e parandalimit në dispozicion.

Si provuar mënyra për të parandaluar sëmundjet e dhëmbëve duke konsumi i rregullt i qumështit të lopës natyrore-së, nuk përmban preservatives dhe ngjyra kimike. Efekti Perfect Firming ka pemë çaji vaj, i cili është shitur në farmaci dhe përdoren për shpëlarje. Kjo është e mjaftueshme për të vetëm tri pika të këtij gotë plot me ujë. Shpëlaj në këtë mënyrë ju mundëson për të vrarë mikrobet që shumohen në gojë, dhe kështu të eliminuar erë të pakëndshme, të forcuar mishrat.


Dhe forcon dhëmbët vitaminë grupin D. Ata mund të njom trupin nëse dietë të diversifikuar ushqime të qumështit, vajra gjalpë, djathi dhe produktet e peshkut. Vitamina D gjendet në komplekset e veçanta vitaminë.

Shumë kohë më parë gjyshet tona të përdorura dhe një metodë e tillë popullor. Ata forcojë dhëmbët dhe mishrat jo pastë dhëmbësh ose pluhur, dhe zgjidhja e zakonshme sapun. Ky është një proces normal pastrimi, i cili përdor çdo ditë përgatitur rishtas zgjidhje. Likuid marrë në gojë, shkaterron bakteret dhe kërpudhave, si edhe trikomonas. Kjo dhëmbët parandalimin e sëmundjeve dy herë në ditë për një muaj. Pas larja ujë me sapun, dhëmbët dhe goja duhet të jetë tërësisht i shpëlarë me ujë.


Efekti i njohur efektive parandaluese për shëndetin e dhëmbëve të luleshtrydhe dhe lulushtrydhe. Ata janë të mirë whitens dhëmbët dhe forcon smaltin. Për më tepër, kjo masë e parandalimit të shijshme dhe shumë të lirë, në varësi të sezonit.

Dhëmbët mund të pastrohen duke përdorur qymyr apo zëvendësues moderne - aktivizimit. Pilula Podribnyvshy, ju keni nevojë për të pastruar dhëmbët e tyre. Nxirje përkohshëm i mundshëm i çamçakëz nuk duhet të trembë ju, ajo do të marrë disa orë dhe është pasojë e qymyrit. Por dhëmbët tuaj do të jenë të bardhë dhe me shkëlqim, prek të shkojnë.


Një mënyrë e zakonshme e pastrimin e dhëmbëve është të përdorni sode buke. Kjo është një dezinfektues i madh që ka një efekt zbardhjen. Megjithatë, sode nuk mund të përdoret për pastrimin e dhëmbëve më shumë se një herë në javë, përndryshe smalt në dhëmbë në përgjithësi nuk mund të qëndrojë. Megjithatë, sode mund të përdoret lëng limoni.

Forcimi dhëmbët si absolutisht të gjithë: të rriturit dhe fëmijët, burrat dhe gratë. Veçanërisht i rëndësishëm dhëmbët gratë gjatë shtatzënisë. Ndoshta jo vetëm shfaqja e shumë sëmundjeve, por edhe humbja e dhëmbëve. Për të shmangur efektet anësore të tilla të shtatzënisë në trup, veçanërisht dhëmbët, ju duhet të preferojnë ushqime të pasura me proteina dhe kalcium. Nuk është e rekomanduar që të braktisin përdorimin e ushqimit të ngurta. Kjo nuk është një mënyrë për të mbajtur dhëmbët është një rrezik në rritje i formimit të gurit, e cila natyrisht hoqi kur përtypet copë të ngurta të ushqimit. Vitamina moderne të plotë paralindjes në kalcium të mjaftueshme ndihmon në parandalimin e kariesit.


Nga një moshë të re duhet të mësojë një fëmijë për të duhet të kujdeset për dhëmbët e tyre. Së pari, le kec pastron dhëmbët pa pastë dhëmbësh, me nënën time, dhe pastaj të mëson për të kryer të gjitha hapat vetë.

Aplikimi mënyra popullore për forcimin e dhëmbëve - kjo është një punë e lehtë. Trajtimet elementare duke përdorur përbërësit të lira dhe të dobishme të japë rezultate mbresëlënëse dhe eliminon nevojën për të bërë një telefonatë dentistë. Bukuri dhe Ankesa e dhëmbëve të shëndoshë varet nga personi.