Trajtimet sallon për të hequr qafe celulitin


Nëse ju jeni duke luftuar celulitin gjatë dhe të vështirë, është koha për të kërkuar ndihmë profesionale. Trajtimet sallon për të hequr qafe celulitin - vetëm të shënonin që ndihmon të arritur përsosmërinë. Por, para se të sipërmarrje të disa procedurave celulitin sallon, kujdes vlerësuar të mirat dhe të këqijat. Zbuloni më shumë rreth efekteve anësore, contraindications. Në fund të fundit, detyra juaj nuk është vetëm për të hequr qafe celulitin, por edhe të ruani shëndetin!
Është e rëndësishme të kujtoni se asnjë nga mjetet për të "mbuluar" nuk japin efekt të menjëhershëm. Duhet të marrë disa kohë para se rezultatet të bëhen të dukshme. Për më tepër, shumë varet nga faza e celulitit: në fillim të përballen me atë shumë më e lehtë, dhe në qoftë se situata ka filluar, koha "do të ketë nevojë më shumë. Përveç rezultate optimale ju duhet të përdorni një qasje të integruar, për shembull, të kombinuar të ushqyerit, stërvitje dhe trajtimet sallon.Edhe në qoftë se ju nuk besoni në të, procedurat sallon masazh të vërtetë mund të ndihmojë të hequr qafe celulitin dhe disa kilogram ekstra. Kjo ndodh si vijon: masazh përmirëson qarkullimin e gjakut në zonat e largëta që mund të shpëtoj yndyrë. Përveç kësaj, ajo ndihmon për të hequr lëngjeve të tepërta dhe toksinave nga trupi. Masazh kryer dy mënyra: duart dhe duke përdorur pajisje të ndryshme. Hand-celulitin masazh. Ky masazh ju mund të keni provuar për të bërë në shtëpi. Por është më mirë që të kthehet Ti specialist i cili do të punojë nga afër fushat tuaj problem.


Përfitimet e masazh manual: kosto të ulët, pothuajse i njëjtë si në hardware. Kjo mund të bëhet si ju keni në shtëpi dhe ambiente të mbyllura brendshme. Cons masazh manual: jo aq efikas si hardware. Anti-celulitit masazh vakum - është një lloj i duarve masazh, por me përdorimin e kavanoza qelqi. Besohet se ky lloj i një prej metodave më efektive të gjetjes shpëtoj e celulitit. Pas kësaj masazh rrit qarkullimin në lëkurë dhe indet përreth, duke rezultuar në depozitat yndyrë të bëhet më i vogël. Avantazhet e masazh vakum, përmirëson qarkullimin, rrit elasticitetin e muskujve dhe të lëkurës.


Endermology - teknologji masazh të thellë. Ajo merr një njësi të veçantë nga zvarritje dhe kodrina lëkurës. Me këtë fakt duket të nënlëkurës shtresa dhjami që dhe për të krijuar efektin e "lëvozhgë portokalli". Masazh i tillë lë lëkurën të butë, duke reduktuar mundësinë e paraqitjes mesme e celulitit në zonat e trajtuara. Si rezultat i kësaj, qelizat fillojnë të prodhojnë kolagjenit dhe excreted nga trupi i substancave toksike. Procedura zakonisht merr rreth një orë.


Kjo është një zgjidhje mjaft i ri për të hequr qafe celulitin. Çështja është se për të lidhur lëkurën dhe për të eleminuar "zhvishem" aplikuar ultratinguj. Për shkak të ndikimit të valëve të shëndoshë të një ind të caktuar frekuencë të fillojnë të lëkund qelizat e yndyrës janë të nxehtë dhe të shkatërruar. Kjo metodë është shumë efektive në luftën kundër celulitit, si dhe shtresat më të thella të përpunuara yndyrë. Krem dhe procedurat tjera nuk japin ndikim të tillë. Avantazhet e trajtimit të celulitit me ultratinguj, rrit formimin e kolagjenit në qelizat e lëkurës, duke rritur plasticitet të lëkurës, dhe celuliti reduktohet.


Ky trend në tsellyulytolechenyy u shfaq në të pesëdhjetat. Ajo përfshin injeksion nënlëkurës e injektimit. Në mënyrë tipike, formula për injeksion përmban ekstrakte bimore, vitamina dhe disa elemente që djeg dhjamin.

Kjo procedurë është e pa anestezi, kështu që ajo mund të jetë mjaft e dhimbshme. Të rëndësishme: këto injeksione jo vetëm djeg yndyrë, por nganjëherë shkatërruese të veprojë në qelizat e të cilit formuar në masë të muskujve. Procedura nuk është plotësisht i sigurt, sepse është e vështirë për të kontrolluar dhe kupat nivelit për injeksion. Avantazhet e Mezoterapia (vetëm nëse të gjitha standardet aktuale sanitare): spektër të gjerë të aktivitetit. Me celulitit mbështetje shërim, Stretch Marks, puçrra fytyre. Përmirësim i dukshëm ndodh pas dy ose tre sesione. Mund të përdoret për çdo pjesë të trupit. Nuk ka periudhë shërim nevojë.


Që do të thotë procedurë - efekt në zonat celulitin prekura të energjisë radio frekuencave si rezultat, yndyra është i thyer. Përdorni trarëve të veçanta që depërtojnë në distancë të ndryshme nën lëkurë dhe shkatërrojnë nënlëkurës yndyrë. Sepse procedura është aq efektive. Avantazhet e trajtimit lazer: lëndimi paktën në lëkurë. Rilindja dëmtuar ind lidhës. Lëkura bëhet qetë dhe madje. Substancat toksike janë excreted nga trupi. Përdorur gjerësisht në luftën kundër celulitit. Kullimit limfatik ndihmon zbutjen depozita dhjami nën ndikimin e tij lëngjeve të tepërta rrjedh pjesërisht, dhe pjesërisht - rishpërndahen. Kullimit limfatik shkakton limfatike për të lëvizur në mënyrë më aktive, dhe rrit qarkullimin e gjakut, duke kontribuar kështu në largimin e shpejtë të toksinave. Sidomos popullor hardware limfatik kullimit, me ultratinguj, mykrotokovыy, vakum, terapi presion.


Terapi Presioni përdorur në celulitit lirshme edematous me lëngjeve të tepërta në indet. Gjatë procedurës që ju të veshin në një kostum të veçantë, e cila është ngritur nën presionin e ajrit të ngjeshur. Parimi i një kostum të tillë i ngjashëm me parimin e pranga presionit. Objektet myostymulyatsyy impuls aktuale. Në masë të muskujve nën ndikimin tonizuyetsya saj. Në problemin zona janë mbivendosur elektroda me gome përçueshëm. Procedura është plotësisht pa dhimbje, mos u bëni merak. Si rezultat i kësaj, ju merrni një organ dinjitoz, i guximshëm lëkurë të muskujve dhe elastike.