Simptomat veshkave diatez urate në gratë


Diatez Mochesolevyy, ajo është quajtur diatez urate mund të ketë manifestime të ndryshme, por sëmundja karakterizohet nga fakti se kur ajo akumulon urinës në trup, dhe me të nga sekretim urate. Normalisht acid urinës diatez manifestohet si përdhes ose gurët në veshka formë. Përdhes zakonisht transmetohet nga trashëguar, por ajo kontribuon në zhvillimin e përshpejtuar të kequshqyerjes, e cila është përdorur në një numër të madh të peshkut, mishit të kuq, kakao, birrë, kafe, bizele dhe çdo pije alkoolike. Gjithashtu luan një rol të rëndësishëm për të drejtat e dobëta imunitetit dhe ndikimin e kimioterapia për kancer të ndryshme. Manifestuar nyje përdhes artritit. Përbashkët më të përflakur e këpucë me majë, duke rezultuar në pacientët duket "nyjë e këmbës" në këmbët e deformuara dhe të këmbëve. Vetëm shkëmbinj të rrezikshme të mesme. Ndërsa guri është në vend, ajo nuk shkakton ndonjë ndjenjat e femrave. Kjo ndonjëherë mund të ndjeni një dhimbje bezdisur në shpinë. Kjo dhimbje rrit pas ndonjë aktivitet fizik ose distanca të gjata. Megjithatë, guri mund të zrushytysya nga froni i tij dhe prerë gratë uretër. Në këtë rast, dhimbje barku i veshkave, shkakton dhimbje torturues, të përzier, të vjella dhe gjak në urinë.


Pacienti i nevojshëm shtrimin në spital urgjente. Ajo injektuar drogë spazma dhe dhimbje. Sipas dëshmisë së një mjeku, nëse është e nevojshme, gurë hiqen. Hiq munden gjatë operacionit apo me ultratinguj ndarë ato në copa të vogla. Ajo mund të bëjë dhe lazer. Atëherë këto pjesë janë shfaqur natyrshëm me urinë. Ndonjëherë administruar drogë të veçanta që janë në gjendje për të shpërndarë gurin. Shenjat bazuar mjeku mochesolevyy diatez përcakton nëse pacienti nuk ka pasur dhimbje barku i veshkave dhe ajo vendosi për të kërkuar këshilla të ekspertëve me iniciativën e tyre? Para së të gjithë këta njerëz ankohen për dhimbje në zonën e dhemb karakter mbrapa. Që do të dëmtojë ku kripa akumulon urinës. Pacienti ishte nervoz, ajo shqetësuar gjumin dhe shpesh ndryshon humor. Në rastet më të rënda mund të jetë përzier dhe madje edhe të vjella, temperaturë, ndjeu etje, rrahje zemre të përforcohet. Ky pacient ka dërguar për të gjakut dhe urinës teste, si dhe shqyrtimi i veshkave. Si në gjak dhe urinë janë një numër i madh i urinës. Në urinë urate tashmen. Në veshkave, ureters apo fshikëz janë kristalet e acidit urik. Për trajtimin e urolithiasis në formë akute është e nevojshme për të hequr qafe e gurëve që shkaktojnë dhimbje barku i veshkave. Nëse ata nuk do të shkojnë të tyre, ata kanë nevojë për të hequr ato metoda të përmendura më lart. Por kjo është e nevojshme për të parë pacientit ndihma acid urinës diatez grua. Megjithatë, në qoftë se ajo ndryshon jetën tuaj, ajo gjithmonë lindin gjithnjë e më shumë shkëmb dhe problemi së shpejti do të përsëritet. Për të shmangur këtë, ju duhet të hani e drejtë. Urinës shfaqet në trupin e rënies së purines dhe purines përfshira në produkte të caktuara. Për shembull, ekziston një numër i madh i tyre në mish, peshk dhe pulave. Enët nga këto produkte mund të përdoren pacientin mochekamennыm diatez jo më shumë se dy herë në javë, dhe produktet duhet të zier vetëm. Gjithashtu, shkencëtarët kanë gjetur se purines ka produktet e qumështit në të gjitha, në vezët e pulave ato përmbajnë një sasi minimale. Duke përdorur këto produkte, ju mund të përshtateni metabolizmin tuaj dhe të ndaluar zhvillimin e urolithiasis. Duke ditur diatez mochesolevyy çfarë sëmundje si manifestohet dhe se si për të shmangur atë, njeriu është mjaft i aftë për të përdorur ushqimin për të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve në zhvillim.