Simptomat në të rriturit përhapur neurodermatitis


Sëmundjet kronike lëkurës janë eczema infantile, dermatitis atopik, dermatitis atopik. Këto sëmundje janë të shoqëruara me kruarje intensive është më e zakonshme në adoleshentët dhe foshnjat. Të gjithë fëmijët janë rritur dhe të bëhet lartë dhe neurodermatitis manifestohet në fëmijëri në jetën e të rriturve mund të shprehin vetveten. Alergji Sot, sulm kimik në trupin e fëmijës, të gjitha format përhapur neurodermatitis në fëmijët dhe të rriturit nën sredb. Trajtimi i sëmundjes, në fund remissions dhe acarimin, duhet të merren me vazhdimisht, dhe gjatë rifillimi edhe më shumë. Sëmundje ngjitëse i dermatit atopic në të rriturit nuk janë konsideruar. Nëse ka përkeqësimi duket itchy, e thatë, lëkurës inatosur, vjen siklet psikologjik dhe kozmetike dhe fizike. Cilësia e jetës përkeqësohet, kruajtje shkaktuar nga krehje të vazhdueshme, duke rritur rrezikun e përsëritjes së infeksionit. Shkaku kryesor i neurodermatitis janë predispozitë gjenetike, ndjeshmëri e tepruar të proteinave dhe nebelkovыm substancave të ndryshme. Por ka edhe shkaqe të tjera të kësaj sëmundjeje. Nëse prindërit, në të dyja, ka një tendencë për të neurodermatitis, yyazytsirnist e një fëmije kjo sëmundje është tetëdhjetë për qind. Në pesë vitet e para të jetës është më i madhi neurodermatitis manifestim yyazytsirnist. Shpesh sëmundja transmetohet përmes linjës femërore. Prania e kësaj sëmundjeje ka një tendencë për të vazhduar për astmë dhe alergji.


Në sëmundje të tilla si dermatit atopic, arsyet janë faktorë si mjedisore - dhe ajër të ndotur, ujë i keq, ushqim të dëmshme, shumë preservatives. Çdo vit një numër në rritje i sëmundjeve infektive që janë rezistente ndaj barnave. Çdo alergeneve pluhur njëjtën shtëpi, kafshët shtëpiake, ushqimit për peshqit, kjo është simptoma pezmatim i lëkurës atopic, shkaqet e neurodermatitis në të rriturit dhe fëmijët. Shumica alergjik në çdo drogë janë shkaku i sëmundjes, shkaku i saj dhe antibiotikët, anesthetics, vitamina, dhe çdo të drogës. Simptomat dhe shenjat e të rriturve neurodermatitis raste sayazytsilnoho trajtojnë pezmatim i lëkurës. Por edhe atëherë lëkura do të mbetet ndjeshëm ndaj stimujve të jashtëm dhe të brendshëm. Pezmatim i lëkurës atopic sëmundje në duar të paraqiten në folds e trupit, bërryla, duart, këmbët, gjoks, mbrapa, plasaritje dhe të jetë e mundur në këmbë. Në njerëz të moshuar, sëmundja ka gjasa të papules zhvishem, pllaka, ekzemë shpesh kjo anë. Skuqje mund të formohet kryesisht në wrinkling. Lëkura e thatë bëhet eritematoze dhe në të moshuarit me këtë sëmundje si dermatit atopic. Kruarje të vazhdueshme dhe të padurueshme bën inflamacion vazhdimisht krehje pacientët. Dhe kjo çon në infeksion sekondar streptokoksike apo streptokoksike. Sëmundja mund të shkaktojë thatësi, lëkurë, njollë e lëkurës dhe blisters mund të duket periodikisht vskrыvayuschyesya, ata bëjnë duke qarë e lëkurës, por pidsyhayuchy formuar kore trashë të verdhë. Ka konjuktivit, dermatit nipples në gjoks, koshere - kjo mund të jetë simptomat e të rriturve neurodermatitis. Tipike shkaku neurodermatitis në të rriturit është një simptomë e trashje e lëkurës dhe përkeqësim modeli i ngjyrës së lëkurës mbi qepallat e errët, me të çara në lëkurë. Vjetëruar titull atopik dermatitis - një neurodermatitis difuz, ajo është e kombinuar me gjenet njeriut, eshte nje patologji kronik. Në njëzetë e hershme gjetur ndonjëherë në qarkullim, termi "atopic". Nga lëkura neurodermatitis bëhet e kuqe, shtohet, merr lagësht, itchy, itches, bëhet e trashë. Por të gjitha llojet e lëkurës rozchuhuvannya përkeqësojnë situatën. Rifillimi ndodhë me komplikacione ekstreme dhe problemet. Inflamacion të lëkurës me pezmatim i lëkurës mekanizmave të mbështetura e imunitetit. Grup gjen i të drejtave për shkak të përgjigjeve imune. Kështu interpretohet predispozitë trashëguar për pezmatim i lëkurës atopic dhe reagimet tjera mbindjeshmërisë. Për një numër të madh të njerëzve të shpërndarë substanca ekspozitave veti antigjenike. Ky alergjen është depozituar në membranat mukoze ndryshme ose bie përmes lëkurës. Organet pengues janë mukozës dhe lëkurës, ata janë të pasura në qelizat mbrojtëse imunitetit dhe antitrupave. Nivelet e antitrupave titri i atopik sëmurë dermatit gjithmonë tejkaluar. Imunoglobulina kombinon çështje molekulare dhe kthehet ndezjen. Nga ana tjetër, ajo i dha agjent gabuar nga trupi. Pezmatim i lëkurës atopic është një sëmundje, e cila është e njohur në Mesjetë. Ajo është përshkruar në shkrimet e dijetarëve të Greqisë së lashtë. Trajtim më të zakonshme kryhen mënyra popullore, pasi nuk kishte ilaçe të veçanta. Provuar të madh të mjeteve të tilla si kripë deti, kënaqur ziera infused supë me gjethe të zi rrush pa fara dhe Këshillit leh zierje. Gjithashtu aplikoni fasha, banja, të cilat kanë anti-inflamator, efekt qetësues, lehtësimin e kruarje dhe lëkurë të thatë. Sigurisht jo njëqind për qind shërim nga trajtimi i mjeteve juridike popullore, por për të kuruar simptomat e dermatit në fytyrë është mjaft e mundshme. Në përfundim, duhet theksuar se trajtimi duhet të marrë të paktën një muaj, të gjitha ushqyesve të përfshira në supë, të rritur imunitetin dhe rrisin rezistencën e trupit.