Simptomet e infeksionit maja në meshkuj


Në shumicën e rasteve, mëllenjë ndodh në gratë, por rrallë shfaqet në meshkuj. Vetëm burrat nuk gjithmonë i kushtoj vëmendje për atë, nuk duan të trajtohen në kohë ose të fillojnë të vetë-mjekoj. Ajo mund të infektojnë burrat dhe gratë mëllenjë. Çfarë e karakterizon infeksion maja mashkull? Cilat janë simptomat? Si për të trajtuar mëllenjë në meshkuj? Është e rëndësishme për t'iu përgjigjur këtyre pyetjeve, në mënyrë për të parandaluar komplikimet nga infeksionet maja që shpesh ndodhin.


Simptomet e infeksionit maja në meshkuj


Mëllenjë mund të shfaqet pas një periudhe inkubacioni zgjat ndryshe, ndoshta 10 ditë, ndoshta 20 ditë. Gjatë kësaj periudhe fillojnë të shfaqen përzgjedhje të bardhë fije e hollë që të sjellë një siklet shumë të fortë gjatë urinimit. Nëse koha nuk merr masa dhe mos vizitoni një mjek, dhe në mënyrë të pavarur të përpiqen për të hequr qafe të gjitha simptomat, candida mund të vendosen brenda trupit dhe për të marrë kronike.


Më karakteristike maja e djemtë sesa tek burrat e pjekur. Çfarë e shkaktoi kjo? Që nga mosha e hershme djaloshi është hormonal ndryshon trupin, edhe për shkak se djemtë nuk janë gjithmonë të mbrohen, të çojë përzier, atëherë pini një shumë të drogës dhe pilula maja, në vend që të plotësisht prolikuvatysya.

 
Çfarë është e rëndësishme për të bërë në fillim të simptomat e infeksionit maja në meshkuj?

Së pari të kthehet te mjeku, mos ki frikë dhe turp nga maja, kjo nuk është një sëmundje seksualisht e transmetueshme, edhe pse transmetohet seksualisht, kjo mund të sinjalizojë se trupi mashkull është probleme shumë serioze shëndetësore organeve të tjera.


Në asnjë rast nuk duhet të lejohen të infeksionit kronik maja e zhvilluar në meshkuj ndodh kur Candida balanoposthitis. Atëherë ju do të duhet të merren me zjarrin e mëllenjë.


Nëse nuk trajtohet menjëherë mëllenjë mashkull, ai zhvillon në cystitis kronike, prostatitis, vesiculitis dhe mund të kenë probleme serioze në veshka. Bakteret Candida janë përshtatur shumë mirë tek njerëzit, në mënyrë që gjaku fillon të shkojë në organet e tjera të brendshme.


 Mëllenjë në meshkuj mund të jetë për shkak të imunitetit të ulët apo shumë stres, punë jashtë orarit.


Nëse jo menjëherë të ndërmarrin veprime, gjërat mund të përfundojnë infertilitetit mashkullor.


Trajtimi i mëllenjë në meshkuj

1. infeksionet maja e hershme në meshkuj mund të hiqet duke përdorur krem ​​të veçanta që duhet të aplikohet në penis, trajtim dy herë në ditë në dy javë. Nëse ju aplikoni agjent antifungal vetëm një herë, rezultati do të jetë.


2. Nëse keni infeksion kronik maja, ju do të duhet të përdorni ilaçe në përgatitjet e veçanta dhe më pas i nënshtrohen rehabilitimit, për të balancuar çekuilibër microflora në një njeri.


3. Njeriu duhet të ndjekin një dietë të veçantë zakonet krejtësisht vidyazykatysya këqija - alkoolit, pirja e duhanit.


4. Ndonjëherë maja zhvillon për shkak të alkoolit apo cigare.


Kur maja është e rëndësishme për të përjashtuar këto ushqime - ëmbëlsirat, donuts, Rolls, djegëse, të ruajtura, erëza, turshi, alkool, cigare, yndyrore dhe të skuqura.


Për të ruajtur imunitetin, njerëzit duhet të marrë drogë imunitetit-rritjen, të jetë i sigurt për të pirë larg një kurs të pasura me vitamina, sepse në qoftë se imuniteti bie, fillojnë të zhvillojnë përsëri mëllenjë.


Trajtimi kryesor i mëllenjë në meshkuj

Nëse mëllenjë Periudha e inkubacionit mëllenjë mund të trajtohet si një zgjidhje, krem ​​apo zgjidhje duke përdorur clotrimazole, Pimafucin dhe Triderm.


Sa kohë do të kuruar maja mashkull varet nga ashpërsia e simptomave. Mëllenjë në formën kronike kërkon trajtim shumë serioz - përdorimi i Diflucan, Orungal dhe Flucostat gjithashtu duhet të konsultoheni me një endokrinolog ose mjek.


Është shumë e rëndësishme para se të aplikoni ndonjë ilaç të konsultoheni me mjekun tuaj, disa forma të maja kërkojnë një qasje individuale.


Hiq kruarje, inflamacion dhe acarim krem ​​ndihmë kortikosteroidet.


Me Fluconazole mund të lehtësojë zonën kusht intime. Ajo është përdorur në rast se trajtimi fillestar nuk prodhojnë rezultatin e dëshiruar efektive.


Fluconazole prodhuar në krem ​​dhe tableta.


Ne duhet të kujtojmë se këto barna kanë efekte shumë anë - mund të jetë përzier, dhimbje barku, bloating dhe diarre.


Higjena të ndihmojë në lehtësimin e disa simptomave të infeksionit maja në meshkuj.


Sigurohuni që të respektojnë rregullat e higjienës për të ndihmuar në lehtësimin e simptomave shumë më të shpejtë:


1. Të lahen duart pas çdo dhomë tualet. Ndonjëherë maja duket kjo është arsyeja pse.


2. Ndryshimi përditshme e brendshme, veshin vetëm rroba të bëra nga pëlhura natyrore, mbathje të tilla pengon pasimin e ajrit, kjo nuk do të replikuar kërpudhat.


3. Ajo është e mirë për të marrë një dush, bie në mjete për higjienën intime, të cilat nuk ndikojnë në microflora e trupit.


Metodat tradicionale për të ndihmuar në lehtësimin e simptomave të infeksionit maja në burra

1. Brew kamomil, ajo duhet të marrë dy lugë lule, të mbushur me ujë të valë, dhe procesin organet gjenitale.


2. R3r3r3135. Daisy në formën e çaj bimor është një masë shkëlqyer parandalues ​​kundër kërpudhave semundjeve.


3. Shumë e mirë në këtë rast Calendula përdorur, ju mund të krijoj si lule këmbëngulin dhe të procesit në zonat e prekura.


4. Ndihmon dhe compress me eukalipt, ju keni nevojë për tre gjethe lugë eukalipt pour 3 gota ujë të vluar, të lënë për 30 minuta dhe tendosje.


Mund të përdoret për larjen, dhe mund të jetë në formën e fasha.


Prandaj, është e rëndësishme të mos kandidojë burrat mëllenjë, se ai nuk gjeti asnjë kronike jo e komplikuar nga simptoma të tjera. Çdo njeri ka një simptoma të theksuara dhe të lehtë mund të njohin fillimin e shfaqjes së mëllenjë. Ne duhet sa më shpejt të jetë e mundur për të parë një mjek dhe të shkojnë kursin e plotë të trajtimit. Ju nuk mund të ndalet në gjysmë të rrugës. Mëllenjë, e cila nuk është dolikuvaly, shpejt u kthye.