Kuarc Tube


Fizioterapia provuar në mënyrë të përkryer në trajtimin e shumë sëmundjeve. Procedurat e tjera të thjeshta janë shumë të efektshme. Tube kuarc - pajisja, e cila ndoshta është dashur të përballen me të gjithë. Në shikim të parë, procedura është tepër primitive për të ndihmuar në trajtimin e sëmundjes edhe më të thjeshtë. Por kjo pikëpamje është e gabuar.

Pronat e dobishme e sistemit kuarc-tubParim i operimit është i bazuar në një tub të rrezatimit ultravjollcë, i cili ka veti shërimin. Pa trupin e njeriut UV nuk mund të funksionojë siç duhet. Shkencërisht provuar që rrezatimi UV ka një efekt shumë të fuqishëm antibacterial. Kjo mund të ju ndihmojë të përballen me viruse dhe mikrobe me prejardhje të ndryshme.

UV rrezet depërtojnë në trup në një thellësi dhe të kontribuojë në rivitalizimin e shumë proceseve në trup. Më të dobishme janë konsideruar ultravjollcë shkurtër valë, të cilat janë tuba kuarc.
Për shkak të pronave të saj të dobishme, këto pajisje kanë arritur të fitojë besimin e shumë profesionistë. Instrumentet përmirëson balancën kimike të trupit, të dobishme ndikojnë në sistemin nervor, përmirësimin e imunitetit, të nxitur prodhimin në trupin e komponentëve vitale. Me kuarc-tubave shpesh trajtuar alergji, inflamacion, trauma, por shumica e pajisjeve që përdoren për kontrollin e sëmundjeve të ndryshme Ent.

Indikacionet për trajtim me kuarc-tub


Filloni tuba trajtim-kuarc mund të jetë vetëm me lejen e një specialisti. Fakti që rrezet ultravjollcë janë të dobishme në një numër të kufizuar, por një mbidozë mund të përkeqësojnë vetëm shëndetit të dobët.
Caktuar për të njëjtin trajtim në rastet e mëposhtme:

 • Me UV mund të luftuar infeksionet. Shumë shpesh pajisja është përdorur si një masë parandaluese gjatë një epidemi gripi. Rrezet UV janë përdorur për trajtimin e sëmundjeve të rrugëve të frymëmarrjes.

 • Tube-kuarc është treguar për rinitit. Për disa procedura është e mundur për të hequr qafe edhe forma akute e rinitit.

 • 3Apparat në gjendje për të hequr qafe të ndonjë sëmundje inflamatore.

 • Shpesh trajtimet duke përdorur kuarc tub-emëruar nevralgji dhe radiculitis.

 • Me pajisjen mund të trajtojë plagën. Ekspertët janë drejtuar për të përdorur tub para se operacionet dhe procedurat në vend është e rekomanduar gjatë rehabilitimit.

 • Disa gjinekologë përshkruajnë procedurat e përdorur kuarci-tub për të trajtuar vulvitis, vaginitis, erozionin dhe sëmundjeve të tjera.

 • Rrezatimi ultravjollcë ndihmon të shpejt të të hequr qafe të vlon, abscese, ekzemë. Shpesh aplikim është përdorur për largimin e problemeve dermatologjike.

 • Para kthese tubat në trajtimin e sëmundjeve të nervave periferike.


 • Për një kohë të gjatë mund të përdorni pajisjen vetëm në zyrën fizioterapi. Tani mjaft lehtë të bëhet pronar i një tub në shtëpi-kuarc shumë kompakt dhe efikas. Parimi i pajisjes është i njëjtë. Ajo mund të përdoret jo vetëm për trajtim, por edhe të kryejë lokalet kvartsevaniya. Është e mjaftueshme vetëm për të hequr ekranin e veçantë mbrojtëse. Kjo do të ndihmojë të qartë e ajrit dhe për të mbrojtur veten nga shumë probleme.

  Ashtu si me çdo metodë tjetër terapeutike apo pajisje për të përdorur tub-kuarc janë contraindications:

 • Ju nuk mund të trajtohen me dritën ultravjollcë për njerëzit me Onkologjisë.

 • Kundërindikimet kuarc tub në pacientët me mbindjeshmëri ndaj dritës.

 • Rrezet UV vetëm përkeqësojnë gjendjen e pacientëve me tuberkuloz.

 • Përveç kësaj konsultohet në lidhje me procedura është e rekomanduar për ata që vuajnë nga sensibilitet për gjakderdhje.