Sëmundja e Crohn-it, mjekësi tradicionale


Ka ende disa sëmundje dhe për fat të keq, natyra e tyre nuk është studiuar në këtë drejtim, ata janë të shërueshme me vështirësi, në këtë rast të gjithë të mirë. Rreth këto sëmundje duhet të dini, dhe në rastin e simptomave të caktuara, kur të shihni një mjek për të shmangur zhvillimin e komplikacione të rënda.
Një sëmundje e tillë është sëmundja Crohn, ajo ndikon në të gjitha segmentet dhe të gjitha pjesët e zorrëve. Është kronike, përsëritura dhe durimin. Se do të arrijë rezultate pozitive, është e nevojshme për të vënë në diagnozën dhe të fillojnë terapinë. Duke mos harruar se sëmundja Crohn, mjekësisë tradicionale të kombinuara me trajtimin mjekësor jep rezultate të mira.Nga manifestimet e para të sëmundjes Crohn përfshin veçori të tilla si dhimbje barku janë cramping karakter, rumbling, diarre kronike ose stol paqëndrueshme, bloating. Njeriu shpejt humb peshë, temperaturën e trupit, mund të rritet duket dobësi, beriberi, mosfunksionim zorrë. Por këto karakteristika të përgjithshme, manifestimi i të gjitha këto simptoma duhet, domosdoshmërisht, ndihmë kompetent. Sëmundja Crohn është kronike, kështu që të gjithë pacientët kanë nevojë për kujdes të vazhdueshëm dhe të monitorimit për të shmangur komplikimet.


Trajtimi i sëmundjes Crohn me anë të mjekësisë tradicionale

- Herbs Një lugë çaji: centaury, kamomil dhe i urtë, derdh një gotë me ujë të valë, dhe Express gjirit. Merrni një lugë gjelle 7-8 herë në ditë, çdo dy orë. Kursi është tre muaj, pastaj të reduktuar dozën për 1 lugë çaji, dhe intervale zgjeruar në mes doza, një pranim i përgjithshëm sjellë në tri herë në ditë. Aplikoni me rritjen e vanitet dhe dhimbje barku.

- Si dhe ndihmon me bloating dhe çaj dhimbje barku me anise, një lugë çaji anise gjelbër ose të thatë derdh 200 ml ujë të vluar në një ibrik çaji, të mbuluar dhe të lënë për 5 minuta, pi një pije gjatë ditës.


- Kur dhimbja është e rekomanduar për të përdorur tretësirë ​​kapak e lulediellit. Mblidhni ato kanë që nga mesi i majit dhe fillim të qershorit. Ndërsa kapak nuk është e hapur. Hat imët pres, në një pjesë të 50 g kapele copëtuar, derdh 50 ml 96% alkool, të lënë për një javë, pastaj Express gjoksin dhe shtrydh. Merrni 25 pika në 100 ml ujë të vluar, tri herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Nëse dhimbje të forta, ju mund të pini deri në gjashtë herë në ditë.

- Voskovytsya dy pjesë, një pjesë pelin, kamomil, agnushe, nenexhik, dyskoreyy flokë. Llokoçis koleksion prit mirë të marrë një shekull. lugë pour 200 ml ujë të vluar, të marrë gjoksin Express dhe 50-60 ml për gjysmë ore para ushqimit, tri herë gjatë ditës. Kursi është pushim 1 muaj për dy javë, atëherë sigurisht mund të përsëritet.


- Farë Bloshnoe, ju mund kurrë nuk kanë dëgjuar për një fabrikë të tillë, ajo është quajtur delli vezak. Përdorimi i saj në sëmundje Crohn bazuar në vetitë e saj të rritet në lumen të zorrëve. Kështu bari ushtron presion mbi muret e traktit digjestiv, dhe simulon muskujt e lëmuar e zorrëve, duke shkaktuar peristaltikės. Ashtu mbulon, si të përbërë kryesisht nga mukusit.

- Qepe, më tepër lëkurën e tij, e cila përmban kvertsitin, ne nuk hani zhvishem qepë, por procesi i gatimit, ju mund të shtoni atë në ushqim dhe para se të shërbejnë, lëvore të lehtë të kapur nga enët.


- Dozimi Valerian, edhe heq bloating, dhimbje barku, po ashtu ajo ndihmon në situata të vështira, e cila është e rëndësishme.

- Masazh me vajra esenciale do të relaksoheni dhe të forcojë sistemin nervor, përmirëson microcirculation në indet. Si bazë ne mund të marrë vaj luledielli ose vaj embrion gruri dhe shtoni kamomil, rozmarinë, tymyanovoe, hudhër 2-3 pika në 100 ml të bazës.

Trajtim bimor, ky trajtim është në përgjegjësinë tuaj dhe frikë. Gjë në gjendjen e mjedisit, dhe ndotja e përgjithshme e mjedisit me substanca të rrezikshme në pesticidet, metalet toksike, mikroorganizmave, dhe të tjerët. Para se të vendoset për trajtimin e sëmundjes Crohn në mjekësinë popullore, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj, metodologjia ndoshta keni zgjedhur nuk është e kombinuar me trajtim parësor ose kanë contraindications.