Sëmundjet e molle uthull shëron


Uthulla e Molles - produkt fermentimi mollë përmban përfshin një numër të madh të acidit malic në trup është i lidhur me elementet alkaline dhe minerale dhe krijon energji të karburantit të gjitha organet e trupit të njeriut. Kjo energji si glycogen është në gjendje të grumbullohen në trup dhe për të ardhmen. Prandaj, përdorimi i saj ngre koagulimit të gjakut, rikthen ciklin normal të menstruacioneve, shëron enët e gjakut, e cila gjithashtu nxit formimin e qelizave të kuqe të gjakut.
Sëmundje të ndryshme shëron uthull molle. Një nga cilësitë më të vlefshme të uthull është jashtëzakonisht i lartë në kalium, i nevojshëm për të gjeneruar energjinë e nevojshme për trup dhe për të arritur harmoninë dhe qetësuar sistemin nervor. E vendosur në uthull kalium lehtë lidh elementet më të rëndësishme, të tilla si kalcium, natrium, hekur, magnez, klor, silic, etj, dhe i ndihmon ata të asimilimit më të mirë. B shërojnë lëkurës olezny si uthull molle, e cila ka veti antiseptike, ndihmon për të eleminuar njollat ​​e ndryshme në lëkurë. Përdorim të përditshëm 2 tsp uthull 1 filxhan ujë 2-3 herë në ditë, një i madh kur gjakderdhje të tepërt gjatë ciklit menstrual, me gjakderdhje hemorroide, gjakderdhje nga hunda, gjakderdhje plagët.Me një mungesë të acidit klorhidrik në sistemin e tretjes, kur ajo nuk është në gjendje të tretet proteina ushqimit, e cila nga ana çon në presion në rritje, përdorim të përditshëm 2-3 lugë uthull në një gotë me ujë para ngrënies dukshëm përmirëson tretjen dhe ul presionin e gjakut. Gastrit dhe helmim gjaku i musht shtatzënia shëron uthull të përshkruara me recetë. Ajo mund të përdoret si një erëza për salads dhe enët tjera. Futje e përditshme e 1 filxhan ujë 2 lugë uthull, mjaltë dhe 1 pikë jodit është efektive për pastrimin e gjakut në marramendje dhe për parandalimin e shumë sëmundjeve, si dhe një agjent forcim.


Vaj, të përgatitur mbi bazën e uthull molle mund të përdoret për bluarje, me çalim. Bërë kështu: Beat verdhë veze 1 veze me 1 lugë dhe 1 lugë gjelle terpentinë Uthulla e Molles dhe fshij plotësisht në lëkurë. Për trajtimin e sëmundjeve të tilla si herpes duhet të zbatohen në zonën e prekur e uthull koncentruar 4 herë 3 herë gjatë ditës dhe gjatë natës (në qoftë se ju zgjoheni). Pak minuta pas kruarje compress dhe ndjesi djegie të lëkurës zhduken, dhe të lënë shpejt shëruar.

Dhimbje koke, hipertension, angina, rinitit, artrit, djersitje natën, musht molle uthull kurë sinusit

Sëmundjet kryesoj shërohet lehtë me uthull. Në dhimbje koke kronike të marrin 2 lugë Uthulla e Molles me çdo vakt. Marramendje mund të shërohet duke marrë 2 lugë uthull në 1 gotë me ujë në çdo vakt. Deri në fund të javës së dytë, ata mund të ndalet tërësisht.

Hipertensioni shfaqet gjak kryesisht për shkak shuschyvanyya. Një njeri përdor një sasi të madhe të ushqimeve proteinike të ulët në karbohidratet. Në këtë rast, duke rritur alkalinity e gjakut, duket sedimenteve në formën e thekon të vogla që mbush enët. Që çon në rritjen e presionit. Në këtë rast është e nevojshme për të rritur futje e përditshme e acidit në formë organike (mollë, rrush, Kastrati ose lëng). Uthulla e Molles për të pirë 2 lugë në 1 gotë me ujë në çdo vakt. Mjalti gjithashtu nxit largimin e lëngjeve nga gjaku dhe për të zvogëluar presionin.


Angina trajtohet me gargling me uthull (1 ch. L. Për 1 gotë me ujë) çdo orë. Për këtë do të kafshatë zgjidhje pije fyt dhe gëlltitje zgjidhje. Nëse gëlltiten lan zgjidhje pasme të fytit, e cila është zakonisht pas shpëlarje lëngshme nuk bie. Si reduktimi i dhimbjes në intervalin pije fyt rritur për 2 orë. Pllakatë në bajamet zhduket pas 12 orësh, dhe dhimbje të fytit mund të shërohet në 24 orë.
Në një të ftohtë duhet të pini ujë 1 filxhan me 1 lugë uthull dhe 1 pikë jodit në ushqim gjatë pezullimit të ftohtë. Zakonisht jo më shumë se 1 jave. Nëse sytë e përlotur, një herë në ditë me ushqim për dy javë të pini 1 gotë me ujë 1 lugë uthull dhe 1 pikë jod.


Kur artrit marrë 10 lugë uthull në 1 gotë me ujë në çdo vakt 1 muaj. Uthull Numri duhet të rregullohet në varësi të shtrirjes së sëmundjes, thellësinë e përbashkët e dëmit, prezenca e dhimbjes brenda 4-10 lugë 1 filxhan ujë. Gjatë muajit, dhimbja zhduket dhe shkon butë.

Uthulla e Molles për helmim, venat me variçe, qere, impetigo, djersitje natën dhe sinusit
Nëse helmimi duhet të pini një zgjidhje e uthull molle (1 filxhan ujë 2/3 lugë çaji) çdo 5 minuta. Kjo mund të zgjasë rreth katër orë. Atëherë ju keni nevojë për të rritur dozën në 2 lugë 5 minuta dhe kështu pini 2 gota. Qelqi i tretë për të pirë gllënjka të vogla tashmë me një pushim prej 15 minutash. Kjo metodë ju lejon të shpejt të të shpëtoj nga efektet e helmimit me ushqim.

Nëse vuani nga venat me variçe duhet të lyej lëkurën me uthull përgjatë venave nga poshtë lart në venat e natës dhe në mëngjes. Rreth 1 muaj vjen ngushtimi venat. Së bashku me fërkim dy herë në ditë për të pirë 2 lugë uthull në një xhami të ujit.

Për të trajtuar pako qere e uthull molle në paholluar në zonat e prekura të trupit gjashtë herë në ditë (hera e fundit para se të shkojnë në shtrat).
Lëkurës puçrra (impetigo) - një sëmundje shumë ngjitëse. Për trajtim duhet të dip një gisht në uthull undiluted dhe aplikuar për lezione të lëkurës të përfshijë të paktën 6 herë në ditë, nga mëngjesi deri në mbrëmje. Pas disa ditësh e kalon sëmundje.

Ata që vuajnë nga djersitja natën, ajo është e rekomanduar për të fshirë sipërfaqe të lëkurës së trupit me uthull para shtrat.
Kur sinusit për të reduktuar dhimbje në sinuseve duhet të pini 1 gotë me ujë të zier me 1 lugë Uthull çdo orë.