Sëmundje të përbashkët se për të kuruar për dhimbje


Dhimbje në nyje mund të duket, pavarësisht nga mosha apo prania e lëndimit. Shkaqet shumë të ndryshme të dhimbjes. Ajo mund të jetë ose artrit artrit, thyerje, tendosje dhe më shumë. Në identifikimin e sëmundjeve të përbashkët se kurë dhe të përdorin agjentët farmakologjike e cila duhet të vendosë me mjekun. Megjithatë, në shumicën e rasteve, trajtimi mund të ndihmojë në qoftë se përdoret këshilla popullore. Sigurisht, ju duhet të konsultoheni paraprakisht me mjekun tuaj se çfarë koleksion bimor do të zvogëlojë dhimbjen në mënyrë efektive. Gjithashtu, mbani në mend mundësinë e pranisë së contraindications të komponenteve individuale të drogës. Efekti i mrekullueshëm për dhimbje të përbashkët bëjnë kompresa. Një nga recetat më të zakonshme - compress bërë nga qumështi Eggshell dhe skyssheho. Larë dhe tharë predha grimcuar tërësisht vezë në një pluhur dhe të përziera në proporcione të barabarta me qumësht i thartuar. Kefir për këtë qëllim nuk i përshtatet! Rezulton slurry duhet të vendoset në një leckë të pastër pambuku dhe 1 orë për të bashkëngjitni për vendin e lënduar. Compress mbështjellë fort me mbyllur plastike dhe rroba të ngrohtë. Është e rekomanduar për 5 ditë për të përmbushur kompresa. Nëse përmirësimi nuk ka ardhur në 5 ditë ju mund të përsërisë kurs. Prandaj, trajtimi është kryer për të shërohen. Mundësisht, aplikoni fasha në kohën e gjumit, atëherë, nuk vë në dukje stresit të tepruar të përbashkët.


Njëlloj fasha efektive bërë me tretësirë ​​e jargavan. Ne duhet të marrë një gotë me lule jargavan dhe derdh një gjysmë gotë vodka. Kapaciteti i përbërësve të lënë për 2 javë në një vend të errët të ngrohtë. Më tej, tretësirë ​​është filtruar dhe të përdoret për qëllime të tjera. Përveç kësaj, Lilacs mund të bëjë një pomadë që ndihmon në zvogëlimin e dhimbjeve në nyje të prekur. Gjalpë zbutur, krem ​​dhe lule jargavan përziera në proporcione të barabarta dhe fërkim me kujdes. Ju mund të zëvendësojë krem ​​naftës vazelinë ose sallo shkrirë. Në trajtimin e përbashkët të sëmundjes do të jetë shumë më i suksesshëm nëse ju rregullisht të fshij zonën e prekur potions përgatitur në mënyrë të pavarur. Merrni 100 ml amoniakut të lëngshme dhe mjekësore, vazelinë, dhe vaj kamfor, terpentinë dhe lëng aloe. Efekti më i madh ka bimore lëng, mosha e të cilit është jo më pak se 3 vjet. Para se të prerë gjethe aloe nuk është e rekomanduar të ujit bimore për 5 ditë. Në këtë përzierje të shtoni novokaina - 12 kupat. Zgjidhja e përgatitur është derdhur në një enë prej qelqi të errët dhe të insistojnë në një vend të ftohtë për 5 ditë, në mënyrë periodike lëkundje. Para rëndë numrin e kërkuar të infusions ngrohur nën ujë të nxehtë. Fërkim sjelljes dorën, shtyjnë atë në mënyrë të vendosur në sipërfaqe të zonës së pacientit. Kur kaloi siç rëndë ka ndjerë nxehtësinë. Më të mirë të kryer procedurën para shtrat për pacientin pas përbashkët nuk është nënshtruar rëndë dhe ftohjes ngarkesa. Njerëzit kanë njohur gjatë sëmundje të përbashkët dhe trajtimi i saj është kryer nga disa metoda. Një prej tyre - pijnë larg concoctions të bimëve, veçanërisht zierje përgatitur nga gjethet e zakonshme gji. Merrni gjethet dafinash (50 gramë) dhe lahen tërësisht nën ujë të rrjedhshëm. Pastaj, gjethet janë të vendosur në një smalt pan dhe i hedh ujë të ftohtë (250 ml). Pan vënë në një zjarr të fortë dhe për të sjellë të lëngshme në një çiban. Më tej, tendosje supë dhe pini 1/4 e vëllimit të marra në ditë. Kjo shumë nuk do të pijë përsëri për 1 dhe shtrihen. Prandaj, pini supë në gllënjka të vogla, gjiri si karamele. Një kurs i dytë i vitit është i rekomanduar. Supë efektive mund të jenë të përgatitur nga përbërës të tillë si lule elderberry, acaroj, rrënjë majdanoz, si dhe leh shelg. Të gjitha komponentët marrë në pjesë të barabarta. Bimë para-grimcuar dhe të përziera. Lugë gjelle përgatitur grumbullimin brewed filxhan ujë të vluar dhe të vazhdojë të vlim për 5 minuta në ngrohje të ulët. Pini supë nevojën pasi ajo fitilin poshtë. Përdorim të përditshëm 2 gota e supë të freskët. Trajtimi do të marrë disa muaj. Terapia zyrtar mjekësor dhe trajtimin e sëmundjeve të recetave mjaft e mundshme nyje popullore për të kombinuar. Megjithatë, ju duhet të i kushtoj vëmendje të kujdesshëm për këshilla. Është e njohur se çdo barishte ndihmon për trajtimin e sëmundjeve të caktuara. Për shembull, meadowsweet përkryer heq dhimbjen reumatizma. Një lugë çaji meadowsweet copëtuar (Magazinier) derdh një gotë me ujë të ftohtë dhe vihet në zjarr një zierje. Pastaj, të zvogëlojë ngrohjes dhe vazhdojnë të ziej supë për rreth 30 minuta. Mjete të gatshme duhet të jetë të qetë dhe të filtruar. Pini supë duhet të jetë për 3 - 4 orë. Me lë meadowsweet mund të jetë i gatuar krem ​​zbutjen sindromi dhimbshme. Gjethet grimcuar në një pluhur (5 g) është i përzier me vazelinë (9 gram) dhe vajra të freskëta gjalpë (8 gram). Vaj rubbed vend të lënduar dhe të mbyllë një leckë të ngrohtë. Ndihmë e mirë në lehtësimin banjot dhimbje me bimë medicinale. Për shembull, farë bari bari (500 gram), të vendosura në një qese të napë, vlim për 30 minuta dhe shtoni lëngun e mishit në dush. Procedura është 20 - 30 minuta. Mjekësisë tradicionale dhe ndihmon në trajtimin e shumë sëmundjeve. Megjithatë, duhet të mbahet mend se le njerëzit të marrin për të hequr simptomat, por nuk eliminojnë shkakun e sëmundjes.