Uria Sëmundjet trajtohen


Siç e dini, pothuajse të gjitha metodat e të sigurojë për trajtimin e ndikimit të njeriut mbi të nga jashtë, nëse terapi të drogës, terapi fizike apo ndonjë gjë tjetër. Megjithatë, ekziston një mënyrë e tillë e veçantë e trajtimit që mund t'i atribuohet vetë-shëruese - kjo është në lidhje me agjërimin terapeutik. Pavarësisht nga fakti se sëmundjet që trajtohen uria mjaft e përhapur në botë dhe shumë i bezdisshëm për shumë njerëz, limotherapy vetvete nuk është kuptuar plotësisht si një mënyrë për të rivendosur shëndetin dhe për të shpëtuar atë, edhe pse në shumë raste ajo është shumë e dobishme . Ne nuk mund të themi se uria është tani një mënyrë shumë popullor për të përmirësuar veten, edhe pse mbështetësit kohët e fundit gjithnjë e më shumë e kësaj metode trajtimi është në mbarë botën.


Sëmundjet që trajtohen me sukses uria, në parim, mund të shërohet me mënyra të tjera të cilat sot konsiderohen tradicionale. Megjithatë, gjatë agjëruesin lejon trupin tuaj për të rivendosur veten, duke përdorur rezervat e brendshme, në të njëjtën kohë eliminuar efektet e dëmshme është fjala për ushqimin. Shumica e këtyre faktorëve të jashtëm që ndikojnë në trup njerëzor në çdo orë, duke shkaktuar atij dëme mjaft të rëndësishëm. Këta faktorë mund të konsiderohet si dietë të sëmurë, mungesa e ushtrimit, stres të vazhdueshëm dhe mbingarkesës nervor, dhe natyrisht, situata negative mjedisore në vendin e banimit. Mjekësia zyrtare sot nuk mund plotësisht të zgjidhë të gjitha problemet e shëndetit të njeriut, droga përdoren shpesh vetëm përkeqësojnë situatën, sepse ne të gjithë e dimë se droga kanë efekte të dëmshme anësore.


Natyrisht, shumë njerëz perspektiva frikë nga uria, madje edhe në mënyrë për të përmirësuar veten. Sigurisht, shumë më e lehtë për të vizituar një mjek të përshkruara për të pirë dhe droga me shpresën se ata do të ndihmojë. Asnjë ndihmë - mjeku përshkruajnë tableta të tjera, dhe kështu rrethi, dhe në fakt nuk është një mënyrë shumë efektive për të hequr qafe të sëmundjes, ajo vetëm ka provuar. Është vënë re se edhe ftohjet banale nuk do të shërohet në dy javë si zakonisht, por vetëm për 3-4 ditë në qoftë se, pas fillimit të hershëm agjërimit saj terapeutik. Disa besojnë se ai nuk mund të qëndrojë brejtje urie që do të ndjekë të gjithë procesin e agjërimit, por disa pereterpivshy ditë trupi do të jetë vetëm një ndjenjë të butësi, përkeqësuar të gjitha shqisat, ky efekt është vënë në pothuajse të gjithë që ka ndonjëherë në jetën time është trajtuar uria.


Në mënyrë të qartë, agjërimi terapeutik duhet të bëhet nën mbikëqyrje të rreptë mjekësore, përveç kësaj, ajo ka një numër të contraindications. Pra, përpara se të bëjnë përpjekje për të përmirësuar veten në këtë mënyrë, është e nevojshme të konsultohet me ekspertët. Përveç kësaj, mjeku do të ju tregojnë se si të sillen gjatë agjërimit që ju mund të bëni dhe çfarë nuk mund. Ndalohet trajtohen me këtë metodë, nëse një person ka sëmundje të rënda të zemrës, mëlçisë, kur vuante nga tuberkulozi, që vuajnë nga diabeti. Agjërimi është kundërindikuar gjatë shtatzënisë dhe laktacionit nuk duhet të trajtohen fëmijët e aq të vogla. Në fakt, agjërimi mund të trajtohet personi relativisht të shëndetshëm i cili ka një sëmundje apo shëndetësore probleme që mund të trajtohen në këtë mënyrë. Por çfarë është kjo sëmundje trajtohet në mënyrë efektive uria?


Së pari, është e qartë se limotherapy nevojshme për njerëzit që vuajnë nga obeziteti. Sidomos vuri në dukje faktin se limotherapy është vetëm shtysë për të filluar trajtimin parësor, pasi vetëm një vakt të plotë një heqje dorë nga trashje të rënda nuk është shëruar. Megjithatë, agjërimi është një trampolinë për një javë, fillojnë të trajtimit të mëtejshëm, i cili duhet të kryhet nën kontrollin e profesionistëve të ndryshëm: diete, gastroenterologist, fizioterapisti.
Së dyti, agjërimi mund të ndihmojë në eliminimin e problemeve me presionin e gjakut, normalizuvavshy atë.

Së treti, kjo metodë e trajtimit është përdorur për reduktimin e barrës në muskujt e zemrës dhe për të eleminuar probleme me anije. Ndoshta kjo është për të zemrës dhe enëve të gjakut limotherapy më të dobishme.
Së katërti, trupi hiqet "clogging" reduktuar zashlakovanist fillimet e saj më të qëndrueshme të punojnë të gjitha organet dhe sistemet, si pastruar me anë të agjërimit të duhur.
Së pesti, një masë e tillë mund të ndihmojë sufferers alergji, sepse agjërimi është në gjendje për të eliminuar të gjithë alergji negative.

Së gjashti, është e mundur për të zvogëluar barrën e neuro-psikologjike, për të shmangur apati zhvillimit, psikozë kundër sfondit të lodhje nervor.

Kjo nuk është e gjitha sëmundjet që trajtohen me sukses uria, sepse i tërë trupi është ndjenjë efektet e dobishme të pushtetit të brendshëm të rinovueshme. Megjithatë, si në çdo trajtim tjetër, agjërimi duhet të trajtohen me kujdes. Pothuajse e pamundur që të shërohet një herë ka vendosur kështu vidyazykatysya e ushqimit dhe menjëherë bëhen të shëndetshme - është e fantastike. Çdo proces mjekësore duhet të kryhet në mënyrë gjithëpërfshirëse, ju duhet të mbajë fuqinë tuaj mund vidyazykatysya nga aktiviteti rëndë fizike në një kohë. Në çdo rast, një trajtim i tillë gjithmonë fillon pas ekzaminimit mjekësor, e cila zgjat nën mbikëqyrje mjekësore, dhe ka arritur rezultatet regjistruar një specialist.


Ajo duhet të mbahet mend se gjatë agjëruesin mund të përjetojnë një numër të ndjesi të pakëndshme, përveç urisë. Kjo mund të jetë shije të keqe, fryma e keqe, dhimbje koke të jetë e mundur, vjellje, marramendje. Të gjitha simptomat negative janë bërë mjek të njohur. Sot, disa klinika ofrojnë kurse të veçanta agjërimi, gjatë së cilës pacienti është nën kontroll të vazhdueshëm.