Si për të trajtuar qepje pas operacionit


Qepje pas operacionit - një rezultat shumë i keq, kujton e ndërhyrjes mjekësore në trup. Ata mund të tërheqë dhembje, dhemb nuk shërohet, ndryshojnë - në përgjithësi, ish shkaktuar shumë shqetësim të pacientit.

Shëruese qepje pas operacionitCom Në disa qepje shëruar "si qen", por disa vuajnë kohë të mjaftueshme. Në fakt, të gjitha varet, së pari, në trupin e njeriut, dhe së dyti, në sterilitetin e qepje. Nëse është ekzekutuar siç duhet, pra, pa formimin e një zgavër, pastaj nja dy javë do të jetë e mjaftueshme për shërimin e tij.

Çfarë shpifjeve damar pas operacionit, ju duhet t'i tregoni mjekut, por në qoftë se për disa arsye ajo nuk ka, atëherë përdorni krem ​​kalendulovыm. Ju mund të përgatisë veten, ju duhet të përzierje një rënie të naftës portokalli me rozmarinë dhe shtoni eliksir në krem ​​me kumak. Nëse nuk shërojnë shtresë pas operacionit mund të pomazatsya këtë staf të mrekullueshëm mjekësor.
Qepje kozmetike pas operacionit do të jetë më pak e dukshme, më elastike, nëse përdoret për pemë çaji vaj zbutje. Sigurisht përpunimit fillim kërkohet menjëherë pas operacionit dhe për të mbajtur atë për një javë.

Problemi i qepur ngurta pas operacionit mund të zgjidhë këtij vaji "Kontraktubeks" ose suva silikoni. Këto fonde nuk lejojnë mbresë bëhet e vështirë, dhe në qoftë se kjo ka ndodhur tashmë - zbutur atë.
Pas operacionit është e nevojshme për të monitoruar shtresë tuaj, pamjen e gjakut, biliare, ënjtje ose skuqje duhet të informoni mjekun tuaj. Nëse ju theu shtresë pas operacionit, shumë më të nevojshme konsultimi të shpejtë mjekësore, v. Për. Plaga mund të merrni mikrobet dhe bakteret.
Trajtimet tradicionale për çdo qepje janë jod dhe Permanganat kalium. Ata kanë një efekt antibacterial dhe për të ndihmuar në mënyrë të sigurtë thith seams.

Si për të trajtuar seams?
Shumë nuk e dinë se çfarë mjete ose trajtimin e frikësuar për të marrë jashtë fashë. Xhiruar atë një domosdoshmëri, sepse mbresë normale e shërimit është e nevojshme ajrit.
Nëse ju keni një salcë, ajo duhet të hiqet vetëm në një spital ose klinikë. Është e këshillueshme për të kryer këtë procedurë sa më shpesh të rekomanduara nga mjeku. Nëse ju keni të drejtë për të trajtuar shtëpinë seams, përdorni sterile piskatore pambuk ose një burbuqe pambuku. Por edhe në shtëpi për herë të parë për të veshin një fashë dhe më e rëndësishmja - për të mbajtur shtresë të pastër.