Qarqet e zezë nën sytë


Qarqet e zezë nën sytë është një simptomë mrekullueshëm i sëmundjeve të brendshme, kështu që duke parë të errëta "çanta" nuk do të përpiqet për të maskuar ose zbardh ato. Është më mirë që menjëherë të bënte një ekzaminim mjekësor në mënyrë që të gjeni punë të cilat trupi i thyer.
Pastaj ne shpjegoi se pse ekzistojnë qarqe të zeza nën sytë. Dhe përshkruaj shkurtimisht metodat më të popullarizuara të u shpëtoj prej tyre.

Pse sytë ishin qarqet e zezë?Arsyeja më e zakonshme për shfaqjen e njollat ​​e errëta nën sytë - një shkelje e zemrës apo veshkave. Mundësia e dytë mund të përfshijë jo vetëm një sëmundje të rëndë, por dehje. Prandaj, në çdo rast, duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor.

Qarqet e zezë nën sytë mund të bëjë simptomat e reaksioneve alergjike. Alergjen mund të zbulohet vetëm me teste të veçanta, si çanta nën sytë nuk janë në gjendje të përcaktojë se çfarë saktësisht jeni alergjik, të jetë ajo droga, ushqime apo diçka tjetër.
Nëse ju jeni një duhanpirës me përvojë ose abuzimi me alkoolin kohët e fundit, shfaqja e komunitetit të zi do të natyrshme, si alkooli është e keqe për qarkullim të gjakut dhe nikotinës promovon vasoconstriction. Si rezultat, ka qarqe të errëta.
Shkaku më pak e rrezikshme e "bruises" - një humbje peshe shpejtë. Përkundër faktit se shtresa e yndyrë nën lëkurë në zonën e ulët qepallë është shumë e vogël, ajo është ende atje. Kur humbet shtresa peshë zhduket, lëkura sags pak, dhe enët e gjakut bëhen të dukshme. Ata mund të formojnë një qarqet blu dhe e zezë nën sytë.

Shterimi i trupit mund të shkaktojnë shfaqjen e bruises errëta. Pra duke parë ata, i kushtoj vëmendje për stilin e jetës tuaj dhe të japë vetë përgjigje disa pyetjeve për t'ju ndihmuar të përcaktuar nëse ju kujdeseni për shëndetin e përgjithshëm:

 • Unë fle mirë kohët e fundit?

 • Sa orë e gjumit kam nxjerrë në pah?

 • Sa orë në ditë ta shpenzojnë duke punuar?

 • Sa shpesh të pushojnë?

 • Unë shpesh ndjehen të stresit?


 • Nëse ju fle 7-8 orë kohë për të zgjedhur një gjë të preferuar ose për të komunikuar me të afërmit, nuk punojnë për 12 orë, atëherë paraqitja e qarqeve të zeza nën sytë nuk do të shoqërohet me lodhje dhe pereutomlyaemostyu.

  Është gjithashtu e rëndësishme se sa keni shpenzuar kohë në kompjuter. Sytë duhet të jenë shumë lodhje të kolegëve në orën ekran të ndritshme. Pra, qarqe të errëta nën sytë mund të sinjalizojë se është koha për të marrë kujdesin e tyre.

  Si të hiqni qarqe të errëta nën sytë?


  Pasi të keni gjetur përgjigje për pyetjen se pse nën sytë ishin qarqet e zezë, unë dua të di se si ata mund të hiqet.
  Është e rëndësishme të dini shkakun e qarqeve. Kur është fjala për sëmundjet e organeve të brendshme, është parë e nevojshme për të marrë trajtimin e tyre (për të kthyer profesional) si bruises mbi qepallë më të ulët nuk është aq e frikshme si përçarje të mëlçisë ose zemrës. Por ajo mund të jetë Treatment Mask paralele qarqet e zezë nën sytë duke përdorur kozmetike. Që pamje të shëndetshme për gratë - është shumë e rëndësishme. Nëse bruises shumë të dukshme, ata mund të përpiqen për të zbardh duke përdorur mjetet juridike popullore. Asistent efektive në këtë rast do kopër dhe kastravec.

  Nëse do të kishte qarqe të tendosje të tepruar të syve, ndërsa në punën e nevojshme për të bërë ushtrime të rregullta për ta. Ushtrimet sy janë shumë të thjeshta:

 • Brenda pak minutash Drive sytë tuaj lart e poshtë, majtas dhe djathtas, ose një rreth.

 • Draw të gjitha formave të njohura gjeometrike ose ju përpiqeni të shkruani emrin tuaj, mbiemrin dhe emrin.


 • A ushtrime për pesë deri në dhjetë minuta disa herë në ditë dhe qarqet zhduken. Gjithashtu, ushtrimi i ndihmon të ruajnë vizionin dhe ju mbrojnë nga dhimbje koke.