Çfarë duhet të bëni që të mos bëj ujë në djersë


Si të mos të përpiqet, në verë, ngrohje nuk do të djersën nuk dalin - Djersitje është një reagim i natyrshëm në rritjen e temperaturës. Por kjo ndodh që duket të jetë jo shumë të nxehtë, dhe djersën rrjedhin breshër. Dhe çfarë duhet të bëjmë që të mos bëj ujë në djersë shumë - nuk do të shkojnë në verë në rrugë?

Çfarë duhet të bëni që të mos bëj ujë në djersë - pamje mjekuMënyra më e mirë për të mos djerse shumë, ky udhëtim në mjeku. Ndërsa në qoftë se ne nuk e pëlqen, por djersitje nuk është një problem që mund të konsiderohet si një thjesht kozmetike. Siç u përmend më lart, nuk mund të bëj ujë në djersë në të gjitha, sidomos në verë, në të nxehtit, por djersitje e tepruar nuk është normale dhe mund të tregojë praninë e sëmundjes. Sigurohuni që ju nuk jeni djersitje aq shumë nevojë për të ekzaminohen për praninë e ndonjë sëmundje kronike. Nëse nuk ka pasur, dhe mjekët nuk mund të emrit shkakun specifik të djersitje tuaj tepruar, ju mund të përpiquni të merren me veten.

Çfarë tjetër mund të bëhet për jo djerse?


Ndonjëherë djersitja shkaktuar drejtat e ankthit rritur apo mbipeshë. Duke u shpëtoj prej këtyre faktorëve do të ndihmojë në zgjidhjen e problemit të djersitje e tepruar. Përveç kësaj, ka mënyra e mëposhtme për të zgjidhur këtë problem.

  • Gjithkush e di se çfarë duhet të bëjmë që të mos bëj ujë në djersë në bazë të armëve - përdorim deodorant. Por për të zgjedhur mjetin e duhur për të mos djersitje sqetull, të gjithë mund. Po, sprays dhe deodorants ngurta janë pothuajse të padobishme në luftime djersitje të tepruar, pasi ata kanë për qëllim kryesisht në maskimin erë, por jo për të kontrolluar djersitje. Ball dhe xhel antiperspirants në këtë drejtim do të jenë më efektive, sepse ato krijojnë në film sipërfaqe të lëkurës e cila nuk lejon djersën që të del në shesh dhe të lënë njolla të lagësht në veshje. Por për t'u marrë me djersitje të tepërt edhe ata nuk do të jetë e mjaftueshme - ne kemi nevojë për antiperspirants projektuar posaçërisht që janë në dispozicion vetëm në barnatore.

  • Çfarë duhet të bëni që të mos bëj ujë në djersë aq shumë? Ideja e rekomandimeve të tjera të bëra në sipërfaqe - duhet gjithnjë të marrë banja apo dushe. Softwoods banja janë të rekomanduara, dhe sidomos për zonat e problemit rekomanduar zgjidhje larëse concoctions Hypericum, lule kamomil dhe kafshët.

  • Pas banje vendet e trazuara nga fshirje të thatë, ju mund të fshij uthull kozmetike.

  • Kundër djersitje underarm të rënda ndihmon kundërta kompresa apo dushe. Por kjo procedurë duhet të bëhet me kujdes dhe vetëm njerëzit me një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

  • Të heqin qafe e djerse herë dhe ka një terapi të veçantë, injeksione që bllokojnë gjëndra djerse punojnë në një fushë të veçantë. Por ne duhet të kujtojmë se ka hequr nga gjëndra aktive djerse, trupi rrit shanset e mbinxehje dhe pash ngrohjes.


  • Për të nuk djerse aq shumë, dhe nuk marrin probleme shtesë me lëkurë, veshje më të mirë për të zgjedhur pëlhura natyrore.


  • Çfarë për të pirë, të mos bëj ujë në djersë?


    Siç e dini djerse, 99% e ujit, dhe aq më shumë të pini, aq më shumë djersë. Por ka pije për të ndihmuar të përballen me rritjen e djersitje. Ky çaj dhe kamomil gjelbër supë. Por në ngrohjes si diçka të ftohtë për të pirë. Për të rritur problemet e tyre, sode dhe zgjedhja vendas ëmbël nuk duhet, dhe nuk shuani etjen tuaj dhe pini më shumë, dhe në këtë mënyrë më shumë djersë. Është më mirë për të preferojnë çaj akull - blerje ose gatuar vetë. Më e vështirë për të përgatitur një çaj. Duhet të krijoj çaj, holluar me ujë të vluar (shumë i ftohtë saldim nuk është e nevojshme) dhe shtoni lëng limoni dhe disa gjethe nenexhik. Tea ftohur në temperaturën e dhomës dhe për të dërguar në frigorifer. Pini këtë çaj është e ftohtë, dhe në qoftë se shëndetin lejon, ju mund akull cubes shtoi ai.