Çfarë është celuliti dhe si të luftohen kjo


Nëse ju doni të kontrolloni veten, përcaktimin nëse të shqetësuar për pamjen e celulitit në të ardhmen e afërt? Thjesht shtrydh zonën e lëkurës mbi kofshën, posposterihavshy, formuar një kore që i ngjan një portokall? Nëse është kështu, ndoshta deri sa nuk celulitin së shpejti të bëhet problem i ngulët i cili fuqishëm duhet të kërkojë mjete efektive.
Për të kuptuar se çfarë celulitit është e mundur, në qoftë se ne të kthehet në mjekësi. Arsyeja për ndodhjen e saj është ndryshimi që ndodh në shtresën e yndyrë e indin nënlëkuror. Celuloza është ndikuar nga fakti se shumë aktive sillen hormoneve të pranishëm në trupin e femrës dhe e quajti эstrahonamy. Kjo sugjeron se celuliti nuk mund të shfaqen papritmas, por kur trupi ndjeu një shumë të stresit, shtatzënisë, kur i riu pubertetit apo anasjelltas, ajo ndalet.Një nga arsyet më të popullarizuara për celulitin është dietë, paekuilibruar dhe e gabuar, nuk përmban një sasi të mjaftueshme të vitaminave, elementet dhe ujë mineral gjurmë. Uji është burimi i gjithë jetës, pa filluar të zhvillohet me shpejtësi një shumë të sëmundjeve. Prandaj, në mënyrë që të mos për të gjetur se çfarë është celuliti dhe si të luftohen kjo, ju duhet të përdorni ujë sa më shumë të pastër.

Një tjetër të lëngshme, e cila shpejt u përdorur brez moderne, sodas përfaqësojnë, pije alkoolike ndryshuar në një gamë të gjerë, si dhe kafe, vetëm provokojnë shfaqjen e celulitit. Dhe në qoftë se shumica e vidyazykatysya kafe të gjitha mjaft e vështirë dhe e pamundur që prej alkoolit dhe pijeve gazuara është mbajtur mirë aq sa të jetë e mundur.


Nëse ju e dini se çfarë celulitit, ju me siguri kanë njohur gjatë që mund të përdoret si droga dhe si të merren me atë në mënyra të tjera. Këto metoda të tjera mund të ushtrojnë të cilat duhet të jenë të caktuar në jetën e çdo gruaje. Masazh dhe bukuri trajtimet që kushton një shumë të holla mund të jetë e kotë dhe jo efektive në rast se produktet e gabuara zgjedhur për furnizimin e vet.

Për të bërë ushqime dietë janë të shijshme enët dështojnë. Ju duhet të përfshijë në dietë si komponentë më shumë të dobishme që jo vetëm do të njom stomakun, por në të njëjtën kohë të ndihmojë për të njom trupin me substanca të dobishme.


Vidyazykatysya kushton nga pirja e duhanit. Ajo gjithashtu kontribuon në zhvillimin e celulitit. Ngadalësuar metabolizmin, pirja e duhanit grua menjëherë e bën të qartë se çfarë është celuliti, duke i detyruar të mendojnë për sezonin e ardhshëm pushimeve të verës dhe plazhit me një horror.

Për të zgjedhur trajtimet për celulitin kuptuar se si të shpëtoj nga dhe si të luftohen kjo, është e nevojshme për të përcaktuar se në atë fazë sëmundja është. Nëse të gjithë nuk është i rrjedhshëm, që është faza fillestare vetëm i dukshëm, celuliti e dukshme kur squeezing lëkurë, ju mund të fillojnë të angazhohen në stërvitje, regjistrimin në palestër grup apo gjimnastikë, not apo formësimin. Getting kënaqësi nga klasa, ju mund të merrni një efekt shumë më të madh në fushat me probleme luftarake në trup.


Nëse celuliti ka dukshëm pa lëkurë styskan, ju duhet të përfshijë në listën e mënyrave për ta luftuar atë edhe masazhet. Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar për të filluar me çokollatë ose baltë përfundon, masazh vakum dhe procedurat lymfotokovыe kullimit që rrisin dhe rivendosjen oslabshyh fibrave dëmtuara muskujve. Të gjitha këto procedura të kontribuar në këtë rënie ënjtje, duke marrë furnizim më të mirë të gjakut në indet dhe shtresat e injektuar nën lëkurë.

Të harrojmë se është celuliti, ju duhet të kuptoni se pa ushtruar në të gjitha nuk mund të bëjë. Kjo lëvizje për të ushqyerit e duhur - pra, të forcojë efektin e kryerjes kore portokalli luftarake mbi kofshët apo bark. Rekomandimi i rëndomtë, por shumë të vlefshme është këshilla vidyazykatys nga ushqimi të lartë kalori. Veç kësaj, ushqimi duhet të jetë i tillë që të metabolizmit jo ngadalësuar në trup.


Pini më shumë ujë. Ajo i ndihmon që tregon të gjitha toksina dhe të gjitha produktet që vonojnë yndyrë. Produktet e dobishme me një përmbajtje të lartë të fibrave, të tilla si buka dhe drithërat me drithëra. Dhe sigurisht, nuk ka nevojë për një legen, dhe me pllaka, shuma e të cilave nuk i kalon 250 gram. Është e rekomanduar për të ngrënë aq shumë në një kohë. Është më mirë për të ngrënë shpesh, por nuk ha tepër, hani asgje ne sasi të kufizuar.

Duke përdorur vetëm kozmetike, është e pamundur për të arritur zhdukjen e plotë të celulitit. Të ardhurat nga seri, ka për qëllim për të eliminuar tsellyta nuk është në gjendje për të ndihmuar në trajtimin dhe parandalimin e pamja e aftë vetëm këtë murtajë.


Masazh në zonën e problemit ju lejon për të ndarë grupimeve formuar dhe depozitimin e yndyrës dhe stimulon qarkullimin e gjakut, stimulimin e indeve lidhës ushqimit. Anti-celulitin masazh mund të jetë pak e dhimbshme. Por për të braktisur nuk është e nevojshme, për shkak se ajo është një masazh duke përdorur vajra dhe krem ​​mund të eliminojnë problemin ngulët.

Cellulite është zënë hapin jo vetëm gratë që kanë figura të plotë, por edhe vajzat e reja me përmasa të përsosur trupit. Ka tashmë është duke menduar se çfarë të bëjnë dhe si të luftohen kjo, janë forcuar. Shumë të rinj të përpiqen për të gjetur zgjidhje më e lehtë, duke blerë medikamente në formë të pilulës. Mbani mend, më shumë se një person në botë nuk mund të të hequr qafe celulitin nëpërmjet përdorimit të pilula ose vitaminok. Asnjë përpjekje do të jetë efekti. Dhe premtimet besimin e ndihmës së jashtme të disa metodave unike për të shpejt të të hequr qafe celulitin dhe për të marrë lëkurë të përsosur, grua në ditët e sotme moderne thjesht naiv.


Duke pasur një efekt pozitiv, nuk menjëherë të hedhin të gjitha klasat, duke u kthyer në ish-jetës së tij dhe duke ndryshuar dietën, në vend të hahet pasta krem ​​karamel mollë. Cellulite - nuk është një sëmundje, por një problem që kërkon një luftë të vazhdueshme.