Si për të tërhequr toksinave nga trupi


Skorje grumbulluar çdo ditë në trup gjatë gjithë jetës. Kjo, në fakt - substancave të dëmshme që hyjnë në trup nëpërmjet sistemit të frymëmarrjes dhe të tretjes dhe, në të vërtetë, madje edhe nëpërmjet lëkurës dhe mukozës. Ata në mënyrë aktive excreted nga trupi përmes sistemit të urinar, ndihmon tretjen e ushqimit dhe të frymëmarrjes, por jo gjithmonë deri në fund, pasi ata hyjnë në trup në mënyra të ndryshme. Kjo është arsyeja pse ajo është aq e rëndësishme për të periodikisht të pastër nga toksina se trupi mbetur i ri, të pastër dhe të fortë.

Si të kuptoni se keni nevojë për detoxification e trupit?Karakteristika që ju ndihmojnë të mësoni në lidhje me të shumë. Këto përfshijnë:

 • lodhje konstante;

 • lodhje;

 • nervozizëm;

 • dhimbje koke;

 • reaksione alergjike;

 • ethe;

 • lezionet e mukozës (rinitit ose konjuktivit);

 • sëmundjet e lëkurës (skuqje, thatësi, inflamacionit, etj).


 • Për më tepër, në qoftë se në këtë fazë për të marrë detoxification e trupit, do të zhvillojnë dëmtime të organeve - gastrit, Ulçera në stomak, kolit, pectoris, dhe shumë sëmundje të tjera deri në kancer.

  Si për të tërhequr toksinave nga trupi?


  Mënyra më e mirë se si për të pastruar trupin e toksinave - nuk është zashlakovыvat atë. Ndalo pirjen e duhanit, alkool, kafe të fortë dhe çaj, ushqim, ushqimet yndyrore dhe ushqime krijuar duke përdorur ngjyra, stabilizant, flavorings, permiresues shije, preservatives dhe të tjera "kimi". Nëse ju hani ushqim natyral, çështja se si për të pastruar trupin e toksinave, ju nuk do të.
  Bazuar në faktin se toksina mund të infektoj sisteme të ndryshme të trupit, ka metoda të ndryshme se si të shpëtoj trupin e toksinave. Është e rekomanduar për të filluar me një stomak të pastër, zorrët, mëlçisë dhe mushkërive. Ju mund të kaloni pastrimin veshkat, gjakun, limfatike, enët e gjakut dhe lëkurës. Dhe vetëm pas kësaj - të pastër joints, indeve lidhës.

  Rishtar më të mirë për të filluar me më të thjeshtë dhe gjithmonë pas konsultimit me një mjek për shkak se disa nga metodat e pastrimit mund të jetë për ju, jo vetëm i dobishëm, por edhe i rrezikshëm.

  Si për të tërhequr toksinave nga trupi: stomakut dhe zorrët


  Më vete, pastrimin e stomakut është e nevojshme vetëm në rast të helmimit. Në të gjitha tjetër spastrimi situata zorrë është e nevojshme, për shkak se toksina ngecë atje.
  Për zorrë spastrim është e nevojshme për të përgatitur 2 litra ujë të zier në temperaturë dhome, e cila është vendosur lugë çaji me lëng limoni dhe një lugë uthull. Përzierje duhet të derdh një turi Esmarch, shpifjeve vazelinë dhe të bëjë një tip klizmë. Kur do të të kërkojnë, të ndaluar administrimin e lëngjeve dhe lirimin e zorrë. Procedura kryhet për dy orë para gjumit, dhe një javë - çdo ditë, e dyta - në një ditë, e treta në dy ditë, 4 rr tre ditë, të pestën herë në një javë. Cikli përsëritet 1-2 herë në vit.

  Si për të tërhequr toksinave nga trupi: mëlçisë


  Tre ditë para se të procedurës, të shkojnë në bezshlakovuyu dietë - vetëm ushqime të papërpunuara bimore (fruta dhe perime).
  Një orë para procedurës, vendosni një jastëk të ngrohtë ngrohje në mëlçi. Përgatitja dy gota - një e vajit të parafinuar (mundësisht ulliri) vaj, të tjera - me lëng limoni (gooseberries, Kastrati), ngrohur në temperaturën e trupit. Pi 2 sips vaj, 2 gllënjka me lëng çdo 10 minuta nëse nuk ka përzier. Në të njëjtën kohë për 5 orë duhet të mbani një bllok ngrohje. Të nesërmen në mëngjes, të bëjë një klizmë spastrimit (përshkruar më sipër) dhe gjatë gjithë ditës për të ngrënë ushqimin e bimëve.

  Kujdes Nëse keni gurë në mëlçisë, veshkave ose fshikëz e tëmthit, veçanërisht të madhe, në këtë mënyrë ju rreptësisht kundërindikuar dhe mund të shkaktojnë dhimbje të tmerrshme dhe energji.