Si për të kuruar uretritin uretritin me antibiotikë


Uretriti referohet sëmundjeve që transmetohen vetëm përmes seksit të pambrojtur. Ka pasur raste kur sëmundja ndodh në njerëzit pa simptoma, dhe ata janë një kohë të gjatë nuk e kuptojnë. Në këto raste, pas infeksionit është zbuluar, trajtimi duhet të kaloj nëpër të dy partnerët, përndryshe do infeksioni. Sëmundjet e tilla kërkojnë vëmendje të veçantë si për diagnostikimin dhe trajtimin. Shumë aspekte varet nga pacienti. Trajtimi i urethritis mjaft specifike, duke përdorur një sasi të madhe të parave, drogës dhe procedurat, dhe mjekët ndonjëherë të rekomandojë për të mbajtur një dietë. Në fakt, uretriti - është inflamacion i uretrës. Ndoshta burrat dhe gratë. Por rreziku i inflamacionit sesa tek burrat, e cila varet nga karakteristikat anatomike të trupit. Nëse keni inflamacion të pacientit uretrës mund të identifikojë një numër të simptomeve, të tilla si dhimbje gjatë urinimit, skuqje dhe ndjesi djegie në zonën pubike, shkarkimin nga uretrës. Në meshkujt, simptomat shfaqen shumë më herët dhe më ashpër se në femra. Për të filluar terapinë duhet të jetë menjëherë pas zbulimit të sëmundjes. Për parametrat individuale të pacientit, mjeku përcakton medikamente dhe trajtime. Detyra kryesore - për të gjetur shkakun e urethritis dhe të përpiqen për të hequr qafe të infeksionit. Si e vetmja uretriti kurë hequr simptomat kryesore të sëmundjes nuk është e mundur, ju duhet të përdorni antibiotikët. Ajo shpesh "fajtorët" janë bërë uretritin gonorre, Trichomoniasis, klamidia dhe mëllenjë. Për të luftuar efektivisht burimin e inflamacion të uretrës barnave të përdorura spektrit të ndryshme.


Kjo është recetë e detyrueshme dhe duke marrë antibacterials destinuara për të luftuar infeksionet. Për shembull, të tilla si Amoksylav, Ciprofloxacin, norfloxacin dhe pefloksatsina. Pluhur daisies Permanganat dhe përgatitjet kalium bazë mund të përdoret për larje, larje, fjalë për aplikim aktuale. Seksi femër mund të aplikojnë drogë speciale anti-inflamator, të tilla si suppositories vaginale, banjot përmbajnë substanca antibacterial dhe pads ngrohjes, por vetëm pas ekzaminimit mjeku dhe destinacionin e tij. Përveç kësaj, ajo është e dobishme për të antihistamine pritjen dhe drogës anti-inflamator Suprastin, Myramistin, tavegil. Për më tepër, përveç antibiotikëve për trajtimin e urethritis janë në mënyrë aktive duke përdorur droga të dizajnuara për të stimuluar sistemin imunitar. Kjo praktikë është e zakonshme dhe përdoret gjithmonë, në mënyrë që për të kuruar inflamacion në uretrës, përdorimi i antibiotikëve vetëm të mjaftueshme. Stimuluesve imun ofrojnë ndihmë të konsiderueshme në restaurimin e microflora normal të sistemit urogjenital dhe rrit rezistencën e trupit të pacientit për të luftuar infeksionet. Me këtë objektiv në urethritis mund të trajtojë droga të tilla si Cyclopheron, timalin, Ribomunil, Gepon Flohenzym dhe vitaminë E, C dhe antioksidantë. Për trajtimin e uretritin kronike formë akute, gjithashtu duke përdorur antibiotikë. I vetmi ndryshim është se këtu ne përdorim një gamë të gjerë të antibiotikëve - chloramphenicol dhe gentamicin. Burrat si droge shtesë është Myramistin ose furatsillina, Hydrocortisone ose Dioksydyn një nga drogat zgjedhura injektuar direkt në uretrës. Të tilla si urethritis me antibiotikë norfloxacin, pefloksatsina, Ciprofloxacin dhe Ofloxacin takon një grupi të fluoroquinolones parë brezit. Agjenti më aktive kundër baktereve Gram-negative janë Ciprofloxacin, dhe trajtimi i mikroorganizmave atipike - Ofloxacin. Fluoroquinolones fillim të ndryshme niveli i mirë i penetrimit në inde, dhe kjo fituar njohjen e saj. Droga që i përkasin grupit të fluoroquinolones, ndikojnë negativisht në rritje kërc, siç ka dëme. Prandaj, përdorimi i antibiotikëve për trajtimin e urethritis absolutisht kundërindikuar fëmijët nën moshën 16 vjeç, gratë shtatzëna dhe nënat pleqsh. Punëtor i shëndetit të aftë vetëm të mjaftueshme, pas kryerjes së hulumtimit të nevojshme objektivisht mund të përcaktuar se cila ilaçe të jenë të durueshëm. Pra, të kryer dhe antibiotikët vetë-të përshkruajnë në mënyrë të pavarur e urethritis në çdo rast nuk është e rekomanduar, pasi ajo rrezikon pasoja negative. Për parandalimin e do të jenë të dobishme për të marrë një zierje bërë nga currants manaferrat. Gjatë trajtimit, duhet të përjashtohen seks me uretritin shaka nuk mund të, sepse në mungesë të trajtimit të duhur apo neglizhencës gjatë sëmundjes mund të jenë komplikime serioze, duke përfshirë edhe shterpësinë.