Si për të kuruar pezmatim nervi


Pezmatim nervi bërë kohët e fundit mjaft të shpeshta, por nuk duhet të jetë mërzitur, sepse sëmundja është e shërueshme, ju thjesht nuk do të kandidojë sëmundje si të shpëtoj prej tij do të jetë shumë më e lehtë. Në mënyrë për të filluar trajtimin pezmatim nervi i nervore fytyrës, duhet të kuptojnë arsyet që ajo lind. Kjo sëmundje mund të ndodhë si rezultat i hipotermi, otitis, shytave, virusi herpes, si dhe dëmtimet traumatike entitet. Nëse ne flasim për simptomat e kësaj sëmundje, ata të paraqiten në paraliza e muskujve të fytyrës vetëm gjysma e fytyrës. Si rezultat pezmatim nervi japin çekuilibër, ulur cep të gojës, folds nasolabial zbutur qepallë në anën e prekur nuk mbyllet, duke rezultuar në sy vazhdimisht slezytsya. Në këtë drejtim është e shtrembëruar, shumë ankohen asfiksim kur hahet. Në mënyrë tipike, në orët e para shënoi një dhimbje të lehtë në rajon pranë veshit. Procesi ndodh dhe shfaqet mjaft e ashpër. Pezmatim nervi i nervore fytyrës, e cila trajtimi ka filluar menjëherë pas fillimit të sëmundjes, do të ndikojë më mirë, kështu që nuk do të vonojë atë. Kjo zakonisht komplekse dhe zakonisht përfshin: steroid, fizioterapi, vaskulare apo droga protyvoherpetycheskye (intravenoze), gjimnastikë për muskujt imitojnë, dhe sigurisht edhe vitamina B (required intramuskulare). Pezmatim nervi, trajtim i cili është kryer me ilaçe që synon heqjen edemë dhe rivendosjen microcirculation humbur direkt në bagazhin e nervore. Duhet të theksohet se efekti është arritur nëse emërimi është bërë në ditët e para të sëmundjes. Pas 7 ditësh kjo nuk duhet të bëjë. Edhe më herët dhe të përshkruajnë antiviralë. Pacienti është rekomanduar pikatore, kështu që mund të përmirësojë rrjedhjen e gjakut në nervore dhe për të arritur efekt anti-inflamator. Për të aktivizuar metabolizmin në muret e enëve të gjakut dhe acidit ind nervor përdorur folik, vitamina B, C, PP.


Pinching nervore fytyrës mund të trajtohen me stimulim, masazh dhe fizioterapi. E di se në 7 ditët e para të sëmundjes muskujt tuaj kanë nevojë për pushim, por javën e dytë të shtuar stimulators, të tilla si droga të tilla si aloe. Gjithashtu fillojnë të masazh, banjot parafine janë përdorur, tregohet me ushtrimin rritjen e ngarkesës, i kryer leykoplastыrnaya ndreqim personit të prekur. Kjo do të rivendosë muskujt e fytyrës në një periudhë të shkurtër. Gjatë kësaj periudhe ajo është e rekomanduar për të hyrë në trajtim fizioterapie. Electrophoresis u krye në pjesën e prekur të fytyrës së drogës e magnez, kalcium, Proserpine. Përveç kësaj, kjo procedurë mund të kryhet dhe zona qafën me Vasodilators ndryshme. Me sukses të madh përdoret banja ozokerit, i kryer pjesë elektrike prekur pikë elektrodë. Të përmirësojë ndjeshëm pacienti mund reflexology, dhe kjo është trajtimi më efektive për pezmatim nervi. Nervore fytyrës, trajtim i cili është kryer mjete popullore, restauruar jo më keq se terapi të drogës, edhe pse ajo do të marrë shumë kohë. Ka shumë receta, si për të kuruar pezmatim nervi, pacienti duhet vetëm të zgjedhin të drejtën. Ne kemi nevojë për të marrë grilës kuqe panxhar, palosur në vë garzë në vesh për disa minuta. Dhe ju mund të thjesht të dalë disa pika lëng e saj. Kurë nervore hequr në fytyrë fytyrës duke përdorur elderberry zezë. Fresh ose steaming gjethet për të aplikuar për vend të lënduar. Kjo duhet të bëhet deri sa muskujt nuk janë restauruar. Ajo duhet të marrë 30 g gjethe gji vë në bankë, pour 250 ml vaj vegjetal dhe mundësisht të vënë në një vend të errët për 15 ditë. Pas kësaj kohe, do të thotë duhet të rubbed në zonën e prekur. Kur pezmatim nervi është datat shumë të mirë supë. Për ta bërë këtë, ju duhet të marrë 5 - 6 larë fruta, mbushur një gotë me ujë. Atëherë ajo duhet të vihet në zjarr dhe vlim për 15 minuta. Supë duhet të qetësoheni dhe pije 125 ml 20 minuta para ngrënies dy herë në ditë. Në jetën e tij nuk përballen me pezmatim nervi duhet të kryejë rekomandime të përgjithshme, ato nuk janë të vështira, dhe duhet të jetë e njohur. Pra, mos super qafë, fytyrë, kokë. Deri në shërim të plotë në çdo mot A duhet të veshin një shall, shall apo kapele. Në javët e para është e nevojshme për të mbështetur anën e prekur e fytyrës fashë. Dhe për të eliminuar asimetri duhet të jetë tensioni leykoplastыrnoe. Pezmatim nervi mirë të trajtimit, por ajo duhet të fillojë me simptomat e para të sëmundjes, do të kthehet lëvizjen e muskujve dhe për të parandaluar shfaqjen e personit asimetrike.