Si për të kuruar mënyrën njerëzit kronike cystitis të


Cystitis kronike, është një inflamacion i fshikëzës, mukozës të saj. Besohet se kjo është sëmundja më e zakonshme në botë. Dhe gratë vuajnë më shumë se meshkujt. Kjo nuk është gjithmonë ndodh pas procesit të mprehtë, nganjëherë në rritje, gradualisht, kjo është e gjitha për shkak të përtacisë sonë.
Ne nuk dolechyvaem plotësisht plagë të tyre, ka marrë në rrjedhën kryesore të terapisë drogës, me naivitet besojnë se ata kanë bërë asgjë për të marrë të mirë, por shërimi i plotë duhet të dinë se si për të kuruar mënyrën njerëzit kronike cystitis s. Kjo është mënyra më efektive për të arritur rezultate të mira dhe faljen zgjatur në drogës trajtimit të kujdesit primar.Shkaqet dhe mekanizmi i cystitis kronike

Arsyet për zhvillim, ajo është gjithmonë infeksion: viruset, bakteret, kërpudhat (candida), i njëjti infeksion seksualisht të transmetueshme është e thjeshtë (tryhomona), Ureaplasma, Chlamydia, Mycoplasma, ata janë në qelizat e inflamacion kronik, kryesisht në sistemin urogjenital. Infeksioni mund të merrni në fshikëz duke u ngritur përmes uretrës, me trashje. Nëpërmjet limfatike apo gjakut pielonefrit, inflamacion të vezoreve (oophoritis), ose tubat fallopiane (salpynhytah). Deri duke përgatitur faktorë janë disa kushte: lëndim mukozale i fshikëzës, natyra hormonal, beriberi, hipotermi, vështirësi urinimi, stagnimi në fshikëz, e cila thjeshton bashkimin e infeksionit.


Çfarë është cystitis rrezikshme kronike? Ajo mund të marr pjesë në maskaradë afat, dhe jo diçka që nuk e zbulojnë, por vjen koha, dhe kjo e bën vetë ndjehet. Kjo është për shkak të tendosje sistemin imunitar dhe faktorët shkaktuar të ndikimit. Nëse fshikëz tonë banojnë mikrobet, sistemi imun është vazhdimisht duke luftuar me ta, por vjen koha dhe ajo mund të kryejnë më funksionin pengesë që dobësuar. Ajo hipotermi, ftohjet, mujore, konsumi i alkoolit, etj, në këtë rast, sistemi imun ndryshon për zgjidhjen e problemeve të reja. Si rezultat, ne kemi rëndim të cystitis kronike.


Tabloja klinike

Pacientët me cystitis kronike ankohen për dhimbje në bark të ulët, urinim dhe urinim të dhimbshme, ndjesi djegie në uretrës, zgjedhja mund të jenë pikat e gjakut, por jo të mjaftueshme për diagnozën. Nga këto ankesa duhet patjetër të shkoni te mjeku dhe të merrni testuar dhe trajtim. Në mënyrë të pavarur të angazhohen në diagnostikimin dhe trajtimin edhe më shumë në çdo rast nuk është e nevojshme, ajo është e mbushur me komplikime. Rëndim i cystitis kronike ndodh si një formë akute të sëmundjes, derisa simptomat mund të aderojë ethe, shkarkimin mucous nga uretrës. Por ne duhet të kujtojmë se dhimbja nuk është e vetmja shenjë e cystitis, kjo është karakteristikë e sëmundjeve inflamatore të organeve gjenitale.


Trajtimi i cystitis kronike mënyra popullore

Ata janë përdorur si një metodë ndihmëse e trajtimit për të ndihmuar të barnave esenciale. Këtu janë disa recetave para fillimit terapi bimor, ne duhet të kujtojmë se ne duhet të marrë një kohë të gjatë dhe përsëri për 4-5 kurse në vit.

- Lë infuzion gjemba carangth: 20 g derdh 200 ml ujë të vluar, 40 min. Merrni 1 lugë gjelle 3 g. Per dite. Ose pluhur nga gjethet e një lugë çaji 3 herë në ditë. Nuk është një agjent shumë i mirë anti-inflamator.

- Përzierje lë carangth dhe kopër fara të marrë 1 lugë çaji, plotësoni një termos dhe 1 filxhan ujë të vluar dhe të lënë për 1 orë, të marrë 50 ml 3-4 herë në ditë.
- 20 gram nenexhik, derdh 1500 ml ujë të vluar dhe vlim për 10 minuta, të ftohtë dhe të marrë 200 ml 3 herë në ditë.
- Supë Birch së majit 2 teaspoons e leh derdh 200 LM ujë të valë dhe të ziej për ngrohje të ulët për 20 min., Përfundojë dhe të lënë për 30 minuta, potsedyt dhe të bëjë si çaj.
- 1 lugë gjelle barishte të thata helmarinë zezë derdhur 200 ml ujë, zierje për ngrohje të ulët për 10 minuta, të lënë për 30 minuta, kullimin. Merrni 1 Ch. L, tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Ndihmë e mirë për dhimbje në fshikëz dhe urinim të dhimbshme.

- 5, Art. l. lugë plepin zeza, derdh 500 ml vodka, këmbëngulin 21 ditë në një vend të ftohtë, të marrë 1 lugë Tri herë gjatë vakt.
- 1 tbsp. lugë çaji fara kopër derdh 300 ml ujë të vluar, të lënë për 30 minuta, kullimin dhe për të marrë 60-70 ml tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.
- Merrni një grusht krye karrota, krijoj 500 ml ujë të vluar, të përfundojë dhe të lënë për një orë, të marrë 150 ml 3-4 herë në ditë, pavarësisht nga vakt.

Tarifat mjekësore:
- Trengjyrësh Violet, Kastrati gjethet, çaj veshkave bari, hop të zakonshëm, kjo barishte 15 gram, 1 tbsp. Mbledhja lugë pour 200 ml ujë të valë, 2 orë, të marrë 100 ml tri herë në ditë.

- Zog bar, buds thupër, lë bearberry, horsetail, të gjitha bari 20 gram në 20 gram mbledhjen derdh një gotë me ujë të vluar dhe të mbajtur në një banjë me ujë për 15 minuta, të qetë dhe të shprehin gjirit, të marrë 100 ml tri herë në ditë.
- Lulet e Calendula, lule lule misri, barishte Polygonum zog, lulja e elderberry zezë, të gjitha bari 10 gram, një lugë gjelle derdh 200 ml ujë të vluar për një orë, pastaj tendosje dhe të ftohtë, të marrë 100 ml tri herë në ditë.
- Lë Bearberry, lë Betula pendula, rrënjë jamball, mëndafshi misri, të gjitha bari 25 gram, 10 gram mbledhjen pour 200 gram. ujë, nxehtë në një banjë me ujë për 15 minuta, ftohur dhe filtruar të valë, të sjellë ujë të zier të vëllimit origjinal, të marrë 100 ml tri herë në ditë.

- Frytet e dëllinjë, Wort Shën Gjonit, vjollcë trengjyrësh, moçale të përjetshëm, të gjitha 15 gram, të marrë gjysmën e mbledhjes dhe derdh 500 ml ujë, 1 orë valë, të marrë 100 ml tri herë në ditë.
- Horsetail, frytet e dëllinjë, urtë, Wort Shën Gjonit me vetëm 30 gram në 20 dhjetor. Mbledhja e 2 gota ujë, ngrohur në një banjë me ujë për 15 minuta, tendosje të ftohtë dhe të marrë 50 ml tri herë në ditë.

Si për të trajtuar mënyra kronike popullore cystitis paraqitura më lart, por në vend të kësaj të zgjedhin një metodë e trajtimit duhet patjetër të konsultoheni me mjekun si çdo metodë mund të ketë contraindications.