Si për të krijuar zorrët


Ushqimi paekuilibruar, snacks "më fal", mungesa e ushtrimit dhe të çojë stresi për një shkelje të stomakut dhe zorrëve sistemit. Kjo çon në një ndjenjë të shqetësimit të vazhdueshëm dhe fenomeneve të tjera të pakëndshme. Për të përmirësuar shëndetin tuaj ju duhet të kuptoni se si për të rregulluar zorrë punës, medikamente mund të ndihmojnë këtu, dhe nga ku të hahet zakonet duhet të braktiset.

Si për të krijuar zorrët me kapsllëk?Para së gjithash, ju duhet të shqyrtojë dietën tuaj. Dietë duhet të jenë të rregullta, të paktën tre herë. Është e rëndësishme për të ndjekur vakt të përjashtojë nga menutë e zakonshme, produktet e mëposhtme:


 • sheqer, duke e zëvendësuar atë me mjaltë dhe fruta të thata;

 • pasta dhe bukë;

 • produktet e rafinuara;

 • sode, kafe dhe alkool.


 • Për të rivendosur zorrët duhet të ndiqni këto rregulla:

 • Është e nevojshme për të pasuruar lëngjeve tuaj dietë, sidomos ujë. Në ditën e numrit të tyre duhet të jenë të paktën dy litra. Ajo duhet të mësohet veten për të pirë menjëherë pas zgjimit gotë me ujë.

 • Gjatë vakt duhet të përpiqet të mos larë poshtë ushqim, por të marrë atë vetëm gjysmë ore. Pra, për njëzet minuta para se një vakt është e dobishme për të pirë lëng apo ujë.

 • Ju duhet të plotësoni dietën tuaj me fibra, i cili promovon spastrimit zorrë dhe detoxification. Fibra të përfshira në fruta, perime, krunde, arra. Kur injektuar në indet e stomakut fillon të thithin lagështi, yndyrë, ushqime të mbetura, sheqer dhe heq ato nga trupi.


 • Nën këto rregulla të përmirësuar shteti mund të shihet në pesë ditë.

  Si për të rivendosur mjetet juridike popullore zorrë?


  Për trajtimin e ditës prunes përshtatshme dhe infuzion saj. Dyqind gram e manave derdh ujë të valë dhe të lënë për dy orë. Gjatë gjithë ditës ju keni nevojë për të ngrënë manaferrat dhe pini infuzion rezulton.

  Një agjent i mirë spastrim është sallatë me mollë, karrota dhe panxhar, i ndrequr me vaj ulliri.
  Për të përmirësuar zorrëve këshilluar për të pirë një zierje e bimëve:

 • Wort Shën Gjonit;

 • Helichrysum;

 • Melissa.


 • Dhe këtu është se si ju mund të përshtateni zorrët rritur. Rregullisht nevojë për të marrë produktet e mëposhtme:

 • panxhar në çdo formë, të ziera, të papërpunuara, lëng e saj;

 • kos (ajo është e rekomanduar për të pirë çdo ditë në kohën e gjumit);

 • Fiq të pasura me fibra;

 • zierje e liri (përballimin kapsllëk).


 • Përgatitjet për normalizimin e zorrë


  Prania e problemeve ndihmon tretjen e ushqimit, manifestuar në bloating, kapsllëk, diarre, shurdhim në stomak tregon mangësi e enzimeve ndihmon tretjen e ushqimit. Prandaj, trajtimi përshkruara droga që përmbajnë substanca thelbësore.
  Pancreatin
  Është droga më të zakonshme. Ajo është e përbërë nga trypsin, lipase, amylase, kontribuojnë në ndarjen e proteinave, karbohidratet dhe yndyrnat.
  Linex
  Ilaçe për normalizimin e zorrëve përmban lactobacilli që të sigurojë një efekt pozitiv në trup. Lactose, e cila është pjesë e saj, i dëshpëruar aktivitetin e mikrobeve patogjene, duke ofruar kushte optimale për enzimat. Medikament përfshirë në sintezën e vitaminës C, B dhe C, i cili rrit funksionet mbrojtëse.

  Bifidumbacterin forte
  Ilaçet me origjinë natyrore, e cila normalizes zorrë aktivitetit. Prania e bifidobacteria ndihmon për të rivendosur microflora, e cila ndihmon në eliminimin e toksinave, pengon zhvillimin e baktereve patogjene dhe ndihmon për të absorbuar vitamina dhe amino acidet, përmirësimin e imunitetit të njeriut.
  Restaurimi i traktit normale zorrëve mund të bëhet me anë të marrë medikamente të tilla:

 • Prymadofylus;

 • Përshkrim;

 • Probyfor;

 • Bifiform;

 • Enterol.