Si për të pompimit deri muskujt e mbrapa dhe shpinë për të forcuar ndërtimin


Shpinë është konsideruar si themeli i shëndetit dhe mirëqenies. Qëndrimi korrekt është formuar tregon se kurriz zhvilluar siç duhet, dhe në qoftë se ajo do të vazhdojë të dhemb, nuk e mërzit, ne mund të supozojmë se të gjitha autoritetet e tjera shëndetësore kanë dhënë pesëdhjetë për qind! Ridge ne duhet gjithashtu të shërbejë si mbrojtje për pjesën më të rëndësishme të të gjithë sistemit nervor - të palcës kurrizore.
Ndoshta çdo i rritur sot njerëzit kujtohet si një fëmijë i dashur dhe më e rëndësishmja, shpesh kishte për të luajtur në oborrin e një celular dhe një qesharake drejtuar lojë nga mëngjesi deri veche6ra pa e ditur lodhje, të humbur nga një shumëllojshmëri e lojrave që janë të sigurt për Koha për të luajtur gjatë ditës, fshehin dhe të kërkojë, badminton, të kapur topin sot për arsye të dukshme, ka pasur ndryshime radikale në mënyrën e kohës së lirë të brezit të ri. Pse të shkojnë në gjykatë dhe të drejtuar, në qoftë se ju mund të ulen në një karrige, të luajnë të gjitha ndeshjet e mundshme në internet? Pse shkoni në gjyq në qoftë se ju mund të përdorni të njëjtin kompjuter për të komunikuar me ndryshe? Kjo është pasiviteti fizik - një diagnozë që shumë prej tyre nuk merren seriozisht, por ka sëmundje shumë të rrezikshme të shoqërisë moderne. Inaktiviteti fizik çon në faktin se adoleshentët nuk e di edhe se si për të pompimit deri muskujt e mbrapa, muskujt e këmbëve dhe duarve. Shpinë është stacionare, dhe gjithnjë e më shumë i shtrembëruar në pozicion të gabuar. Kapaciteti i saj shoku-thithjen ul, muskujt atrofi, të bëhet plotësisht palakueshëm. Shpinë nuk është fleksibël dhe është e lehtë të prirur për të lëndimit dhe dëmtimit.Shpinë vetëm duhet për të lëvizur. Jo për muskujt e dobësuar për të ndodhur zhvendosje e rruaza dhe disqe për të shmangur ndonjë jammed në mbaresa nervore. Nëse ju të kujdeset për shëndetin tuaj, ju mund të mësoni nga shumë burime, të dyja pompimit deri muskujt e mbrapa dhe shpinë për të forcuar ndërtimin pa shkuar në massagers shtrenjta dhe rritjen e mjekëve. Së pari, për të forcuar shpinë dhe të pushojnë në shtëpi, ju mund të bëni çdo ditë disa herë një vizatim të thjeshtë. Ju duhet të shkoni në një sipërfaqe krejtësisht të sheshtë, mund të jetë në dysheme apo në krevat, vetëm pa pillows. Duart duhet të marrë deri në ballë krevati, ose ndonjë pjesë të mobiljeve në qoftë se ju jeni të shtrirë në dysheme. Paramendoni se ju jeni duke u përpjekur të shtrihet në dy drejtime të kundërta dy njerëz: një nga këmbët, duart e tjera. Maksimale shtrirë, ju mendoni si shtrihen në shpinë dhe një linjë një nga një çdo rruazë. Potyahnuvshys disa sekonda, kthehet në një gjendje të relaksuar. Përsëriteni disa herë.


Pastaj ngadalë zgjohem. Tërhequr bark të butë dip gjoksin në gjunjë, duke u përpjekur të mos bëj shpinën. Mjekër ngre dhe pak përpara. Tensioni dritë ndjerë në shpinë kraharorit. Këto ushtrime të përfshira në palestra gjatë vonesës dhe shtrihen, ushtrime të tilla mund të forcojë shpinë dhe tërheq shtëpinë. Në pozicion të pjerrët ngadalë roll kreu kthehet në të majtë, shpatullat e duhur. Të ndjehen si gjaku nxitojnë për të qafës së mitrës? Pra, ajo shkon në rajonin e trurit që lejon për ushqim të shkëlqyer ka anije.


Në qoftë se shtëpia është një bar horizontale ose mostër ndonjë traversë tij, ju nuk mund të shpikin mënyra të reja për të pompimit deri muskujt e pasme. Mundohuni të kapur dorë, kështu që ju të forcuar muskujt e armëve dhe mbrapa. Vыtyahyvaytes në bar, varur lirisht në të dhe më të relaksuar.

Në qoftë se shtëpia është një top i madh i quajtur një buzzword fitball, e konsiderojnë veten me fat, ajo mund të përdoret si pompimit mbrapa muskujt dhe relaksohuni shpinë dhe tërheq shtëpinë. Shtrihuni mbi topin dhe relaksohuni. Gradualisht shtyjnë këmbët otkatыvaytes mbi topin, sepse kokën e tij. Trupi juaj duhet të mbulojë topin si gjithë shpinë. Nëse nuk ka qëllim, kjo nuk ka rëndësi. Uluni drejt, të relaksoheni dhe të përpiqet të bëj shpinën si në qoftë se ju keni atë në shpinë tuaj. Imagjinoni topin. Kthehu tek pozicionin e fillimit dhe sohnytes, përkulur përpara. Ulët gjoks kokë. Duhet të jetë tensioni bukur në rruaza të qafës së mitrës dhe kraharorit.


Merrni përparësi dhe në mënyrë të tillë që të pompë mbrapa muskujt në shtëpi. Qëndroni afër mur apo prag dritarja. Bending bërryla tuaj dhe duke tërhequr shtypin, të bëjë shtytje-ups. Sa mund të kërkojnë jo vetëm mundi të gjitha të dhënat olimpike. Vidzhavshys, e parashikimit mbrapa sa më shumë që të jetë e mundur, duke ngritur mjekër e tij deri. Pastaj bëj shpinën up, mjekër e saj në gjoks tuaj sa më pranë të jetë e mundur. Këto ushtrime do të ndihmojë në forcimin e shpinë dhe të tërheq nga shtëpia pa ndonjë trajnerëve. Ky ushtrim mund të kryhet me prohybamy dhe në dysheme, duke qëndruar në të katër këmbët.


Shumë e dobishme dhe tilts në anën. Qëndroni drejt dhe relaksohuni. Ngritja dorën e djathtë, ngadalë ligët në të majtë dhe poshtë, duke u përpjekur për të siguruar drejtimin e dorës në një kënd prej rreth dyzet e pesë gradë. Paramendoni se ju keni nevojë për të marrë kryqëzim në mes të murit dhe tavanit. Mbajeni për disa sekonda në këtë pozitë, pastaj ngadalë vyprostavshys, të ligët në të majtë. Herë e mëposhtme mund të bëj më të thellë nëse nuk ka dhimbje në shpinë dhe shpinë.

Shtrirë në shpinë, ju në të njëjtën kohë mund të trajnojë muskujt e barkut dhe të forcojë shpinë e shtëpisë. Bend gjunjët dhe tërheqja e tyre një nga një në bërryl kundërt. Pastaj bëni ushtrimet e relaksimit poshtë. Tërhiqe gju tuaj në gjoksin tuaj, duke u përpjekur që të mos heq prapa dhe mollaqe nga dyshemeja. Pastaj e ulët të drejtë dhe të tërheqë gju tuaj të majtë.


Këto ushtrime të ndihmojë të relaksoheni shpinë, lehtësimin e stresit pas një seancë të gjatë, të zhvilluar fleksibilitet dhe elasticitet rruaza. Më e rëndësishmja, për punën e tyre nuk ka nevojë për ndonjë rregullim. Pretty dhjetë minuta të kohës së lirë dhe dëshirën për të përmirësuar shëndetin tuaj!