Si të shpëtoj e hidhërim në mjetet juridike popullore goja largimit të suksesshëm


Hidhërim në gojë mund të jetë e shkurtër dhe kalimtare, dhe mund të ju shoqërojë për shumë muaj. Ajo parandalon gëzojnë shijen e ushqimit, për të komunikuar, prishin disponimin. Në qoftë se ju Haunts vazhdimisht, ajo është më mirë të mos torturës veten në kërkim të kota për shkaqet dhe zgjidhjet, dhe kërkoni këshilla mjekësore.

Përmbajtje

Shkaqet
Metodat tradicionale të eliminuar hidhërim
Mjetet juridike popullore
ParandalimShkaqetUshqimi sasi të mëdha të ushqimit të cilat kanë veprim choleretic (Kastrati, arra, lëngje të freskëta nga lakër, rrush, panxhar). Ndjenja e hidhërim në gojën e tyre mund të marrë një kohë të gjatë.

Stresi. Tension nervor shkaktuar nga një situatë stresues që është i shoqëruar me dhimbje në gojë, të cilat mund të tregojnë një mosfunksionim të sistemit nervor.
Kontaktoni me bakrit, merkurit ose plumbi. Ato ndikojnë negativisht në trupin e njeriut. Ju duhet menjëherë të vizitoni mjekun.
Sëmundja e traktit gastrointestinal (gastrit, pancreatitis, kolit, etj).
Sëmundjet e gojës, të shoqëruar nga proceset inflamatore.
Çrregullime hormonale për shkak të mosfunksionim të sistemit endokrin.
Sëmundjet e mëlçisë. Bile kapur në ezofag mund të jetë ndjenja shkaku i hidhërim.

Shtatzënia. Ndryshimi nivelet e estrogjenit nganjëherë shkaktojnë hidhërim në gojë për periudha të shtatzënisë ndryshme.Nëse ju nuk mund të shpëtoj veten e këtij problemi delikat, atëherë ju duhet patjetër të bëni një takim me një mjek.Posposterihavshy kur ajo shpesh dhe sa shije të shqetësuar gjatë të hidhur në gojë mund të gjykohet mbi shkaqet e saj:shkurtimisht - për shkak të stresit apo ilaçeve që kanë ndikim në traktin gastrointestinal dhe të mëlçisë;
gjithmonë - për shkak të kancerit të traktit gastrointestinal, cholelithiasis, endokrine, cholecystitis;

vetëm në mëngjes - probleme të mëlçisë apo fshikëz fshikëz e tëmthit;
tendosje, i shoqëruar nga dhimbje në anën e djathtë - sëmundje të mëlçisë;
pas ushqimeve yndyrore ose overeating - tëmthit sëmundje të fshikëzës apo të mëlçisë;
pas çdo vakt - fshikëz fshikëz e tëmthit, mëlçisë, stomakut apo e gabuar duodenum.Metodat tradicionale të eliminuar hidhërim


Nëse hidhërimi ishte shok i stresit, atëherë ju është koha për të ilaqet kundër depresionit të aksioneve. Disa pika ndihmë qetësues shpëtoj e hidhësisë në gojë. Në të ardhmen, nuk përpiqet për të sjellë veten në një gjendje të tendosje nervor.

Nëse inspektimi gjetur parregullsi në mëlçi, të normalizuar prodhimin e biliare biliare dhe droga bimore, jo vetëm lehtësimin e shije të pakëndshme në gojë, por edhe të ndihmojë shëruar.
Pajtueshmëria me rregullat e të ushqyerit të shëndetshëm gjithashtu ndihmon për të hequr qafe e hidhërim në gojë. Plotësisht të përjashtuar nga ëmbëlsirat dietë, mish, ushqime të skuqura tuaja dhe miell. Drithëra, fruta dhe perime të normalizojë zorrët, dhe produktet e qumështit do të përmirësojë microflora saj.
Karrige parregullt mund të çojë në dehje dhe shkaktojnë hidhërim në gojë. Ndiqni rregullsinë e saj, por mos harroni se edhe enemas nuk duhet të përzihen.

Shije të pakëndshme e hidhësisë në gojë, mishrat apo problemet e shkaktuara nga marrja e drogës fitojë pastë dhëmbësh dhe pije për zgavrën me gojë.Farmacitë shumë ilaçe që premtojnë shije të lehtë humbje të hidhur. Konsideroni yyazytsirnist e efekteve anësore. Megjithatë, në qoftë se problemi me të vërtetë ka terren të rëndësishëm, këto barna nuk të ndihmojnë për të zgjidhur atë.

Mjetet juridike populloreMjekësisë tradicionale recetave pasur padëmshme për të eliminuar simptomat:Mënyrë të shpejtë - të bëj një kanellë pak ose karafil.

Agrume, mollë pastruar zgavrën e gojës nga mikrobet.
Fara liri: vlim 1 tbsp. l. fara pluhur në 1 gotë me ujë deri të trasha, të ftohtë, pije në një kohë. Pra, dy herë në ditë. Ata kanë një efekt pozitiv në sistemin e tretjes.
Stigma Misër: krijoj 1 tbsp. l. 1 filxhan ujë të valë. Pini një muaj 4 herë në ditë për një filxhan çerek.
Kamomil:. 1 ch L. 1 filxhan ujë. Çdo ditë, të mjaftueshme për të pirë një gotë këtë supë.
Calendula. Brew në një termos dhe pini deri në 4 gota në ditë.

Rrikë me qumësht (01:10). Ajo duhet hekura, të mbuluar me qumësht dhe një banjë me ujë të ngrohtë të vogël. Insistojnë çerek ore, thahet dhe pije 1 tbsp. l. 5 herë në ditë për 3 ditë.Frymëzuar nga metodat tradicionale, nuk është e rëndësishme për të drejtuar sëmundje, të cilat ju mund të sinjalizojë trupin përmes hidhërim në gojë. Vizitoni klinika nuk do të jetë e tepërt në qoftë se receta nuk ndihmojnë njerëzit të heqin qafe nga simptomat.

ParandalimËshtë më mirë për të parandaluar probleme se pastaj spekulojnë si për të hequr shijen e hidhur në gojë. Për ta bërë këtë, të ndjekin disa rregulla të thjeshta
Win ushqimin tuaj ushqim duhet të shëndetshëm;
rrënjosur zakone të këqija;
mëngjes dhe në mbrëmje, lahen dhëmbët tuaj dhe gjuhën;
vizitoni dentistin çdo gjashtë muaj;
vjetore kalon ekzaminim mjekësor.Shfaqja e hidhërim në gojë mund të paraprihet nga një arsye të padëmshme dhe më serioze. Nëse ju të shpëtoj prej tij dështon metodave të përshkruara më lart, apo kjo ndodh rregullisht, është e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun.