Si të shpëtoj nga recetat popullore zbokth


Shkaku i zbokth (seborrhea) - Çrregullimet e gjëndra dhjamor të lëkurës që mund të shkaktohen nga funksion të dëmtuar të organeve dhe sistemeve të trupit, duke përfshirë endokrine dhe nervor.
Zbokth Trajtimi receta popullore, mbi të gjitha, duhet të drejtohen në eliminimin shqetësime në trup. Jashtme do të thotë që ju mund të hiqni zbokth vetëm për një kohë, dhe, mjaft të shkurtër. Pra, le të flasim rreth asaj se si të shpëtoj nga receta popullore zbokth shpejt dhe përgjithmonë.

Nëse seborrhea me vaj, duhet të përdorin shampo për të larë flokët tuaj. Përbërja e tyre është e ekstrakte bimore që mbrojnë flokët nga dëmtimi.Për të hequr qafe zbokth dhe të reduktuar jashtëqitje dhjamor të lëkurës, ndërsa larja e kokës në mes të drogës të pronarit mund të përdoren industrinë kozmetike, të cilat janë infusions e bimëve në kombinim me vitamina.

Mjetet rekomanduar rubbed me një furçë të butë ose pambuku në lëkurë e kokës 3-5 herë në javë, në varësi të ëmbëlsi e flokëve dhe lëkurës; fërkim duhet të bëhet me kujdes nga ndarje, fillesat e butë e flokëve krehje.

Ju mund të përdorni të recetave të njerëzve të tjerë. Bukur të shpëtuar, degreasing dhe pastron zgjidhje e flokëve me mustardë thatë, lugë gjelle mustardë thatë në 4 gota e ujit. Kjo zgjidhje duhet të lani flokët tuaj pa sapun.


Më mundësisht në fshij natës në kos kokës, mbuluar kokën me një shami në mëngjes për të larë flokët. Përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore shampo përdorur barishte, i cili përfshin një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, taninet dhe substancave rrëshinor dhe vajra esenciale që ndihmojnë në forcimin e flokëve dhe për të zvogëluar jashtëqitje dhjamor të lëkurës.

Merrni një përzierje e bimëve të thata, të tilla si lule kamomil, gjethe urtë, Wort Shën Gjonit, karamele mente, yarrow, sipas lugë gjelle herbs të thata në 4 gota e ujit. Një përzierje e barit të vënë në një tenxhere, i hedh ujë të vluar, mbyllni kapakun dhe vihet në një tenxhere diametër më të madh, i cili duhet të përparuar për të mbushur me ujë. Kjo "dush me ujë" nxehet për një orë, pastaj tendosje supë me anë të bimëve napë dhe përdoren për shpëlarje kokën. Supë ju duhet të fshij në lëkurë e kokës, dhe edhe më të mirë është gjithmonë në mes të larë flokët.


Me formimin e fortë e zbokth dhe maskë me yndyrë e flokëve është e rekomanduar.
Neni 1.5. lugë vaj ulliri të ngrohtë, shtrydh atë në lëng e 1/2 limon. Lyej kokës gjatë natës, lani flokët tuaj në mëngjes. Përsëriteni disa herë.
2500 g hithër derdh pak ujë të valë dhe kuzhinier. Çdo ditë lyej supë kokës. Pjesa tjetër e acaroj për të përkthyer një bankë dhe pour vodka, në mënyrë që ajo ishte e mbuluar me nettles. Pas 15 min. thahet vodka dhe më pas masazh lëkurës çdo ditë.
Në rast të kruhet rëndë për të shtuar disa pika të glicerinë.

Mix me 2 yolks vezë, lëng limoni dhe 1/2 lugë çaji vaj bajame të vajos kokës. Një orë më vonë të larë kokën.
Kur seborrhea thatë nuk duhet të lani flokët tuaj një herë në 2-3 javë para se të larë flokët duhet të krehër.
Disa orë para se larja rubbed në lëkurë ngrohur vaj perimesh (pambuku, ulliri, luledielli, etj) dhe duke mbuluar kokën me një shami. Më duhet të fshij naftës në mbrëmje, mbuluar kokën me një shami, dhe në anën e sipërme të kapak me leckë apo plastike shall, përfundon ngrohtë që e bëjnë në mëngjes për të larë kokën.
Flokët duhet të lahen me ujë dhe sapun të ziera perezhyrennыm: "Kozmetik", "I preferuar", "Fëmijë", "Pyll ynë", "Pëllumb", "I kokosit" dhe të tjerët. Më shumë se 2 herë flokët siklet nuk është e nevojshme, sepse degreasing tepruar peresushyt flokët, ata janë të brishtë dhe të hollë. Ju gjithashtu mund të aplikoni llum sapun. Për të dhënë shndrit e flokëve dhe butësi keni nevojë për shpëlarje përfundimtare hedh në ujë të vluar për 1 litër ujë një lugë gjelle lëng limoni ose uthull. Bardhë e këshillueshme për shpëlarje zierje flokët e kamomil, të cilat japin flokëve një ngjyrë të artë. Si flokët lahen disa herë vajos ato me një përzierje të naftës pluhur në doza të barabarta të Këln. Ju gjithashtu mund të përdorni "Shërbyes" ose "Dhjamë".


Kur larë flokët shumë të thatë më të mirë në vend të sapunit për bukë kafe. Ne kemi nevojë për të marrë 100-150 gram bukë; ajo mund të jetë e ndenjur apo të thatë. Imët shkërmoqet dhe derdh ujë të valë; kur uji ka ftohur në 50 gradë, fshij flokët formuar llapa mbi bukë, pastaj pije me ujë. A nuk e ngatërruar flokët vymylysya keqe dhe ata ishin feta buke. Kur flokët është e thatë, thërrime lehtë të hiqet.

Për të hequr zbokth ju unë nuk mund të rekomandojë fërkim "Emulsione dru kinine leh "ose "Balsam", Krem "I veçantë" apo "tonik" që e bëri yndyrë në bazë dhe të lehtë absorbohet në veshje e guaskës.


Fërkim të drogës duhet të kryhet çdo ditë, çdo ditë të tjera ose dy herë në javë, në varësi të thatësi e flokëve dhe lëkurës.